Vyvolený (2000)

Můj nejoblíbenější film od M. Night Shyamalana. Jedním slovem perfektní. Scény, kamera, dialogy. Fanoušci komiksů rychle sem. Závěrečná scéna s perfektním hudebním doprovodem úchvatná. Bruce a Jackson famózní. Srdcovka.

Znamení (2002)

Další z těch lepších filmů z dílny režiséra Shyamalana v němž excelují především perfektní výkony herců Gibsona a Phoenixe. Skvělá, lehce mrazivá atmoška, kterou dotváří výborný hudební doprovod Jamese Newtona Howarda. A v neposlední řadě také výborná kamera.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Akční válečná pecka s příjemný hereckým obsazením, které já osobně nemám co vytknout.

Svět podle Prota (2001)

Nenápadný snímek s nápadně výbornými hereckými výkony. Spacey jako vždy excelentní. Jeden z oblíbených snímků s trochou toho příjemného tajemna. Pěkné koukání.

Americké psycho (2000)

Když psycho, tak s Bailem. Provokativní a slizké. Masakr. "Hey Paul..."

Po čem ženy touží (2000)

Příjemná komedie s pěkně velkou porcí hlášek, která pobaví naprosto všechny. Snímek se skvělým výkonem Mela Gibsona, který defakto celý film táhne především na svém výborném hereckém výkonu. Škoda, že ke konci to na té spršce vtipných hlášek ubere a stane se tak z vtipného nářezu pouze romantický ploužák.

Šestý smysl (1999)

Hororová lahůdka, kterou musí povinně vidět a znát každý. Shyamalan v nejlepší formě.

Big Lebowski (1998)

Neskutečná klasika od Coenů, která se prostě musí vidět. Pecka. Goodman je bůh.

Nadaný žák (1998)

Po zádech mráz vyvolávající McKellenův pochod. Síla fašismu jakoby se v celé své hmotnosti ukázala právě v této scéně. Výborně zpracovaná Kingova předloha.

Tenká červená linie (1998)

Málokdy se mi stane, abych se na film nedodíval. No a stalo se. Pro mě neskutečně otravná nuda a to mám válečné filmy rád, ale na tohle jsem se zkrátka nemohl dívat. Až tak mě to štvalo.