• Krátkometrážní

Sexbomba od vedle (2004)

PROTI: Film plný těch nejtrapnějších klišé // plný umělých a navíc ještě nenápaditých deadlinů // scénář plný nelogických situací // je to míň vtipné než většina ostatních filmů tohoto žánru // je to míň odvážné než většina filmů tohoto žánru PRO: a přesto zajímavý Emile Hirsch // Elisha Cuthbert, který je mnohem víc sexy a hlavně má mnohem víc osobního kouzla než kterákoliv jiná herečka, hrající v podobném filmu // skvělá atmosféra a pocit, že tohle by chtěl zažít úplně každý středoškolák SUMA SUMÁRUM :) : Film, který je v mnoha ohledech špatný, ale díky své atmosféře a sympatickému obsazení hlavních rolí je někde úplně jinde než většina ostatních filmů ze škatulky "jak se z loosera stala hvězda"

Signes de vie (2004)

Jestli u fotografie platí, že když se fotí černobíle je jednodušší udělat fotku zajímavou a "umělečtější", u filmu tomu tak rozhodně není. Kontrastní černo-bílá animace je moje nejoblíbenější a violončelo je jeden z mých nejoblíbenějších nástrojů. Signes de vie tyhle dvě věci zkloubilo, takže když film začal, myslel jsem si, že je zaděláno na 5* a že si přidám další krátkometrák do své TOPky. Nakonec z toho bohužel sešlo, protože mi děj přišel příliš jednoduchý, vzhledem k tomu, o jak vážné téma šlo. I tak to ale pro mě bylo poetické pohlazení po duši...

Terkel má problém (2004)

Myslím, že posoudit Terkela je celkem oříšek a zdejší různorodé hodnocení je toho jasným důkazem. Je to jednoznačně o prioritách diváka a o tom jak vám styl filmu sedne. Jelikož jsem na film kouknul až teď (2008 - tj. 4 roky po premiéře), nemůžu si odpustit srovnání s Gymplem Tomáše Vorla. Téma je totiž úplně stejné - film je o současných dětech školního věku (v Terkelovi, narozdíl od Gymplu, je to 6. třída) a o celé naší společnosti. Podobně jako Gympl jde v podstatě o sociální sondu do života nastupující generace. Toto vážné téma se schovává za žánr komedie a snaží se díváká kromě zamyšlení nad tématem i pobavit pomocí parodovaní hlášek současné mládeže ("hustejch týpků" :-) ). V obou filmech se to někdy daří líp, někdy hůř, ale celkově je to ucházející. Sprosťárny podle mě v tomhle případě nejsou samoúčelné, jak tady někteří píšou. Takhle 90% školní mládeže vážně mluví a navíc...sprosťárny se přece "samoúčelně" používají i v reálném životě. Co se týče formy, jednoduchá animace mi ze začátku vadila (občas to vážně vypadá jako starší počítačová hra), ale v průběhu filmu jsem si zvykl. Nefunguje to sice tak dokonale, jako u South Parku, ale to bych chtěl moc. Na konec bych ještě rád vyzdvihnul český dabing. V 95% se na filmy dívám v originále a vždycky je to lepší, nicméně u Terkela se dabing vážně povedl a songy, kterými je film prokládán jsou přeloženy dokonale, volně a nasmál jsme se u nich nejvíc. I když je naprosto nefér přidat hvězdičku za dabing, který s původním filmem vlastně nemá co dočinění, nemůžu si pomoct. 3+1* :-)

Život pod vodou (2004)

O tomhle filmu jsem vůbec nic nevěděl. Kamarád ho donesl se slovy "je to nějaká komedie s Billem Murrayem, tak na to kouknem" a já musím říct, že tak příjemně překvapen už jsem dlouho nebyl. Od začátku to mělo moc příjemnou komorní atmosféru a humor byl...prostě Murrayovský :-) Inteligentní, suchý, neprvoplánový a trefný. Stárnoucí zbohatlá hvězda mezi oceánology Stev Zissou se v krizovém středním věku musí vyrovnat se ztrátou popularity, smrtí přítele, nedostatkem štěstí i peněz, ale hlavně se sebou samým. Jeho nafouklé ego dostává jednu ránu za druhou a Bill si musí přiznat, že už není ten fajn chlapík co býval. Neuvěřitelným překvapením, byl Owen Wilson a Cate Blanchett. Oba dva zrovna moc nemusím, ale Owen tentokrát nemusel dělat grimasy a přiblblé vtípky a kupodivu mu role velice sedla, stejně jako Cate, která zahrála roli, která mi byla ze všech jejích rolí nejpříjemnější. Ani jeden nevybočovali z týmu jinak poměrně neznámých herců, o "jakovždyskvělém" Billu Murrayovi nemluvě. Zkrátka a dobře byl to příjemný oddechový film prokládaný roztomilou animací, se skvělým podvodním soundtrackem a scénami, které rozesmívaly i dojímaly. 90%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Dva a půl chlapa je seriál, který jsem párkrát zahlídl v TV (samozřejmě s českým dabingem) a připadal mi neuvěřitelně tupý, nudný a levně vypadající. Pak jsem se ale začal dívat na pár dílů první série v originále...a dodnes se dívat nepřestal :-) Až na slabší sedmou sérii musím říct, že je neuvěřitelné, kolik vtipů se dá vytěžit na tak malém prostoru (90% seriálu se odehraje v Charlieho domě) a jak dlouho můžou člověka bavit vtipy na pořád dokola stejná témata. Právě bravurně napsané dialogy a roztomilý Charlie Sheen utáhnou - teď už osm sérií - bez větších problémů. EDIT: No a paradoxně výměnou Sheena za Ashtona Kutchera v 9. sérii dostal seriál nový směr, takže se stále je na co koukat.

Kill Bill (2003)

Tenhle film jsem viděl několikrát a vždycky mě na něm zaujme něco jinýho. Jednou jsem se na něho díval a soustředil se jenom na hudbu - super. Díval jsem se podruhé, kašlal na herce a příběh a jenom si užíval všelijaký záběry, který Tarantino vymýšlí - super. A tak dále a tak dále. Je na něm prostě geniální všechno to, co je geniální na Tarantinovi. Budoucí klasika!

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Tenhle seriál jsem nehodnotil vysoko, ale i když u nás začíná v téměř nekoukatelném čase, vždycky si na další epizodu počkám. Kombinace prostředí alá Doktor House, sarkastických vtípků a sexy žen (které tam ale nejsou jen pro zvýšení sledovanosti) je skvělá. Po třech sériích jsem si už zvykl těšit se na svoje antihrdiny a být zvědavý, čím si zkomplikují život tentokrát. Často vytýkaná absurdita mi vůbec nevadí. Hlavní charaktery žijí v absurdním prostředí a jejich problémy rozhodně někdo má...a i kdyby ne - prostě je to zábavný. Řemeslná stránka seriálu je taky celkem zvládnutá dobře...tak proč ne :-)

Pomsta bratra (2003)

Moje dvě hvězdičky jsou v podstatě jenom za herecké výkony Cliva Owena, Jonathana R. Meyerse a Malcolma McDowella. Ostatní kolísali mezi hodně šedým průměrem a nudou. Příběh a scénař nestál skoro za nic a nějaký zajímavý záběr by člověk ve filmu hledal jenom těžko. Nejstylovějším momentem je změna Owena z někoho kdo vypadá jako bezdomovec ve stylového anglického, hladce oholeného zabijáka. Kdyby tahle změna nepřišla 10 minut před koncem, možná by to bylo zajímavější.

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

Jako milovník Hvězdných válek jsem se na tenhle seriál strašně těšil a...bohužel jsem byl lehce zklamán. Místo pořádné dějové linky se přemísťujeme neuvěřitelnou rychlostí z jedné lokace do další až někdy není jasné, kde právě jsme. Jedna bitka střídá druhou a o akci není nouze...na můj vkus je jí dokonce až moc. Vážně bych ocenil zvolnění a větší zaměření na postavy, dialogy či příběh (nejspíš proto se mi líbila druhá půlka o hodně víc než první) namísto neustálých bitev - i když musím uznat, že některé byly MOC povedené a sledovat třeba Mace Windua jak rozkládá pomocí Síly roboty na šroubky stálo za to :-) "CartoonNetworkovskou" animaci jsem neodsoudil hned na začátku a čekal jsem, jestli to na mě zapůsobí záměrně stylově nebo odfláknutě...postupně jsem si na ni zvykl a nevadila, i když si myslím, že Hvězdným Válkám by slušelo něco trochu odlišného. Některé charaktery jsou hodně povedené (nejvíc asi Palpatin, který je prakticky dokonalou karikaturou filmové postavy) a některé méně (Yoda). Shrnuto a podtrženo - Clone Wars je hodně o vkusu diváka a těžko říct jestli se právě Vám bude líbit, Pro fanouška SW je to samozřejmě "must see" :) 3* + 1* za to, že je to star wars (ano - jsem extrémně neobjektivní :) )