Inherent Vice (2014)

Hippie atmosfera sedmdesatych let je fajn, samotny pribeh s patranim po unesenem a po drogach, ktere se samozrejme vsemozne zamota, zas tak fajn neni.

Daredevil (2015) (seriál)

1. Serie: Stylova a atmosfericka pecka, ktere se povedlo zachytit duch a ton Millerovych nejlepsich sesitu. Svou nepokrytou nasilnosti a temnotou jde temer o protipol MCU ale zaroven ho skvele doplnuje. Dostali jsme skvele dialogy, jednoho z nejlepsich komiksovych zaporaku, rozumne davkovane a vyborne akcni sceny, moralni dilemata, komplikovane vztahy i poctivou filmarinu. Jen houst! 2. Serie: Vysokou uroven se podarilo udrzet a i druha serie je naprosto spickova. Tentokrat je dej mnohem zahustenejsi, dostali jsme vice charakteru a vice separatnich linek (ktere se ale stejne nakonec zamotaji v jednu) a co se tyce temat se tvurci po skvele prvni serii neopakuji. Akce je stale uzasna, je ji opravdu dostatek a je skvele davkovana v kratsich i delsich segmentech. Serial ale stejne tahnou postavy. Rozpad pratelstvi nas jako divaky boli mnohem vic nez koleno do obliceje. Vsichni jsou vyborne napsani, motivace funguji a temer nikdo zde neni cernobily. Az na Hand samozrejme. Strasne me prekvapila postava Punishera. Z predem znameho charakteru udelali scenariste mnohovrstevnateho antihrdinu, kteremu se proste muselo fandit vic nez Mattovi. Cela tato serie byla, kdyz to vezmu kolem a kolem, jeho origin. Takze se moc tesim na jeho vlastni serial. Marvel tedy nejen, ze dominuje svym propojenym vesmirem kinum, ale ted i na male obrazovce nema konkurenci.

Město 44 (2014)

Docela dobry valecny film plny spomalovacek, krve, zamilovanych pohledu a citoveho vydirani. Valecne vyjevy zde funguji mnohem lepe nez nacrtnute mezilidske vztahy a zas tolik valecnych scen ve filmu neni.

71 (2014)

Hutna atmosfera se da krajet. Bez vyjimky skvele herecke vykony, dokumentarni kamera, napadita ale nerusiva rezie, stridma delka a fakt, ze jde o opravdovy konflikt z filmu delaji adrenalinovou zalezitost, pri ktere se neda ani dychat.

Speed Racer (2008)

Dokonale silena stylizace, za kterou se schovava prostinky pribeh ale to vubec nevadi. Film je od zacatku do konce plny uzasnych vizualnich napadu a pribeh vypravi, tak napadite, ze dve a ctvrt hodiny neda vydechnout.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nejde "jen" o lety proverenou klasiku, stale jde o vynikajici film podle dnesnich meritek, ktery temer nezestarnul a pokazde ohromne bavi.

Princezna Nevěsta (1987)

Skvela pohadka, ktera funguje v nekolika rovinach. Pribeh je skvele pohadkovy, ma vsechno co zabava pro vsechny deti ma mit, ale zaroven je plna pomrknuti a sebeparodie aby ultimatne bavila dospele.

Zabij mě třikrát (2014)

Absolutne nezajimava gangsterka, ktera by chtela byt hrozne cool ale sve vzory nedokaze ani kopirovat. I mistr Pegg se nekdy utne. Jeho postava je trestuhodne nevyuzita a pada s ni cely film, kdyz nic jineho v nabidce neni.

Citizenfour: Občan Snowden (2014)

Dokument se venuje hlavne Snowdenovi a momentum predchazejicim prvnimu odhaleni a tesne po odhaleni. Cez je na jednu stranu fajn, jde opravdu o velky milnik a velkou udalost, ktera stoji za prozkoumani, ale uvital bych vic informaci o tom, co jejich odhaleni vyvolalo, jake zmeny/nezmeny. Jinak formalni stranka filmu je na jednicku, atmosfera v hotelovem pokoji se da krajet.

Kon-Tiki (2012)

Jde o velmi atraktivni tema, ale dostali jsme nudny film se strasne nesympatickym a otravnym hlavnim predstavitelem/hrdinou a hezkymi obrazky. Bohuzel se zadne dobrodruzne drama clovek vs. priroda nekona, kona se nekonfliktni rodinna podivana, kde se neustale produciruje sest polonahych chlapku.