Servant - Tunely (2023) (epizoda)

Tunely je veľmi intenzívna epizóda, ktorá zase všetko obracia hore nohami, až mám dojem, že sme s tým mohli počkať až na samotný záver. Avšak Filadelfia počas storočnej búrky pripomína svet počas apokalypsy a k tomu sledujeme záverečný súboj "členov" tejto podarenej "rodiny" a veľmi dobre sa na to pozerá. Len v tých avizovaných tuneloch sme mohli stráviť viac času a trochu podrobnejšie ich preskúmať, keď už sa tu tá možnosť naskytla.

Servant - Mýtus (2023) (epizoda)

Tak tvorcovia sa vytiahli a najskôr vyrukovali s verziou číslo jedna, aby ju následne znegovali verziou číslo dva. Obe sa mi páčia ako definitívne vyriešenie celej záhady, avšak myslieť si tri časti pred koncom, že strýkova verzia je stopercentne tá správna, by sa nemuselo vyplatiť. Pretože čo tá cesta? To nám George nevysvetlil...

Servant - Zoo (2023) (epizoda)

Podobne intenzívna epizóda ako tá prvá, tentokrát aj s nejakou tou dávkou humoru. No a hádajte ako to dopadne, keď Leanne zbadá kozol... najstrašidelnejšia scéna je pochopiteľne tá s pavúkom, ak sa zaraďujete do klubu arachnofobikov. Menší problém mám s nepozornosťou Leanne pri jednej situácii, tam by som takú naivitu od nej nečakal.

Servant - Sousedé (2023) (epizoda)

Čo tam potom, plán to bol skvelý a Turnerovci sa bezpochyby zlepšujú. To však aj Leanne a čaká nás pomerne hustý záver. Najviac však štvrtá séria udržuje svoje kúzlo tým, že poriadne neviete, na ktorú stranu sa postaviť. Rodičia, ktorí si klamú a ktorých dieťa žije iba vďaka slúžke, ale sú v práve. Alebo slúžke, ktorá mala ťažké detstvo a má vymytý mozog sektou a netúži po ničom inom ako fungujúcej rodine, ale veci sa jej vymkli z rúk.

Servant - Baf (2023) (epizoda)

Baf je obdoba minulosezónnej epizódy Tiger a jej významom je ukázať vývoj, ktorým Leanne medzičasom prešla. No a že to nebude smerom k väčšej nevinnosti, je zrejmé každému. Ono ten Halloween sa k Servant skvele hodí, nechýba ani škaredo zlomená ruka. Inak ale ide skôr o atmosférickú záležitosť, žiaden slasher sa nekoná, aj tak by tu pôsobil nepatrične.

Servant - Seance (2023) (epizoda)

Na scénu už v závere minulej epizódy prichádzajú dve nové svojrázne postavy, čo mi na túto fázu seriálu pripadá trochu neskoro a asi aj zbytočne. Ale niežeby dve postaršie paničky nepriniesli do frustrovanej rodinky trochu humoru a sviežeho vetra. Dokonca sa dočkáme asi najvtipnejšieho momentu celého seriálu. Ak by seansa mala zaujímavejšie vyústenie, než len to, že sme sa nič nedozvedeli, s hodnotením by som išiel vyššie.

Servant - Svědění (2023) (epizoda)

Opäť začína klasické psycho medzi Leanne a Dorothy, tentokrát v štýle Misery, čo je v seriáli novinka, ale je nutné povedať, že funkčná. Dejú sa však aj iné, väčšie veci a zdá sa, že to smeruje stále k veciam ešte väčším a väčším. Možno dokonca biblických rozmerov. Len ma prekvapuje Seanova neúčasť na starosti o manželku, prečo ju necháva plne v rukách Leanne nie je úplne pochopiteľné, jedine žeby už mentálna prevaha "slúžky" nad vedomím aj podvedomím rodiny bola absolútna.

Servant - Holub (2023) (epizoda)

Aký bol skvelý začiatok tretej série, tak je perfektný aj začiatok tej záverečnej. "Psycho" v aute a "Vtáci" navôkol, to by nenakrútili lepšie Shy, jeho dcéra, Antal ani rakúske duo. V podstate som predpokladal, že takto bude prebiehať finále trojky, ale možno bolo rozhodnutie "prehodiť si" dramaturgiu úvodu a záveru múdrejším krokom. Vyzerá to tak, že dej bude smerovať do finále veľmi rýchlym tempom.

Servant - Season 3 (2022) (série)

Tvorcovia mierne zmenili smerovanie seriálu. Nadprirodzeno je síce už natrvalo potvrdené, avšak riešime rodinnú idylku smerujúcu cez určité problémy a ich kulmináciu až po vzťahové peklo. Hlavná postava si postupne podmaňuje okolie a jediná postava udržujúca si aký taký nadhľad nad tým, čo sa v skutočnosti deje (pričom o príčetnosti stále nemôže byť reč), je považovaná za najviac mešuge. Zmenil sa trochu aj vizuál, je živší s prirodzenejšími farbami, čo tiež nemusí vyhovovať každému.

Servant - Máma (2022) (epizoda)

Určitá zmena smeru, či skôr zmesi žánrov, z mystery hororovej rodinnej drámy k psychologickej rodinnej dráme viedlo aj k tomu, ako bude vyzerať finále série. No a môže ísť buď o sklamanie, alebo aj o príjemné prekvapenie. Určite tu nemáme neustále pokladané otvorené mysteriózne otázky ako na konci druhej sezóny (v podstate sa teraz na nič neodpovedá) a intenzívne sekvencie v dome, skrátka iba nekompromisný záver celého toho psycha.