Steve Jobs (2015)

Stevea Jobsa uznávam ako obchodníka teda marketingového bastarda, ktorý vedel ako a hlavne na kom môže zarobiť. Preto neznášam ak niekto povie, že prave tento špekulant vymyslel osobný počítač. Všetky, áno všetky zásluhy čo sa týka vývoju by mali ísť len a len Vozniakovi, ktorý je a vždy bol pilierom pc priemyslu. Taktiež nikto netvrdí, že facebook vymyslel Eddie Saverin. Tak prečo si dementi v USA myslia, že PC vymyslel ten idiot bez talentu? Čo sa týka filmu Sorkin to náramne posral. V socialnej sieti som hltal každú jednu vetu, každé slovo. Toto ma neskutočne nudilo a ani príjemna Kate mi to nevynahradila. Jobs podľa Ashtona sa mi páčil oveľa, ale oveľa viac. Steve Jobs je nudný životopisný film plný trápnych sekvencii, kde len jeden monológ mal skutočne zmysel. Vozniak: ,,Ćo si ty vymyslel? Nevieš programovať, nevieš nič. Ja som vymyslel platformu, ja som vymyslel kódovací systém. Ty si nevymyslel nič!" Povedal Jobsovi.

Vražda v Orient expresu (2017)

Film ako celok funguje výborne. Pri detailnom zobrazení všetkých postáv však zistíte, že tento prípad by taký Sherlock vyriešil za menej než 15 minút. Nechcem týchto dvoch detektívov porovnávať. Aj keď si to možno nemyslíte, Poirot je úplne iný než Sherlock. Je ľudskejší, ale zároveň drsnejší, menej sebavedomý, než by ste si mysleli a menej domýšľavý. Práve domýšľavosť je základnou zmesou dedukčnej metódy slávnejšieho Holmesa. Týmto všetkým narážam na fakt, že scenár neponúkol celkom to čo sme očakávali. POZOR SPOILER: Že Deppa zabili všetci mi došlo skôr než samotnému detektívovi a to by sa pri takomto filme, s takým hereckým obsadením a réžiou nemalo stať. Áno réžia Branagha robí čo môže aby nás každým záberom film uchvátil. A aj sa mu to darí. Rovnako ako Lachtaan však dúfam, že vraždu na Níle už nenapíše Michael Green, ale niekto, kto dôkladne pozná knihy slávnej Agathy Christie. Moje prvá veta však stále platí. Ako celok to funguje.

Už dost, šéfe! (2013) (pořad)

Zbytočný remake, pretože česká kuchyna nie je to pravé orechové. Skrátka sviečkovú takmer žiadny normálny kuchár nepokazí a jediné, na čo sa v tejto relácii poukazuje špina v reštike. Hm nie ďakujem.

Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad)

Najdrsnejší kuchár a k tomu sympaťák vytvoril nesmierny kult, ktorý som si zamiloval. Viac k tomu nemám čo dodať. :)

Spider-Man: Homecoming (2017)

Bavil som sa výborne a tie dve hodinky + niečo mi zbehli ako voda. Som rád, že sa Spidey rovno neohlasil ako ďalší Avenger, ale že divákov necháva v napätí, či sa objaví, alebo neobjavi v Infinity War. Tom je skvelý Spiderman, len ten cz dabing trošku zamrzel. Btw scénka, v ktorej Spiderman zistí, že vlastne nepotrebuje svoj oblek patrí medzi to najlepšie čo sme v MCU videli. Aspoň pre mňa to tak. je. Réžia Jona Wattsa skvelá.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Skvelé tempo, výborná akcia a ani diálogové scénky neboli zlé. Vytknúť by sa tomu dal dej, ktorý bol "samé prekvapenie". POMO má pravdu miestami mi to vážne pripomínalo Wild Wild West a ak dôjde k trojke chcelo by to lepší dej. To nám však Vaughn vynahrádza najlepšími bojovými scénkami v dejinách kinematografie. Výborne využitie efektov a CIA hračičiek (elektrické laso, dáždník samozrejme). Skrátka výborné pokračovanie skvelej akčnej komédie, za ktoré by sa nehanbil ani Jimmy Cameron, Btw. Colina mám stále radšej, skrátka skvelý herec!

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Bohvie prečo na túto vcelku fajn, no ničim výnimočnú komédiu myslím minimálne raz za pár mesiacov. Zrejme mi nejako učarovala atmosféra okolo kuchyne, vďaka ktorej sa mi hrozne páčil Favreuov majstrštyk Chef. Skrátka každý, aspoň trošku podarený filmik ohľadom kuchyne ma zabaví, minimalne na to aby som mu tu udelil 3 nezaslúžene hviezdy.

Chceš mě, chci tě (2009)

Najpriemernejší film Roberta Luketica, vcelku fajn režiséra, ktorého Oko Berie ma bavilo asi najviac. Prakticky N€vi€m pr€čo sa dal na takýto projekt, al€ zr€jme€ kvôli tej uctihodn€j myšli€nk€ filmu, kon€čn€ privodiť Kathr€rin H€igl n€jaký t€n orgazmus v spoločnosti a samozr€jm€ hlavn€ kvôli tomutu €€€€€€ :)

Babovřesky 2 (2014)

Pri trilógii Slnko seno má vždy lákala tá atmosféra sovietského zväzu, pľnohospodárstva, stále ohovárajúcich babičiek a pod. Tu to Troška všetko zopakoval až na ten komunizmus a dopadlo to na ho*no! Teraz aspoň všetci vieme, že skvelá Helena Ružičková je nenahraditeľná.