• Krátkometrážní

Zasaženi bleskem (2009) (TV film)

Pro mě bohužel velmi nezajímavý scénář (i přes zajímavé téma), který ničím nepřekvapil a navíc byl dost děravý. Nezajímaví herci (tentokrát dokonce i Liška) a naprosto iritující režie. Snaha o originalitu rozpohybovanou kamerou a "neobvyklými" úhly, která na mě ale od začátku působila jenom jako napodobování jiných a to ještě amatérské.

Znovu 17 (2009)

Wow..tak tohle mě překvapilo - Zac Efron není úplně špatný herec....say what?!?!?

3 Idiots (2009)

Absolutně nechápu, jak se stalo, že se tenhle film dostal do IMDb TOP250. Trvá skoro tři hodiny, během kterých nenabízí absolutně nic, kromě dojemného (čti "slzy ždímajícího") příběhu o třech přátelích. Vím - někdy i to samo o sobě stačí na pět hvězdiček, ale tohle není ten případ. Hirani vrší jedno klišé na druhé a nepřináší absolutně žádnou přidanou hodnotu. V rámci současné indické kinematografie se jedná o konzervativní snímek (jak v rovině obsahu, tak stylu), který nepřichází s ničím novým....a navíc to není vtipný ani svojí béčkovostí, jako některý jiný bollywooďáky :-(

Bobule (2008)

Sice je námět a polovina scénáře zkopírovaná z Dobrého ročníku, ale aspoň (návštěvností) uspěl český film, který je natočený a vyprávěný trochu jinak než Hřebejk. Sice jsem jako moravák musel přetrpět, jak se pražáci snaží mluvit moravsky a melou o víně věci, který ví snad každej, ale zase se mně pěkně dívalo na Terku Voříškovou :-) Sice to nebyl nadprůměr, ale ani podprůměr...takže fajn. Mimochodem Bařina očividně točit celkem umí, tak uvidíme, co se stane až dostane lepší scénář.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Letos jsou ty animáky hezky odstupňované. Wall-E 5*, Kung-fu Panda 4*, Bolt 3*...přesto jsem se bavil, několikrát zasmál a od Bolta bych rozhodně nikoho neodrazoval. Nepřekvapí, neurazí.

Cedulky (2008)

Nadhodnocená reklama na Schweppes :-P Ne, náhodou to nebylo špatně natočený, ale koncentrace sladkosti je příliš velká vzhledem ke koncentraci nápadů. 87% (19.6.2010) je vážně moc.

Cirque du Soleil: Kooza (2008) (divadelní záznam)

Dokonalá montáž atrakcí...Ejzenštejn by měl ze Cirque de Soleil radost ;-)

Comeback (2008) (seriál)

Novácký pokus o první český sitcom. Humor, který většinou předvádí Tomáš Matonoha mám rád, ale tady se prakticky nevyskytuje, stejně jako alespoň průměrné herecké výkony. Jak už bývá u televizních seriálů poslední dobou zvykem, je to vážně krize a jediným (alespoň trochu) zajímavým hercem je Martin Dejdar, který je už od záčatku (nejspíš i scénáristy plánovaným) tahounem seriálu. Sitcomy nejsou jenom o humoru, ale i o charakterech na které se rádi podíváte znovu a budete se na ně těšit do dalšího dílu. V Comebacku žádný takový není (až na zmiňovaného Dejdara) a to je problém. Bohužel i typický "sitcomácký smích" následující po gagu působí (alespoň na mě) v kombinaci s češtinou neuvěřitelně divně, ale to je asi jenom nezvyk. Po pilotním díle maximálně 1-2*. EDIT: Po pár prvních dílech musím hodnocení radikálně pozměnit :-) Pořád to není žádná sláva, ale úroveň zatím neklesá podobně, jak jsme zvyklí u českých seriálů. Některé vtipy jsou slabší, některé lepší, ale pořád je to jediný český sitcom. 3* za kvalitu a 1* za odvahu tvůrců.

Domácí mazlíček (2008)

100% GUILTY PLEASURE :-) Bavil jsem se, Shelly byla sexy a dokonce jsme se párkrát nahlas zasmál. Možná za to ale může fakt, že jsem si před Domácím mazlíčkem pouštěl 10 dní, které otřásly světem - němý sovětský film z roku 1927..uuf..to byl ale večer :-)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Uuuuffff....to jsem si řekl po shlídnutí Indiho v kině. Většinou to bývá tak, že když se na něco strašně moc těším nedopadne to nejlíp a podobně je tomu i u filmů. Jako skalní fanoušek původní trilogie byla pro mě návštěva kina svátek a díkybohu se zklamání tentokrát nekonalo. Natočit pokračování legendy po 20ti letech není lehký úkol. Steven Spielberg a George Lucas to ale dokázali a znovu pro nás připravili bezstarostnou akční jízdu plnou všeho, čím Indi vždy tak uchvacoval. Prvních pár minut bylo rozpačitých, ale od scén ve skladišti armády jsem seděl jak přikovaný a doslova hltal každý záběr jak malý kluk. Největší obavy jsem měl z obsazení Shia LaBeoufa, ale i ten příjemně překvapil a jeho herecký výkon do filmu skvěle zapadnul. Indy je pořád TEN Indi, kterého si pamatujeme a všechno funguje jak má. Jen ty digitání efekty mi malilinko vadily...ale bez nich už to dnes nejde. Zbytek mého komentáře by bylo jen kopírování toho co už napsal Tetsuo, takže pokračování u něj :-)