Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Dobrodružný film, ve kterém skupina náctiletých získá nadlické schopnosti a snaží se zabránit zničení Zěmě zlé superhdince. Původní Power Rangers jsem nesledoval a myslím, že s filmem nemají moc společného. Dobrodužný film je zaměřen na náctileté publikum a nemyslím, že by byl špatný. Přes to, že nebyl ničím převratný, jsem se u něj nenudil.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Mírně nadprůměrný, ale napínavý televizní seriál o skrytém boji o moc mezi pohanskými a současnými technickými bohy, do kterého se připlete hlavní hrdina. Bohužel první série postrádá konec, takže takže první série je trochu ztráta času.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Povedená oddechová komedie o tajném agantovi. Takhle nějak by vypadal film Johnny English, kdyby hlavní hrdina nebyl úplný blbec, ale jen příliš svědomitý úředník výzvědné organizace, který se vždy toužil dostat k mezi agenty v terénu.

Mimi šéf (2017)

Konečně povedený kreslený oddechový film. Hrdinou je malý kluk, kterému do rodiny najednou přibude mimino - bráška. Najednou se svět začne točit okolo mimina a on je najednou vystrčen ze středu zájmu rodičů na vedlejší kolej. Mimino ale není jen ledajaké mimino, ale tajný agent... Film je takový dětský James Bond střihnutý U filmu jsme se skvěle bavili, v rodině máme 2 děti zhruba ve věku obou hlavních hrdinů a tak je nám téma řevnivosti mezi sourozenci velmi blízké. Myslím, že filmu uškodil nevhodný název, podle kterého jsem osobně očekával spíš nudnou rodinnou komedii o výchově mimina.

Mumie (2017)

Kdo očekával film stylu série Mumie 1-3, bude zklamán. Rozhodně se nejedná o špatný film, ale jde spíš o dobrodužný film než o horror. Zpracováním mi trochu připomínal filmy stylu "Wan Helsing" nebo "Liga Vyjímečných", trochu okořeněné filmy "Indiana Jones" nebo "Lovci Pokladů". Naštěstí jsem od filmu nic moc neočekával (přečetl jsem zde pár recenzí), a tak jsem se u něj dobře bavil. Rozhodně film doporučuju jako oddechovku na večer.

Pasažéři (2016)

Film má super atmosféru i vztahy dvou hrdinů jsou věrohodné. Škoda jen průměrné zápletky.

Suterén (2013) (seriál)

Příjemný oddechový seriál, který ale neunikne sklouzávání do průměrnosti a ke konci první série mě již začal nudit, Vztah hlavního hrdiny a holky odzdola zůstal bohužel naprosto nevyužitý. Čekal jsem silnější střet hodnot a jiskření v jejich vztahu, ale bohužel marně, navíc je hlavní hrdinka málo výrazná. Naopak méně důležitý vztah se šéfem byl zpracován velmi dobře, ale na utáhnutí seriálu to opravdu nestačí.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

První série byla příjemným oddychovým seriálem o klukovi co pracuje v hypermarketu, a bokem musí ďáblovi lovit hříšníky, kterým se podařilo utéct z pekla. Triky a fantasy děj je očekávatelný pro TV sérii, ale nad průměr film vynášejí vztahy mezi hlavními postavami, tj., hlavní hrdina Sam, jeho vztah ke krásné kolegyni Andi a také vztah s ďablem, který je mixem dábelských naschválů a otscovského přístupu.

Assassin’s Creed (2016)

Bohužel děj se po celou dobu filmu v podstatě nikam neubíral ani negradoval. Logiku jsem v tom nenašel, ale třeba jsem to jen dobře nepochopil. Myslím, že problém by zřejmě v samotné podstatě zápletky, ktérá neměla logiku ani moc prostoru pro zajímavý příběh. Film mě ubíjel neustálými návraty do místnosti s Animátorem, kde se odhalovaly jen akční scény bez valného vlivu na děj filmu, Ty by fungovaly ve hře, ale ve filmu mě to brzo začlo nudit. Možná, kdyby se scénárista nedržel herního vzoru, ale udělal alespoň půměrný scénář ve stejném světě, myslím, že by to dopadlo mnohem líp.

Zpívej (2016)

Rodinný film o tom, jak neúspěšný majitel divadla chce uspořádat pěvecké vystoupení nejlepších talentů. Jen místo lidí jsou zvířátka. Pro mě s manželkou velmi příjemné překvapení, bavili jsme se víc než naše čtyřletá dcera. Pokud máte s dětmi rádi popovou hudbu, rozhodně vám to doporučuji. Pokud pop není vaše parketa, bude to pro vás asi jen mírně nadprůměrný animák. Zpěv zvířátek byl super - anglické originály byly skvělé, česká písnička byla bohužel nejslabší, měly tam také dát nějaký český hit, aby to bylo na podobné úrovni. Děj byl povedený i když celkově předvídatelný, což ale u těchto rodinných filmů nemusí být na škodu (děti se alespoň nebojí). Jako rodičové jsme se nejlépe ztotožnili s postavičkou prasečí maminky, ale i ostatní postavy byly povedené a zpívaly úžasně. O jednu hvězdičku míň za morální pojetí (dítěti pak musíte vysvětlit, že chování některých zvířátek opravdu není v pořádku, nejhorší je asi scéna kdy myší pouliční muzikant okrade a poníží dobrosrdečného astmatika a projde mu to) a za předvídatelný/klišovitý scénář. A počáteční střih byl trochu moc divoký i na dospělé, natož pro děti. I přes několik zmíněných nedostatků klady filmu převáží a s manželkou to moc rádi uvidíme znovu.