Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Ukázková přehlídka klišé, debilit ve scénáři a kýčovitých dialogů. První wtf moment přijde asi tak po 10 minutách filmu a následně se vezete na vlně dalších a dalších. Gerarda pošlou do vesmíru, aby tam zachránil svět, protože jediný ví, jak funguje vesmírná stanice. Halda lidí, co tam roky pracuje, je zřejmě jeden idiot vedle druhého, protože je samotné nenapadne rozebrat vadný satelit a podívat se na bezpečnostní kamery. Mezitím se jeho mladší bratr snaží rozklíčovat politické spiknutí a vypadá u toho tak divně, že nejsem schopná říct, jestli mě štval nebo nudil. Do kina bych na to nikoho neposlala, nicméně je to téměř dokonalý materiál pro domácí drinking game (napijte se pokaždé, když vás klišovitost praští do očí, zábava zaručena).

Poslední dny na Marsu (2013)

Hloupé posádky na výzkumných cestách ve vesmíru, které dělají všechno pro to, aby se nikdy nevrátili domů mě přestávají bavit. Opět se nikdo neobtěžuje poslouchat nadřízené, opět tu více než polovina postav zažije nervové zhroucení, někteří dokonce několikrát. Podobné snímky by měli pouštět v SpaceX jako instruktážní video: Co nedělat, jestli to chce přežít.

Hostitel (2013)

Knížku jsem přestala číst asi po 30 stranách, protože se to fakt nedalo. Tak jsem si pak řekla, že ty 2 hodiny obětuju, abych věděla o čem to teda je, když to mělo takový úspěch. No a je to nepřekvapující kombinace kýče a nudy. Zahozený potenciál můžeme vyčítat pouze předloze, stejně jako neuvěřitelně trapnou hlavní zápletku ve sci-fi světě, kde by se dalo vytvořit spoustu božích příběhů. Vylákání parazitické duše z těla hostitele láskou tomu nasadilo korunu.

ARQ (2016)

Ti, kteří tady lamentují, že je to jen levná vykrádačka Edge of Tomorrow by si měli uvědomit, že Cruisův všemi opěvovaný Edge of Tomorow nebyl zdaleka prvním filmem, který přišel s námětem časové smyčky. ARQ tudíž jen vykradl nápad z něčeho, co je samo o sobě vykrádačka jako prase. Kromě toho tyto dva filmy nemají společného absolutně nic.

Star Trek: Discovery - Souboj (2017) (epizoda)

USS Discovery stále nikde, podle ukázky na konci dílu se snad dočkáme příště, ale také dle této ukázky se otravné Michael Burnham nezbavíme, ach jo. Zbytečné flashbacky a vůbec všechno mě na ní štve ještě víc, než v přechozím díle. Snad tuhle podle mě příšernou hlavní postavu v budoucnu vyváží zbytek seriálu, uvidíme.

Star Trek: Discovery - Návrat Klingonů (2017) (epizoda)

Jsem lehce rozpačitá. Na jednu stranu se mi pilot líbil, po vzoru filmové trilogie mnohem víc akce a krásný vesmír. Dějová linka, pokud se bude odvíjet v závislosti na konfliktu federace s klingony by mohla být akční a zajímavá. Zasazení nového seriálu před kapitána Kirka a to ještě jen 10 let jsem moc nepochopila. Stejným obdobím se zaobírají už zmíněné filmy J. J. Abramse. Posunout Star Trek vesmír do neznámé budoucnosti by bylo asi lepší z mnoha důvodů, ale jako zápor bych to neviděla, tvůrci, předpokládám, vědí proč se rozhodli právě takhle. Noví Klinogoni jsou celkem fajne a skalní fanoušky potěší hojná mluva v klingonštině. S USS Discovery, jejím kapitánem a posádkou jsme se v prvním díle nesetkali, těžko tedy hodnotit chemii mezi postavami a dialogy, na kterých byli postavené předešlé seriály. Nevíme nakolik budou postavy z pilotu figurovat v dalších epizodách. Upřímně doufám, že moc ne, ale obávám se opaku. Comander Michael Burnham je nesympatická, nešťastně obsazená a celkově otravná, ale hrozím se, že zůstane hlavní postavou i nadále. Škoda.

Proroctví (2009)

Velmi slibný začátek a zajímavá první polovina diváka opravdu vtáhnou do děje. Nicméně celý potenciál filmu zabije druhá polovina a pohřbí konec. Rose Byrne je tak akorát na ránu a i s dcerou úplně navíc, kdyby tam nebyla, nic by se nezměnilo. Spoiler!!: Taky by mě zajímalo, proč na to ti mimozemšťané jdou vždycky tak složitě. Inteligentní bytosti s technologií mezihvězdného cestování sem přiletí strašit dospělé a unášet děti, když by určitě přišli na lepší způsob, jak těch pár dětí naložit do lodí a odjet.

Viktor Frankenstein (2015)

Bizarní, místy dost nechutné, chápu, že to nebude pro každého. Mně kombinace temné londýnské atmosféry s geniálním Jamesem McAvoyem dokonale sedla.