Nejkrásnější hádanka (2008)

Troška točí už 20 rokov stále to isté a ľudia mu to stále žerú. Bohužiaľ od čias Popolušky, Saxany a pod. sa našim bratom nepodarilo natočiť originálnu, vtipnú a milú rozprávku, z ktorej by sa stal kult. Najkrajšia hádanka je len ďalším, podotýkam biednym pokusom ako zarobiť.

Co ta holka chce (2003)

Tieto úlohy sa Colinovi hodia najviac. Charizmatický sympaťák, trochu "ťuťo" avšak v podstate veľmi správny chlapík. Amanda je samozrejme sympatické dievča, voči ktorej som nikdy nič nemal. Fajn komédia, ktorá neprekvapí, ale ani nesklame.

S tebou mě baví svět (1982)

Satinský je dokonalý, po všetkých stránkach. Jeden z najsympatickejších slovenských hercov všetkých čias, ale zvyšok je skôr pohodový a úsmevný priemer, ale chápem, že sa z toho stal národný kult.

Život je krásný (1946)

Frank Capra si teda vie vybrať. Stewart je totiž neskutočný sympaťák s úprimnou tvárou a jeho žena je naozaj velmi krásna a zaujímavá. Napriek pár nudným scénam film pôsobí velmi zaujiamvo a postupne sa prepacuje k téme, kvôli ktorej vlastne film vznikol. Čo by sa so svetom stalo keby som sa nenarodil? Pýtal sa George Bailey. Ja sa pýtam čo by bolo s kinematografiou, ak by nevznikol tento film?

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Skvelá originalita z prvej časti sa tu len kopíruje avšak stále je to skvelá zábava, ktorá poteší nielen na Vianoce.

Uteč (2017)

Pre mňa jeden z najlepších horrov/trilerov súčasnosti. Perfektná atmosféra, scenár, herci a to finále bolo skrátka excelentné. Téma, ktorú si Peele vybral mňa osobne ohromila a jeho odvaha takýto kúsok vôbec vytvoril je bezkonkurenčná. Samozrejme, že to nemohol urobiť s veľkým rozpočtom, ale ten akosi ani nebolo treba. Kaluuya naozaj predviedol výkon na Oscara, Allison Williams vyzerá ako rasistická beštia už od začiatku filmu, Caleb Landry Jones pri večeri predviedol výborné psycho a na scénu Lakeitha Stanfielda s bleskom na foťáku už asi nikdy nezabudnem. Veľká spokojnosť, len škoda, že sa Peelemu už potom prakticky vôbec nedarilo. Toto mu ale vyšlo na výbornú.

Vánoční Kameňák (2015)

Ani neviem za čo tú jednu hviezdičku dávam. Zrejme len za spitého prezidenta a pár krásnych žien, ktoré se v tejto ptákovine objavili. No proste des!

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Výborne prevedenie všetkého čo majú ľudia na star wars najradšej. Lákanie temnej strany, odvážne kroky rebelov, sebaobetovanie, cvičenie nového Jediho a smrť toho starého. Skrátka výborné dobrodružstvo, ktoré z niekdajších hlavných postáv ako Chewbacca či C3PO urobilo totálných vedľajšákov a to všetko len preto, aby sme si obľúbili novú posádku Falconu. Tak uvidíme ako tento riskantný trik od Disney dopadne, každopádne v kine som sa bavil, pozerať to doma, bolo by to o hviezdu menej.

Miluji tě k sežrání (2005)

Prosim vás, páni distribútori, ako vzniklo zo slov Just Friends veta Hľadá sa ideálny muž? To by ma fakt zaujímalo. Ale čo sa čudujem. Veď títo borci preložili slová American Pie na Prci, prci, prcičky. Každopádne vtipn, milá vecička s krásnou Amy a sympatickým Reynoldsom. Jedna z tých debilných akože vianočných komédii, avšak v tomto prípade sa určite pobavíte.

Absolvent (1967)

Každý chlap si raz spomenie na tú sexi susedku, ktorá mu v jeho mokrých snoch vždy spríjemňovala nočnú samotu. Každý z nich raz pomyslel na to, aké by to bolo, ak by sa to naozaj stalo. No tu to máme. Zničená budúcnosť a jej dcéra na krku. Len žartujem. Dcéra Pani Robinsonovej je naozaj krásna a hlavne bola z nej nádherná nevesta. Film je v podstate o mladíkovi, ktorí prekročí hranice kvôli láske. Len kvôli nej by bol schopný povedať Ellaine to, že prišiel o panictvo s jej matkou. Len kvôli láske dokázal tak urputne hľadať kostol v ktorom sa vydávala a len kvôli láske s ním ona z tej svadby utiekla. Réžia nám ale záverom dala jednu jasnú otázku. Vážne v živote stačí len láska?