Okamžik zlomu (2007)

Willy, mohu ti říkat Willy? Vše jakoby zapadá do roztříštěné mozaiky Teda Craforda (Anthony Hopkins), který z povzdálí skládá střípky. Jak jen mohl předem vědět volbu okresního prokurátora pro tento daný případ. Ale i to se snad dalo předvídat ze zastoupení a úspěšnosti Ryana Goslinga u různých soudních případů. Dialogy jsou mistrovské a myš se postupně stává kočkou až na malou drobnost v závěru.

Královna (2006)

Naprosto skvělý pohled do zákulisí ať už více či méně objektivní, který ocení nejen anglisté a starší generace

Drak přichází (1973)

Tento film je klenot, ponechme stranou dějovou linku, která je daná již od začátku po příjezdu na Hanův ostrov,a herecké výkony, ale myslím si, že každý kdo kdy dělal nějaké bojové umění uzná pohybové mistrovství a preciznost bojových scén malého draka Bruce Lee, naprosto skvělé jsou hromadné boje.

Pianista (2002)

Silný příběh, zároveń jakoby jen jeden z tisíců střípků lidského soužení. Na filmu by se určitě našly skulinky, ale samotný Polanski vykročil sáhodlouhým krokem, aby v něm obsáhl svou bezprostřední zkušenost z ghetta, popsal svědectví Szpilmana a vyjádřil nevyjádřitelné, otázkou je jak se k tomuto filmu staví Poláci, kteří mají již kritickou zkušenost s komiksem Maus Arthura Spiegelmana, snad podobně jako někteří Slováci a Češi k Obchodu na korze rež. Kadára a Klose.

Bílá není bílá a modrá je červená? Boratova Kazachština je současná hebrejština Ivrit a mimo jiné dvě nechutné antisemitské scény tento film posouvají někam jinam, kde to samotný S. Cohen možná ani prvoplánově nezamýšlel, žel chybí mu intelektuální nadhled, asi by se měl více učit u Woodyho.

Barry Lyndon (1975)

Skvěle zpracovaný film, úžasná hudba, jen místami trochu vleklé scény

Ucho (1970)

Je více působivější, že snímek není barevný. Původně jsem hodnotil 4. hvězdami, ale ted jsem musel trochu posunout svůj pohled. Na to, že film je ze sedmdesátého roku - tím předešel mnohé a je nadčasový. Je to taková česká obdoba orwellowského 1984, Fahrenheita 451 a Konce civilizace. Skvělé......

Memento (2000)

úlisný Tedd a ztráta krátkodobé paměti, příběh není oslnivý, ale filmový postup vyprávění je výborný.