JFK (1991)

Tak tohle je 206 minut dlouhá lahůdka...Jedna z největších záhad 20. století se nám skrze exkluzivně natočený Stonův snímek dostává do hlavy a vyvolává spousty myšlenek nad tím, jak to vlastně tehdá v tom Dallasu bylo...a také, jak to vlastně chodí v politice dodnes (ne jenom v USA...)!Myslíte, že něco podobného vznikne za 20 let a hlavní hrdina bude řešit letadla nalétavající do world trade center???

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Klasika postavená na klasice..Foglar a jeho Rychlé šípy v plné šíři příběhu..Souhlasím s názorem, že přestárlí herci prostě nemohou nahradit 13 leté hochy..;)

Mezi řádky (2007)

Stručně a jasně..Film je příběhově velice aktuální, upozorňuje na problémy, které se objevují na školách všech stupňů po celém světě a celé dvě hodiny jsem cítil jistý pocit urgentnosti problému... Pro mě, snad někdy budoucího pedagoga, také trochu inspirující..Čtvrtá hvězda je pro mou oblíbenou Hilary..;)

Katyň (2007)

Velké očekávání se proměnilo v dlouhé čekání na "hrdinu", který nepřichází...Ve filmu je obrovské množství postav, ale já se v nich neorientuji...Jedna hvězda za téma, druhá za autentické obrázky a třetí za polštinu..Dlouhé dialogy a ztrácející se dějová linie (velmi tenká a červená) způsobily během filmu dvě pauzy způsobené mým spánkem..Amen.

Sirotčinec (2007)

Kvalitních filmů tohoto žánru by fanoušek v poslední době spočítal na prstech jedné ruky...Kamera super, přesná hudba beroucí dech, příběh super, film je strhující, časem zajímavá španělština...doporučuji pro ty, co chtějí v pozdních hodinách zažít 100 minut v napětí a mít neustále husí kůži..

Deník mrtvých (2007)

Jedna hvězda za občasné zajímavé záběry a techniku filmařiny..

Kmotr II (1974)

Vynikající film..ale jednička u mě vede..pro lidi, kteří ještě Kmotra neviděli, to je nabídka, která nejde odmítnout..;)

Kmotr (1972)

Konečně jsem si doplnil filmové vzdělání a vrhl jsem se na Kmotra...dopadlo to tak, že jsem si hned po prvním dílu pustil i ten druhý..;)Mrzí mě, že podobné praktiky jsou i dnes, po sedmdesáti letech, stále užívány...Pecunia non olet.

Smrt on-line (2008)

Další pokus o vytvoření "geniálního" psychopata, který vraždí podle určité předlohy...Tvůrci si uvědomili, že žijeme v době všudepřítomného internetu a přinesli opravdu něco nového...on-line opravdu ještě nikdo nevraždil, ale to je asi opravdu vše...Slabá hlavní role, slabý a bezduchý motiv vraha, nepovedený konec a máme tu tři*.

Vlajky našich otců (2006)

Na samotném hodnocení jde vidět, že "sesterský" film k Dopisům již není tak úspěšný..ani být vlastně nemůže..Určitě bychom našli mnoho příčin...Alespoň pro mne, je tento snímek zdařilým líčením atmosféry válečných dnů na půdě USA a v žádném případě film neberu jako "proamerický", jak se dočítám z jiných komentářů..Spíše naopak..Opět výborná filmařská práce, prolínání časových rovin, apod...