DonTommy

DonTommy

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 2.10.2016  20:51

Do nástupu Jacksona se to celkem drží předlohy a celkem to funguje. Odtamtud dál už totální výplach který s knihou nemá nic společného a i kdyby žádná knižní předloha neexistovala tak by to bylo úplně debilní. Působí to dojmem že Burton film natočil podle předlohy, potom se producenti rozhodli že další díly už točit nechtějí, takže prostě originální konec ustřihli a na koleně k tomu zmatlali a dotočili "uzavřený" konec. To by vysvětlovalo nemastný závěrečný souboj, plný totálně nelogického chování postav, s CGI jak z devadesátek.

• 9.6.2015  20:44
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

"Aren't you a little old to like kid show so much you rate it with five stars?" "No, no I'm not. Shut up!" :-) Nenechte se odradit pověstí Disney Channelu! Ano, Phineas a Ferb jsou oficiálně animák pro děti (takže vás čeká veselá barevná animace a dobrodružné příběhy a běží to na tom Disney Channelu). ALE, tvůrci Povenmire a Marsh jsou ostřílení tvůrci čistě dospělých animáků Family Guy a Simpsonovi a na Phineasi a Ferbovi je to sakra znát. Takže i ty dobrodružné zápletky jsou hodně nápadité a spolu s veselou animací jsou jen základním rámcem pro nepřetržitou kanonádu perfektně vypointovaného situačního, konverzačního i absurdního humoru a pro spoustu hodně dvousmyslných a popkulturních narážek (Příklad: V jedné epizodě hrdinové přiletí do Seattlu a to, že jsou v Seattlu poznají podle toho, že najednou začne hrát hutný grunge. Později je ve stejné epizodě odkaz na Záhadu Blair Witch - tedy věci, které děti nemají šanci pochopit, ale dospělý se u nich bude skvěle bavit). Takže pokud jste dospělák, který se nebere za každou cenu děsně vážně, bez obav si tenhle seriál pusťte (ať už s dětmi nebo bez, každopádně pokud možno v původním znění) - je totiž vysoká pravděpodobnost, že jako já chytnete solidní závislost :-)

• 8.11.2014  23:55

Pozor, tento komentář je bohapustý rant obsahující SPOILERY! :-) Vlk z Wall Streetu? Spíš Zmrd z Wolf Streetu. Film glorifikující bezskrupulózního sráče který slizkým lhaním vytahal lidem z kapes poslední peníze a ty pak prošňupal a prošukal s kurvama. A když ho za to chytli tak naprášil všechny kámoše co je do toho zatáhnul aby si zachránil zadek, málem zabil svoji malou dceru a stejně se z toho všeho nepoučil. Nemůžu udělit žádné hvězdičky, protože filmařsky jde o vynikající dílo které ani chvíli nenudí a Leo tu dává neuvěřitelný herecký koncert, ale vpodstatě pozitivní vykreslení tak odporné postavy jako je Jordan Belford se mi hrubě příčí.

• 7.11.2014  17:58
    Interstellar (2014)

Nolan bros. natočili film, který bych asi nejlépe definoval slovem 'kinematografické baroko'. Stejně jako v baroku architektonickém působí Interstellar epicky, vizuálně vypiplaný do posledního detailu a je nabitý vypjatými emocemi. Stejně jako tváří v tvář barokní katedrále jen stojíte a ohroměně civíte. Připadáte si malí, ale působení té vizuálně dokonalé masy si užíváte. A opravdu je co užívat, protože i při scéně, která, jak Pomo správně poznamenal, je jen audiovizuální onanie, se budete tetelit blahem a zatínat pěsti napětím. Takže ano, Interstellar je vizuálně úžasný film a jeho příběh jsem hltal. Ale po skončení se mi do hlavy vloudili pochybnosti že obsah nebyl zdaleka tak hluboký jako forma. Ale zatím jen pochybnosti - budu si to muset dát znovu, s čímž rozhodně nemám problém :-) Update: Po druhém shlédnutí zvyšuju na pět * a kaju se za své pochybnosti. Interstellar je opravdu baroko, ale je jeho vrcholným dílem kde dokonalá a epická forma je naplněná obsahem díky kterému si zaslouží místo mezi velikány sci-fi. A rotační připojení landeru k Endurance za burácivé chrámové hudby je možná onanie, ale to byly Michelangelovy sochy taky - a pokud machruje a sám sebou se opájí pravý mistr, může být výsledkem klidně něco geniálního.

• 12.9.2014  19:09
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Poctivé čtyři hvězdičky. Některé epizody jsou geniální, některé slabší, celkově jde o velmi příjemný seriál hlavně pro ty, co narozdíl od Annie mají rádi 'referential humor' (což já jsem). A ačkoliv celku dávám hvězdičky čtyři tak epizodě Modern Warfare bych jich dal tak sedm - je to totiž dost možná nejvtipnější epizoda komediálního seriálu co jsem kdy viděl!

• 29.3.2014  23:18

Opět musím zopakovat, že dokážu přistoupit na to, že film funguje jen na strhujícím vizuálu a příběh dohromady nepotřebuje. A vizuál je v Pacific Rimu skutečně nátěr, destrukce epicky epická (seřezat godzillu tankerem je prostě styl). Ale přecejen poslední dobou je těch epických demolic velkoměst ve filmech tolik, že už na tom originalitu neuhraje ani del Toro. O to víc vadí nablblost příběhu - je neuvěřitelné že tentýž člověk natočil Faunův Labyrint. K trhlinám v logice se v zájmu vlastní bezpečnosti nepřibližujte, protože z nich potom lezou příšery, které by neporazil ani Jarda Jáegr :-) Koukalo se na to dobře, to je fakt, ale pozítří už mi v hlavě zůstane tak maximálně ta mrda tankerem po kebuli. A to není něco, kvůli čemu bych si ten film měl ještě kdykoliv potřebu pustit.

• 20.11.2013  10:14

Fantastický animák o krizi středního věku, s hromadou podtextů, referencí a hlášek, ale hlavně klasicky Andersonovským pošahaným, ale brilantně inteligentním humorem. O dokonalosti obsazení oblíbených Andersonovských, i nových herců do dabingu postav ani nemluvě.

• 6.11.2013  09:30
    Penelope (2006)

Hrozně mile pošahaný film :-) kombinace lehké romantiky, optimismu dodávajícího příběhu o hledání sebe sama a praštěného humoru se mi trefila absolutně přesně na nějakou vnitřní notu. Christina je neodolatelně roztomilá i s rypáčkem nebo šálou přes obličej, McAvoy má charismatu na rozdávání i jako gamblerská troska a vagabund, no a novinář DInklage a labilní Edward tomu všemu dávají korunu (Edwarde, neolizuj Maxe :-) Nehledě na moji srdcovku Sigur Rós v nádherném závěru. Hodnocení tentokrát spíš pocitové, ale o těch 5ti* rozhodně nepochybuju!

• 3.10.2013  09:29

Je to totální úchylárna? Ano, je. Ale taky jedna z nejnašlápnutějších komedií za dlouhou dobu, kde jsem se narozdíl od Your Highness opravdu často smál nahlas a nepřipadal si trapně i přes veškerou ujetost. Tipuju že námět vznikl v podobné situaci, v jaké Franco a Rogen ve filmu probírají námět Pineapple Express 2 :-) některé hlášky nepochybně zlidoví a hustější koncentrace epických cameo rolí se jen tak nevidí: jasně vládne hlavně Emma Watson, Channing Tatum a pochopitelně Backstreet Boys! "Hermione just stole all our shit"

• 27.9.2013  12:23
    Hunger Games (2012)

Narozdíl od, jak se domnívám, drtivé většiny komentátorů jsem si nejdřív přečetl knihu. A z tohoto důvodu nemám důvod být nespokojený, neboť film knihu velmi věrně a dobře adaptuje. Kniha byla zajímavá oddechová jednohubka, stejně jako film, přestože se většinu času odehrává v lese, tělocvičně a hotelovém apartmá, stejně jako film :-) obzvlášť obsazení je paráda, herci do postav typově skvěle zapadají. Je pravda, že úspěšně prezentovat film tohoto typu jako blockbuster je hype a marketing jako blázen, ale pořád mnohem míň než v případě řekněme Twilightu. Hunger Games byly přesně takové, jak jsem je čekal...příjemný nenáročný film na volný večer.

• 2.9.2013  15:22
    Elysium (2013)

V neuvěřitelně stylovém, promakaném a efektivním sci-fi hávu (doplněné o bonbónky typu Bugatti raketoplán (nádhera) a explicitní násilí) zabalená primitivní pohádka oslavující proletářskou revoluci, navíc prolezlá fatálními dírami v logice. Nehledě na jednorozměrné postavy, které nevytrhnou ani áčkoví herci. Damon nemá co hrát, protože Max je ničím nezajímavý dělňas, co se jen snaží zachránit si svůj zadek. Jodie Foster si vystačí s kombinací samolibosti a opovržlivosti, doplněné nordicky studeným image, aby i tomu poslednímu blbovi bylo jasné kdo je tu zlý. Narážky na třídní boj na každém rohu mě nakonec už vyloženě iritovaly, no a celé to definitivně zařízlo finále. Nebudu spoilerovat, ale myslím že každého přemýšlivějšího diváka ještě před titulky napadlo "jak to asi bylo dál" a napadla řada značně depresivních scénářů coby odpověď. Je fakt že se na to hezky koukalo a Sharlto Copley ztvárnil pošahaného agenta Kruegera (který byl jediná skutečně poutavá postava) s vyloženým gustem a zábavně. Proto ty tři hvězdičky, Elysium ale podruhé určitě vidět nepotřebuju. Doufám že příště napíše Blomkampovi scénář někdo jiný než Karel Marx, protože ten chlapík má rozhodně kvalitní režisérské schopnosti a byla by škoda je zahazovat na archaickou socialistickou propagandu.

• 27.6.2013  09:33

Horor se slušně hutnou atmosférou, dobrou výpravou a vizuálem, dobře hrajícím Radcliffem, ale velmi řídkým dějem. Hodinu a půl se víceméně hraje jen na tu viktoriánskou atmošku a lekačky. To bylo fajn, byl jsem napnutý, ale že bych se bál, to ani ne. Kvalitně odvedená pocta žánru, který ale už prostě dneska nemá co nového říct. To ale rozhodně neznamená že je ztráta času se na Woman in Black podívat. Solidní 3*.

• 26.6.2013  10:16
    Muž z oceli (2013)

Superman začíná! Od prologu na Kryptonu až po závěrečnou demolici Metropolisu nekončící mazec! Snyder dokázal resuscitovat hrdinu, na kterém si vylámal zuby i Bryan Singer. Nebude náhoda že je poblíž Nolan a Goyer. Spojení těmito dvěma pány dodaného příběhu a Snyderova talentu pro vizuálně dokonalé temné akčňáky vznikl blockbuster, před kterým se můžou jít ostatní komiksovky s výjimkou Batmana a X-Menů někam zahrabat. Dotažená mytologie Kryptonu, náboženská problematizace důsledků samotné Supermanovy existence, no a nakonec epic battle mezi mrakodrapy, všechno to perfektně zapadá a funguje. To všechno drží pohromadě velice povedeným obsazením: hlavně sympaťák (ale žádný otravný Mirek Dušín) Cavill a padouch (ale s jasnou a pochopitelnou motivací) Shannon. Celkově v rámci žánru perfektně odvedená práce.

• 7.6.2013  09:48

Na rozdíl od jedničky to občas ztrácí tempo, touchy-feely a visení za jednu ruku nad propastí trochu moc. No a samozřejmě hříchem nejsmrtelnějším je nižší než možné využití potenciálu postavy Benedicta Cumberbatche! Ale i tak je to pořád parádní scifko a Cumberbatchův Harrison je i tak absolutní démon! A na Star Trek člověk koneckonců nechodí kvůli nějakému intelektuálnímu zážitku, ale pobavit se. Takže klišé neklišé, visačky nevisačky (stejně se vsadím že je to dílo Lindelofa, toho prznitele Promethea), Star Trek jsem si užil. Myslím že Star Wars jsou v dobrých rukou.

• 3.4.2013  12:09
    Jednorožec Charlie (TV seriál) (2005)

Toho času jsem bydlel na kolejích ve Švédsku a Charlieho mi pustila italská kamarádka mojí spolubydly z Polska, která za ní přijela z Londýna kde je doktorandkou práv po absolvování Cambridge. Zmohl jsem se jen na "Well, that was random"...a od té doby mě to nepustilo (a to prosím neholduju zábavným chemikáliím) :-) Charlieho asi může člověk jenom milovat nebo nenávidět. All you have to do is put a banana in your ear!

• 3.4.2013  11:07

Příjemná oddychovka v podobě inteligentní komedie z americké střední školy, s lehký přesahem o hledání sebe sama, prioritách, zodpovědnosti atd. Film má dobře napsané a obsazené postavy, takže Yelchinův Charlie zdatně táhne celý film, přičemž mu výborně nahrávají Robert Downey Jr. v roli ředitele školy a hlavně Tyler Hilton a jeho sígr Murphy. Vtipy jsou vtipné, poselství není originální, ale ani otravné. A navíc, jak praví lehce parafrázovaná klasika, Kat Dennings bych ze zadního sedadla rozhodně nevykopnul ;-)

• 12.2.2013  21:04
    Seskok z vesmíru (TV film) (2012)

Dokument o tom, jak Red Bull vyhodil 18 milionů liber za nejstylovější reklamu na limonádu všech dob ;-) ale teď vážně: moje hodnocení je subjektivní, protože se u mě vyvinula lehká fascinace celým projektem a velký obdiv k Felixi Baumgartnerovi jakožto k živoucímu důkazu, že sny má cenu následovat. Ale i pro diváka s menším zájmem bude tento dokument velmi zajímavý. Obsah informací je vyvážený. Pokrývá pochopitelně složitou technickou část projektu, ale nezabíhá přitom do zbytečných detailů, a především se soustředí na lidský rozměr celého věci. Ale současně není jednostrannou samochválou, takže nám není servírována představa, že vše šlo bez problémů a v dokonalé atmosféře. Dozvíme se o napětí, které technické komplikace vyvolávaly, o těžkých rozhodnutích, o obavách Baumgartnerovy rodiny, a především to, jak v určitých chvílích sám Felix nátlak projektu nedokázal unést. Kamera neuhýbá před nepříjemnostmi, frustrací, komplikacemi s lidmi i s technikou, no a nakonec ani před faktem, že to v jádru byla komerční propagace limošky s taurinem. Ve výsledku je to ale skutečně působivý příběh o lidské vůli. Pamatuji si, jak mě mrazilo v zádech když jsem skok sledoval živě online. Space Dive mi ten pocit připoměl. A teď, když jsem zjistil, jak složitá cesta k fenomenálnímu skoku vedla, je můj obdiv ke všem zúčastněným ještě vyšší.

• 2.2.2013  21:42

Solidní herecké výkony, působivá scéna úderu tsunami, velmi dobře navozená postapokalyptická atmosféra v zasažených místech/nemocnicích. V jádru je to ale bohapustá citová ždímačka, k níž název The Impossible dokonale pasuje. Rodince z tohoto filmu přálo štěstí tak nepravděpodobně, že bych se nedivil kdyby to skutečné rodiny obětí tohoto neštěstí urazilo.

• 31.12.2012  17:28

Neztrácím víru v další díly, ale z Hobita každopádně klasika nebude. Nijak mimořádně jsem se na tento film neklepal, ale těšil jsem se na návrat do Středozemě ve stylu LOTRa. To ale Hobit není! Vizuálně samozřejmě opět dokonalost, ale příběhově je to scénáristicky nastavovaná a pro potřeby rodinné zábavy odkrvená a a vypucovaná pohádka. Pot, krev, slzy, špínu a děsivé zlo jako v LOTRovi nečekejte ani náhodou. Dalo by se to říct i tak, že jen úvodní scéna Společenstva Prstenů ve vás zanechá hlubší zážitek než tři hodiny Hobita. A to jsou v LOTR trilogii okamžiky podstatně silnější ;-) a neberu ani argument že prostě Hobit JE pohádka a tudíž to nemůže vyznít tak těžce jako LOTR...to jsou výmluvy. Jestli tři filmy, obohacené veškerým tím materiálem ze Silmarillionu a Nedokončených Příběhů, měli skutečně propojit obě filmové trilogie, pak je na místě, aby se ta síla ukázala aspoň někde. Jenže neukáže. Jeden příklad za všechny: Dol Guldur, který je v Hobitovi sídlem Nekromanta (kdopak to asi bude, mrk mrk), mohl a měl být místem stejně temným, děsivým a skrznaskrz zlem prolezlým jako Barad Dur nebo Minas Morgul, jako Mordor sám. Jenže strašidelnější byla snad i Hůrka ve Společenstvu když tam pršelo a Jackson si hobitům krknul do obličeje. Nehledě na to, že to celé znevažuje Radagast Hnědý, z kterého, chudáka, udělali v Hobitovi totálního blba.

• 24.11.2012  17:58
    Absolvent (1967)

Viděl jsem opravdu ten samý film na který tady většina lidí pěje takovou chválu? A jestli ano, kde se potom stala chyba? Jaktože nevidím to co ostatní? Jako komedie to docela ušlo, ale postavy, motivace a logiku jejich jednání jsem nepochopil ani trochu (nebráním se vysvětlení že láska vede člověka k nelogickému jednání, ale jak na ploše interakcí příslušných postav v Absolventovi mohla nějaká láska vůbec vzniknout?). Pro mě bohužel veliké zklamání a jsem v pokušení hodnotit v úrovni podprůměru :-/ zatím to neudělám, poválím to na jazyku, podumám o tom a zkusím zjistit co tam ostatní viděli co já neviděl. Můj první dojem je ale silně tristní. A nemyslete si prosím, že jsem hater co by se vyžíval ve shazování klasiky. Ani nemám nic proti Nicholsovi ani Hoffmanovi. Naopak jsem se těšil na to, co jsem se domníval že bude prověřená kvalita. Ale nebudu pokrytec a tvrdit že se mi to líbilo, když mi ten film připadal tak nedotažený.

• 2.11.2012  11:31
    Skyfall (2012)

Paráda! James Bond nestagnuje a posouvá se dále a dále do vod kde již nejde o povrchní oddechovku, ale prestižní značku lákající prvoligové tvůrce. Od režiséra typu Sama Mendese prostě nelze očekávat že vám vybarví předem danou šablonu, s osobním přínosem nutno počítat. Tento úchop, budování charakterů na úkor fantasmagorických plánů na ovládnutí a zničení světa, nepravděpodobných hračiček atd. se mi velice líbí. Je to podle mě záruka že Bondovi ani po 50 letech nehrozí úpadek do vod nastavované kýčovité kaše a asi i jediná cesta jak Bonda udržet zajímavého v době, kdy CGI efekty umožňují vyrobit jakkoliv bombastickou akci. Jenže v realitě ukotvený Bond se v epičnosti akce nemá šanci měřit v zlaté éře komiksovostí Marvelu a DC - v síle postav to ale těmto filmům (s čestnou výjimkou Batmana a X-Men) má možnost natřít na celé čáře, když se to svěří správné osobě. Navíc Skyfall je k příznivcům klasiky schovívavý a není jen v charakterech se nimrajícím dramatem, ale vrací zpět do hry i pár klasik (Moneypenny, Q, pár těch technických vychytávek), a zároveň do jejich nadužívání v minulých dílech dokáže potutelně rýpnout (taky občas chodím přeleštit svůj klasický Aston Martin s kulomety za světlomety do garáže na periférii, Vy snad ne? ;-)). Mendes prostě ví jaký vintage kabát vytáhnout ze skříně a čím ho doplnit aby to vypadalo cool i v 21. století. Pět ale nedám protože Skyfall se podle mě nedokázal přenést přes famózní Casino Royale. Rozhodně ale silné čtyři a kdo ví kam se to posune po dalších projekcích. A příští díl už sakra nabídněte Nolanovi! P.S.: Jsem rád že Craig podepsal smlouvu na další dva filmy, v mých očích je již stejně dobrým Bondem jako kdysi Sean Connery.

• 24.10.2012  17:04
    Zabiják Joe (2011)

Šílená, nekorektní, černočerně komediální satira, trefující se do lidské hlouposti, sebestřednosti, odcizení, pokřivění hodnotového žebříčku a vlády peněz nade vším. Friedkin si servítky nebere a kritizuje bez jediné známky soucitu. Ale nemusíte se bát, výčitkami trpět nebudete a bavit se klidně můžete, protože kritika nemíří přímo na Vás. Nehrozí totiž jakékoliv ztotožnění s postavami, bandou idiotských white-trash redneck křupanů a psychopatů u kterých vidina peněz a potřeba zachránit si vlastní zadek rozpouští jakékoliv skrupule. Opravdu, v tomhle filmu nenajdete postavu se kterou by jste mohli sympatizovat. Protože ano, je dost zavrženíhodné nechat psycho vraha šukat dvanáctiletou holku, ale ta holka předtím pronese hlášku "Slyšela jsem, že chcete zabít mamku. Podle mě je to dobrej nápad!". A sympatizujte s někým takovým...ale lítost nehrozí ani směrem k zamýšlené oběti, která je alkoholická svině. A tak je to v tomhle filmu s každým. Naštěstí není pochyb alespoň v tom kdo je tady zmrdů král, protože Matthew McConaughey ztvárnil Joea absolutně sugestivně a definitivně tak rozsekl svou škatulku hezouna z romantických komedií. Nemůžu se dočkat další role ve které využije svůj herecký potenciál, který mu umožnil tak mistrovsky zahrát tak naprosto nechutnou postavu. Nevím jestli to chci vidět znovu a vlastně zatím nevím jak to hvězdičkama hodnotit, váhám mezi 3* a 4*...uvidíme. Každopádně jsem dlouho neviděl film který by tak bez okolků kritizoval. A co že tedy vlastně kritizuje? IMHO celý systém který dokáže vytvořit takové charaktery jako jsou v tomto filmu a potom jim ani nedokáže zabránit aby vlastní hlupostí a zlem nezkurvili život sobě a mnoha dalším lidem. A pomyšlení že jste součástí takového systému není úplně příjemná věc, i když mi u tragicky směšného/ směšně tragického finále nezbylo než se nahlas smát (čemuž dost pomohl i song při závěrečných titulcích) :-) P.S.: Já myslím že to zmáčkla!

• 8.8.2012  09:02

Při hodnocení tohoto filmu se chtě nechtě nedokážu vyhnout srovnání s předchozími díly. Nuže, jde o návrat od real-feel dvojky k komiksovitějším pravidlům a stylizaci jedničky. Což znamená že divák musí znovu přistoupit na řadu dost doočíbijících nelogičností. Naopak z dvojky si tento díl bere epičnost vyznění. A taky je to epické až nad hlavu, rozmáchlostí a osudovostí je to over-the-top jako řemen. Podle mého názoru je pouze několik režisérů kteří by film takového rozsahu a tématu dokázali zvládnout...a Nolan je naštěstí jedním z tohoto mála. Celkově jde tedy o fůzi komiksové logiky jedničky a rozmachu a tíživosti dvojky. V součtu je to vynikající velkofilm jemuž nelze po technické stránce nic vytknout a v žánru je to pořád absolutní vrchol. Jediné co tak tomuto opusu podráží nohy je skutečně pouze existence předchozího dílu který lépe pracoval s postavami (ve dvojce mi byli mnohem bližší), rozmáchlosti a osudovosti tam byla přesně správná dávka, nebyl tam ten lehce rušivý politický podtext a záporák se stal instantní legendou. Dark Knight Rises se snaží být lepší, větší, epičtější, ale ve výsledku je to, odpusťte mi to, nastavovaná kaše z předchozích dílů. Naštěstí tu kaši nastavuje jeden z nejlepších světových kuchařů takže si na ni člověk pořád ještě pošmákne, ale jsem moc rád za příslib že ji už nikdy neuvaří. Velice silné 4* a nemůžu se dočkat co Chris natočí dále. Osobně bych byl nejradši kdyby mu nabídli toho Bonda, dokud ho hraje Craig.

• 30.6.2012  13:52

FF jsem nikdy nehrál a o univerzu ve kterém se film odehrává nevím vpodstatě nic. Jenže co na tom záleží když to byla asi nejlepší bojová akce kterou jsem kdy viděl (ve filmu obecně, ne jen v animovaném žánru). Film od začátku do konce totálně nadupaný vysokým stylem a dokonalými souboji. Vizuální orgie takové kvality, že žádný zvláštní příběh ani nepotřebují.

• 15.6.2012  20:53
    Prometheus (2012)

Epic FAIL. Jsem o to nasr*nější že kvůli tomuhle del Toro nenatočil At the Mountains of Madness. Přes 30 let se čekalo na Scottův návrat do Vetřelčího univerza. Věděl jsem že moje očekávání jsou vysoká, ale tohle bylo mimo měřítka. Jak mohl Ridley proboha sfilmovat tak debilní scénář? Copak to na papíře nevypadalo tak blbě a klišovitě? Copak si nikdo nevšimnul těch černých děr v logice? Asi ne. Výsledkem tedy není další zásadní dílo sci-fi. Není to ani kvalitní horor. Ve vymodleném filmu zástupů fanoušků Aliena letí z opravdu pitomého důvodu k měsíci s potenciálními stvořiteli lidstva loď plná idiotů kteří se chovají absolutně iracionálně a zpravidla na svou hloupost i zemřou. Přičemž to hloupé umírání je nám prezentováno v souladu nesrozumitelných scén ve kterých prosím, v zájmu své vlastní duševní pohody, nepátrejte po logice (která tam není). Vypočítávat nesmysly a absolutně zdravému rozumu odporující chování všech postav s výjimkou Davida a kapitána Janeka zde nemá valný význam, kdo viděl ví, kdo neviděl, neocení. A ano, ve filmu jsou i mimozemské příšery. Jejich funkce je převážně to, aby bylo učiněno zadost sci-fi hororu, jinak nedává valný smysl ani jejich účel (max. tak že něco musí zabít ty co se nesejmou vlastní blbostí, eventuelně ty co vlastní blbostí vběhnou do náruče příšeře), ani jejich čistá biologická existence (v tom která příšera vzniká z které jsem uhlídal, proč vznikaly zrovna takhle se nedozvíte). Prometheus je film který uspokojí fandy počinů typu Alien vs. Predátor. Pro fanoušky chytré sci-fi, sofistikované hrůzy, ale i obecně scénářů s vnitřní konzistencí a logikou je Prometheus odporná facka do tváře. Scénáristům téhle blbosti by měl někdo už navěky zakázat psát. Dvě hvězdičky. Jedna za vizuální stránku, která je fakt dobrá. Druhá za androida Davida. Víc ani ťuk a v tomhle sestřihu už nechci Promethea nikdy vidět!

• 8.5.2012  10:12
    Lovci hlav (2011)

Co se týká tělesné výšky tak jsem na tom na centimetr stejně jako hlevní (anti) hrdina Roger. Dosud jsem měl za to ,že jsem se s tím úspěšně smířil aniž by při tom někdo zemřel, ale uvidíme co přinesou dny příští :-) každopádně adaptace skandinávské detektivky která mi narozdíl od potetovaný holky padla do noty. Perfektní mix humoru a brutálního thrilleru kde do poslední chvíle nejste jistí kdo koho přechcává a kdo z toho vyjde jako vítěz. Ukočírovat ve filmu nevyzpitatelný děj předlohy asi nebyl lehký úkol, Tyldum to ale zvládl skvěle. Navíc si vybral perfektní herce a stopáž udržel na rozumné míře, takže film nikdy neztratí dech a nezanudí. Velmi taky oceňuji že násilí, o které ve filmu není nouze, není samoúčelné a slouží vždy příběhu. FIlm který si rozhodně zapamatuji a který se nebudu bát dát si znova. Ps.: SPOILER Výsledek filmu, kdy se ukáže že ve skutečnosti 168 cm vysoký chlapík přechcal GPS modeloidního supermanažera/lovce lidí ze speciálních jednotek, byl pro mě katarzí ze které jsem se usmíval od ucha k uchu. Asi jsem se s tou svoji výškou pořád úplně nesmířil :-D KONEC SPOILERU

• 7.5.2012  11:04

Lékařsky odborné prstění a Rupert Everett byli sice vtipní, ale jinak jde o anti-šovinistickou moralitku s řídkým a předvídatelným příběhem. Film sice ne na nic, ale rozhodně ne na víc než jedno použití.

• 7.5.2012  11:01

Wright se nezalekl klasické předlohy a ukázal že při navození správné atmosféry a s dobrými herci je ta předloha skutečně funkční. Tu atmosféru by bylo snadné shodit ze stolu coby kýč, ale aby tahle látka fungovala tak je prostě nezbytný. To samé herci, neboť příběh je poměrně slabý a celé to funguje jen na atmosféře a vývoji postav. Výsledkem je velmi příjemný film. Nic přelomového ale rozhodně ne kýbl nudy, což má člověk od románů z tohoto období tak trochu tendenci předpokládat (ach ty předsudky :-).

• 24.2.2012  09:58

Dave Grohl je prostě týpek a Foo Fighters jsou jeho dítě (čímž nechci nijak znevažovat význam ostatních členů). Obzvlášť fanouškovi tento film navodí pocit že se svými hudebními hrdiny sedíte na pivku a oni Vám vylévají srdce...najednou si připadáte že jste staří známí a uvědomíte si že ti rockoví bozi jsou jen obyčejní kluci. Kluci velmi talentovaní, kteří mají rádi svou práci, a jejihž cesta k tomu čím jsou dnes vedla přes řadu těžkých rozhodnutí i obyčejných lidských chyb. Pokud jste do shlédnutí tohoto filmu měli členy Foo Fighters rádi muzikanty, nyní si je zamilujete i pro to jací to jsou lidé. Shlénul jsem to už čtyřikrát a pět hvězdiček je zde zcela oprávněných. Dave: "Zbývalo šest měsíců do koncertu ve Wembley. Každej večer těch šest měsíců jsem usínal s myšlenkou: Pane bože, já musim hrát na tom zasraným stadionu. A každý ráno jsem se vzbudil s výkřikem: Ty vole, my hrajem ve Wembley!"

• 8.2.2012  09:33

Flipped je malý ale neskutečně milý film. Samotný námět sice není nijak originální, originalitu ale dodává styl vyprávění a navíc s tak sympatickými a skvěle zahranými postavami a nostalgickým prostředím USA přelomu 50. a 60. let není nějaká originalita tolik potřeba. Ideální film na zlepšení nálady nebo na rande s přemýšlivou slečnou (chlapcem) ;-). Za čas se na to určitě a s chutí podívám znovu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8