Road Trip (2000)

Teenegerská zábava natočená pre teenegerov :) Mám rád túto komédiu, ale moju pubertu som prežil s "ostrými" komédiami ako Prcičky či Sexbomba od vedľa :)

Fighter (2010)

Pri takomto hereckom obsadení a téme musel chybu urobiť len režisér. David proste nevie režírovať. Chce byť nasilu naturalistický a zaujímavý a hlavne pohlcujúci ale vždy je to len nuda so skvelými hercami. Tak ďakujem pekne David, ďalší tvoj kinematografický skvost môžem jeb*ť!

Americká krása (1999)

Najfamóznejšia óda na človeka, ktorý si začne žiť svoj život po svojom až tesne pred jeho koncom. Dokonalý Kevin Spacey, úžasná Mena Suvari a Annette Bening je jednou z najhorších filmových manželiek v dejinách, takže svoju prácu odviedla na výbornú. Tento film má veľa plusov. Fantastický scenár od Alana Balla, ktorý opisuje udalosti dejúce sa v takmer každej americkej rodine, pričom to podáva s ladnosťou a vkusom jemu vlastným. Tým najväčším plusom je však pre mňa Sam Mendes na režisérskej stoličke. Skutočne brilantný výkon od debutanta v Hollywoode by toto asi nikto nečakal. Odvtedy aj keď natočil mnoho skvelých filmov, ku kvalitám Americkej krásy sa už ani jeden z nich nepriblížil. Prakticky dokonalé dielo a keď už mal niekto vyfúknuť všetkých Oscarov mojej obľúbenej Zelenej míli, som rád, že to bola práve Americká krása.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Správne prekombinované, aj keď v konečnom dósledku, niektoré kroky sadistickéj Eros nedávali zmysel a bolo nemožné ich naozaj urobit. Ale ako hovorím bolo to správne prekombinované hlavné final part v ktorej Sherlock za pár sekúnd rozlúštil hadanku, ktorú lúštil v podstate takmer celý život a potreboval nato iba záchranu Dr.Watsona. Aspoň dúfam, že to tvorcovia mysleli takto. V každom prípade by to chcelo trochu inu perspektívu. Sherlocka treba vrátiť tam kde začal a viem, že Sherlock je epos, nie seriál, ale aj tak by som mu hádzal samé prekombinované prípady a aspoň nachvíľu by som divákov , teda nás nechal vydýchnúť od nesympatickej Marry, hnusnej Eros a pod. Chcem aby sa vrátili štúdia v ružovom, chcem aby sa vrátil slepý bánkar a myslim, že nie som sám. Štvrtá séria je naozaj slabá a len z úcty k tvorcom dúfam, že sa splnia moje priania.

Pařmeni (2011)

Amíci malú Mejdan ve Vegas a Austrálčania s Britmi majú Paŕmenov. Proste je to úplne to isté len ide o to čo vás viac láka a aké herecké zoskupenie je vám sympatickejšie.

Whiplash (2014)

Totálna dokonalosť to je bez debat. Ale zamyslime sa teraz nad svetovou kinematografiou. Nechcem teraz hejtovať filmy ako Harry Potter či Piráti z Karibiku ale povedzme si rovno. Nezaslúži si skvelé finančné ohodnotenie film, ktorý vás drží celú dobu v eufórii a v napäti? Doslova mi je zle z ľudí, ktorí dajú 7 eur za priemernú komédiu s rádoby hercami, kým im pritom uniká perfekcionalistická hudobná dráma s vyšperkovaným scenárom a réžiou. Toľko k svetovej kinematografii a čo sa týka samotného filmu tak Simmons si to vážne vychutnal takže oscar plne zaslúžený, čo sa týka Tellera, ak by mal viac takýchto úloh mohol by z neho byť ďalší Ryan Gosling. Snaď by sa konečne mohla poskladať nová generácia Hollywoodu na čele s Tellerom, Garfieldom,Timberlakeom či Hardym. Aby som to nejako ukončil, Whiplash je naozaj skvostny film, ktory aj napriek svojej téme neodradí ani zarytého fanúšika Nirvány.

Oko bere (2008)

Všetko je super až na ten scenár, ktorý len kopíruje to najlepšie z casino gangsteriek a aj tak je hrozne plytký, tak plytký až to bolí.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Tento skvostne zahraný, dobovo zrekonštruovaný film si zaslúši aj 5 hviezd, ale mám pocit, že mi pri sledovaní stále niečo uniká. Len sa kochám jednotlivými scénkami, ale tá spojitosť je taká krčovitá, ako samotné finálne priateľstvo medzi postavami Guya Pearca a Russella Crowea. Na druhej strane je to naozaj dobrá gangsterka so skvelým vizuálom a takisto hudbou.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Zdlhavý krimi triller, ktorý vám toho v prvej, ani v druhej polovici veľa neponúkne, až na skvelé zábery a jednu či dve prestrelky. Zvyšok sa len tak vlečie, sledujeme ako postavy idú z jedného miesta na druhé, pričom nám len slabo vysvetľujú, prečo to vlastne robia. Ale na konci to do seba krásne zapadne, aj keď je škoda, že Emily neposlala Benedicta k zemi. Byť na jej mieste stlačím spúšť.

Nesvatbovi (2005)

Proste super komédia a jedná z mála kde znesiem Vincea Vaughna :)