Sexuální výchova (2019) (seriál)

Mínus jedna hvězdička za zbabělost nedokončit žádnou sérii koncem.

Black Widow (2021)

První hodina filmu nuda, akce na konci to moc nezachránila.

Rozhněvaný muž (2021)

Akční film bez nápadu, od poloviny postrádá logiku a nudí. spoiler: Od poloviny filmu je to dost nuda- hlavní hrdina svou nečinností nechá postřílet všechny kolegy, pak se záporáci postřílí navzájem sami a na konci se jako zázrakem opět objeví hlavní hrdina a zastřelí toho posledního? A celé se to vleče od půlky ještě hodinu. Ztracenej čas, furt jsem doufal na promyšlenou akci s hlavním hrdinou a ono nic.

Láska se zárukou (2020)

Romantická komedie z běžícího pásu. Na ukrácení dlouhé chvíle ideální - originální zápletka, sympatičtí herci. Bohužel zápletka je tak průhledná, že od první třetiny filmu již jen čekáte na předvídatelný konec. Herci jsou sympatičtí a dialogy dobré, ale mám pocit, že ne zcela využité. Pravděpodobně za měsíc si to už nebudu pamatovat.

Tenet (2020)

Konečně po dlouhé době někdo vymyslel nový, neotřelý pohled na zápletku s cestováním v čase. Na filmu se nešetřilo, scénář také není špatný, ale samotné cestovaní v čase se díky zápletce ve fimu prezentuje dost složitým způsobem, takže když film skončil, musel jsem si ho pustit znovu. Při prvním shlédnutí,jsou sice impozantní akční scény, ale nechápal jsem o čem to vlastně je. Teprve při druhém shlédnutí jsem si dokázal i zcela pochopit i děj. Bohužel filmová stopáž má přes dvě hodiny, což sice není problém při jednom shlédnutí, ale nadvakrát je to opravdu již dost. Pokud někdo v budoucnosti udělá předělávku filmu se scénářem tak, aby šel pochopit na první shlédnutí, rád se na film podívám i potřetí.A pokud bude mít i lépe natočené zakončení, tím lépe. Snad nebude pozpátku...

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Po traileru jsem získal dojem, že jde o akční film podle komiksu. Po počáteční akční scéně, která byla v traileru, a dalších dvou drobných potyčkách se film změní na drama o umírání dlouhověkkých s prokládáním sadistických scén s mučením všeho druhu. Pokud se vám to líbí, nedejte se zmást trailerem, pro mě tohle není. S vypětím a přerusovaným sledováním (k filmu jsem se dvakrát vrátil s nadějí, že vrátí akční děj) jsem film dokoukal zhruba do poloviny, ale dál to nešlo. Jedna hvězdička za výpravu a sadistické drama.

Vlastníci (2019)

Dvě hvezdičky za první polovinu filmu, která vtipně vystihla shromáždění vlastníků bytů.Druhá půlka postrádala dějovou linii i vtip a také konec. Zdá se, že napsat dobrý scénář od začátku až do konce je asi velmi těžké a zde se to opravdu nepovedlo.

Gentlemani (2019)

Super obsazení a výprava. Bohužel slabší scénář a přílíš dlouhé rozhovory z thoho dělají jen průměrnou gangsterku.

Charlieho andílci (2019)

Dost mě to překvapilo, holky hezký, výprava není špatná, pěz asi nebylo málo a přes tove filmu není nic, co by stálo za to vidět. Holky se moc nepředváděj, akční scény jsou slabší a děj je ubohý. Asi se nakonec přece jen šetřili na scénáři.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Výprava dobrá, bohužel film shazuje slabý scénář. Celou dobu sledujeme hlavní postavu, která se potácí dějem zcela bez jakéhokoliv plánu nebo (svého) záměru. Čekal jsem alespoň obvyklou omletou linii: 1) představení a vznik hrdiny, 2) představení záporáka, 3) záporák dá hrdinovi důvod ke své likvidaci, 4) hrdina se rozhodne záporáka zneškodnit, 5) hrdina vymyslí plán, 6) hrdina zničí záporáka. Bohužel bod 4 a hlavně bod 5 ze scénáře zcela vypadl. Dívat se celou dobu, jak je hlavní hrdinka bezcílně zmítána životem je dost nuda, a to i přes akční scény. Mimochodem, akční scény jsou dost nevěrohodné. Hlavní hrdinka má viditelně nesportovní postavu, hlubší předklon jí dělá problém a pokus o provaz je k smíchu. Při úderu rukama nevím, jestli je tak pomalá, nebo se jedná o nepovedený “bullet time”.