• Pohádka

Pět z milionu (1959)

Opravdu povedený soubor krátkých filmů: 1) Mistr a dvacátý účedník - filmový skvost dvou hlavních herců, kteří předvedli skvělý výkon 9/10 2) Každý týden je neděle - méně zdařilý příběh, který mne tak nezaujal, ale herecky také dobrý 8/10 3) To zavinil Bonifác - celkem idylický příběh, i když už ne tak dobře zahraný jako první dva 7/10 4) Otrhaná písnička - není špatný, ale ne tak dobrý jako jiné 6/10 5) Pavučina - takový kamarádský trampský příběh Munzarem 6/10 Celkové hodnocení: 70 %

Tři přání (1958)

Docela dobrý film, jen mne překvapilo, že tam hrají jugoslávští herci. Nicméně asi to byla nějaká dohoda. Hodnocení: 65 %

Žebrácká opera (1991)

Snaha oživit hromadu frází, což se ne úplně povedlo. Na druhou stranu režie Jířího Menzela a herecké obsazení nese trochu lepší dojem, než kdyby to bylo jinak. Hodnocení: 60 %

Barbora řádí (1935)

Průměrná trochu ztřeštěná komedie, která nenadchne ani neurazí. Hodnocení: 55 %

Cukrová bouda (1980)

Kachyňovy filmy mám rád, umí v nich zachytit city k postavám a poetiku v kontrastu se situací. Ovšem ne vždy se tak úplně povede a zde se mi zdálo mnohé nevyužito, postavy jsou méně prokreslené. Hodnocení: 60 %

Velká samota (1959)

Trochu agitka, dlouhá stopáž, místy nudné, ale celkem dobře zahrané. Hodnocení: 55 %

Člověk proti zkáze (1989)

Krásný film, moc dobře zahraný Abrhámem i dalšími, myslím si, že byl i docela dobře natočen. Hodnocení: 80 %

Neděle ve všední den (1962)

Pěkné záběry z té doby, Brejchová, děj je však docela nuda a střídání češtiny, maďarštiny je docela náročné. Hodnocení: 50 %

Fantasy Island (2020)

Je divné, že překladatel nepřeložil název na Ostrov fantazie nebo spíše přání. Je to hodně divný thriller, s hororem to nemá moc společného. Postavy jsou tak nezajímavé, že je člověku celkem jedno, zda je někdo zamorduje. Je to škoda, neb to mohl být zajímavý námět, ale naprosto špatně nafilmovaný. Hodnocení: 35 %

Vůně vanilky (2001) (TV film)

Celkem povedený film, sice herecké výkony nejsou nejlepší, ale i tak to je celkem dobře pojatý příběh a podkreslený hudbou. Hodnocení: 70 %