hrumsrt

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 9.4.2021  09:34
    Góóól! III. (2009)

I při druhém zhlédnutí je to prostě hrozné! Santiago je totálně nevyužitý. Fanoušci Anglie jsou trapní, no a dvojice Angličanů nemá žádnou hloubku. Jsou otravní, nezajímavý a Charlie pořád dává trapné hlášky, které jsou fakt na facku! Alespoň trošku zajímavý je Liam, ale i tak tragédie! Dokoukal jsem to jen z povinnosti a úcty k předchozím dílům! 5%

• 7.4.2021  23:00

Může právo obhájit náboženský rituál exorcismus? No právě, že leda v Americe, respektive v Common law systému. U nás v Evropě by strana obhájce měla poměrně svázané ruce. Celkově hodně zajímavé obsazení a navíc vynikající herecký výkon Jennifer Carpenter! 80%

• 7.4.2021  14:04

Takhle se píší charaktery! 85%

• 6.4.2021  23:15

Vzhůru do pekel!

• 6.4.2021  20:29
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Dobrý úvod, kdy to táhne hlavně Miroslav Donutil, který má naprosto topové hlášky. Bohužel časem se z toho stal nudný seriál, kdy pokusy o humor vystřídala trapnost. Policista Pečinka je to, co seriál brutálně stahuje dolů! Je trapný, hloupý a nepřináší do seriálového světa nic nového. Jinak prostě stále kouzelná Jitka Čvančarová, česká bohyně! Hodně se mi líbí i vztah a situace mezi Martinem a "sestřičkou/recepční" Irenou. 40%

• 5.4.2021  23:37
    Uprchlík (1993)

Hodně nadprůměrný snímek, který mě fakt hodně bavil. Má to spád, dobře vyvážené je chytání vězně a dějová linka ohledně případu. Vynikající výkony, jak Jonese, tak Forda, kdy se vůbec nedivím těm cenám ;) Mělo to spád, mělo to napětí. Fakt hodně se mi líbila celá scéna v nemocnici! I samotná "zápletka" překvapila. Otázka, jak celý příběh vlastně končí, když závěr je takový, jaký je... Jinak ale nejde říct jediné negativní slovo. Já se totiž bavil a proud filmu mě strhl natolik, že jsem byl až překvapen, jak rychle skončil. 100% P.S. Nedoporučuji snímek s českým dabingem, jelikož TLJ se fakt nedal poslouchat.

• 5.4.2021  19:51

Velmi dobrý výkon Katherine Heigl, ale nepochopil jsem, proč závěr provedla, tak jak ho provedla. Potěšili Rosario Dawson a Robert Wisdom ;). Nicméně obstojné herecké výkony nejsou vše. Celkově děj a finální přetahovaná slabota...40%

• 4.4.2021  09:17
    Space Jam (1996)

Tohle je jeden z filmů, na kterém jsem vyrůstal. Respektive jako dítě Vás vůbec nezajímá propracovanost filmu, či zda se nejeví poněkud hloupě..A to Space Jamu pomůže až do teď! Mám k němu prostě zvláštní pouto a díky tomuhle filmu jsem si našel cestu i k MJ, který je velmi zajímavý člověk! Nikdy bych nechtěl žádný remake, či pokračování (snad ani kdyby tam byl znova MJ). Příběh je zdánlivě hodně jednoduchý, ale mám hrozně rád tu atmosféru, když monstra projdou upgradem, či vůbec celé to basketbalové klání! 70%

• 3.4.2021  13:55

Všechny Terminátory jsem uznával, sice mě žádný nijak extrémně nebavil (ani vyzdvihovaný Den zúčtování), ale obdivuji je a jako kvalitní sérii je uznávám. Už mám bordel v tom, kolikátý v pořadí vlastně je, ale řekl bych, že pátý, jelikož oba Salvation neuznávám... Ale tenhle mi přijde extrémně povedený a kvalitou podle mě předchází i Vzpouru strojů! Hlavním poutačem má být Linda Hamilton, což na mě funguje skvěle! Stejně tak Mackenzie Davis, které se to celkem povedlo, kdy její propojení strojů a lidí, které tak nějak ztvárňuje, je zajímavé, že jsem jí ten citový projev celkem věřil. Stejně nejlepší byl prostě Arnie, který je duší celé ságy! Jinak hodně dobrá akce a děj je blízký právě prvním dvěma dílům, což mu hrozně pomáhá. Ale už je fakt hrozný zmatek v těch časových liniích... 75%

• 3.4.2021  00:40
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Ten koncept mě i celkem baví, i když věrohodnost odpovědí se mi jeví jako mizivá. Bohužel, ale pořad dostal nápad, který některé "výmysly" TV Nova mají, a to ten, že bude nekonečný. Dneska už mě to fakt i štve, když mám tu smůlu a zapnu si náhodou tenhle pořad. Po nezapomenutelném dojmu z Comebacku je pro mě Matonoha zase na chvíli herec tragéd. 30%

• 2.4.2021  20:53
    U Kulatého stolu (TV pořad) (2019)

Moderátoři jsou v pohodě, kdy oceňuji, jak se zvládnou na hosta připravit a natáhnout to na hodinu, kdy to fakt má smysl a hluchá místa necítím. ALE celá ta "kvalita" těží z toho, kdo přijde jako host. Schválně si toho všimněte, že hlavně mluví host, respektive není nijak zvlášť přerušován a prakticky on si většinou určuje směr hovoru, což logicky dává každému rozhovoru velkou škálu individuality. Chybí mi tam taková ta dravost, kdy ten moderátor oponuje a má chuť toho hosta ač nepatrně vykolejit, ale jen tak, aby mu to nebylo nepříjemné, respektive tak, že si toho ani nevšimne. 75%

• 2.4.2021  14:45
    Osvoboďte Britney Spears (TV film) (2021)

Rozhodně nejsem její obdivovatel, pro mě to byl jen hlas, který jsem slyšel v několika poměrně chytlavých písní, ačkoli jsem nevěděl, jak ve skutečnosti vypadá a ani jsem netoužil to zjistit. Poprvé jsem ji viděl až v HIMYM, kdy jsem zase nevěděl, kdo to je, až podle obsazení si říkám :" Tohle je ta Britney Spears? Aha." Její životní příběh mi je, ale celkem známý. Tenhle dokument na to jde dobře, kdy tomu dá opravdu dobrý úvod, kdy je nám přiblíženo, kdo to je Britney, a kde se tady vzala. Opravdu dobrá volba scén, záběrů i proklad písněmi. Kameramani celebrit, jak jsou nám tyhle osoby přeloženy dostávají své pověsti. A oni se ještě divili, že se brání, že se jí to nelíbí, že ji to tak štve, že se o nich ožene deštníkem, jakože podle mě se pořád drží při zdi, za to jak ji obtěžují. Otázkou je, co nám chtěli autoři tímhle snímek říct : "Co je Britney Spears zač?" nebo "Jaké mají média sílu?". Britney vždy používá emoji. #FREEBRITNEY 90%

• 1.4.2021  23:18
    Živí mrtví - Série 10 (série) (2019)

Desátá série pokračuje tam, kde skončila ta předchozí, tedy Válka proti Šeptačům je v plném proudu! Bohužel nás opouští další hlavní a výborná postava Michonne, ale na druhou stranu zpět je Maggie. Po odmlce v podobě 9. série se ke slovu opět dostává Negan a je to nářez! Ve výsledku právě Negan oddře celou Válku, díky němuž Carol zase začala sbírat plusové body, ALE zanedlouho se propadla zase níž a níž.. Samotná linka série končí klasicky 16. epizodou, ale po ní nám tvůrci chtěli "zmírnit čekání" na 11. sérii, a tak doplnili 6 bonusových epizod - respektive 1+5, jelikož 17. epizoda je zcela v pořádku s celkovým vyzněním celé série. Bohužel bonusové epizody nám spíše nabídly zbytečnější linky a podle mě i vážného konkurenta na Nejhorší epizodu seriálu, tedy epizodu Find me, kterou překoná jen Město žen, které je prostě naprosto tragické...ALE i bonusy se ve finále vykoupí, když závěrečná epizoda je zaměřená na zcela unikátní minulost Negana která je fakt jedna z těch vůbec nejlepších (pro mě je zatím druhá nejlepší). Maggie is back! 85%

• 1.4.2021  22:54

A je to tu! Epizoda, na kterou se prostě musel těšit úplně každý! Pokud bonusové epizody 10. série přinesou tohle, tak jejich nedostatky jsou částečně vykoupeny... Naprosto geniální epizoda, tak dojemná, tak epická! Úžasná linka z minulosti, která tak moc podpoří brilantní Neganův charakter.. Dokonce tvůrci nezapomněli na tolik věcí - Proč Negan tolik mluví? Proč má takový vztah k Lucille? Proč má rád děti? - na to vše je zde smysluplná odpověď! Srdcervoucí hudba odvedla takový kus! Tady lze jen a jen chválit.. Za mě nejlepší epizoda 10. série a současně pro mě i druhá nejlepší epizoda seriálu! (P.S. nejlepší epizodou je Neganovo arrivée)100%!

• 1.4.2021  15:58

La pasión. Kubrick nám svět (New York) popisuje jako místo, které prostě není stvořené pro manželství, kde na každém rohu je pokušení, kterému musí odolat. Vskutku rozkošná byla Nicole Kidman, na kterou bych se dovedl dívat pořádnou dávku času, tedy před těmi 20 lety snad nejkrásnější žena na světě! Úvod snímku je trošku pomalejší, ale vše zlomí návštěva obchodu s kostýmy, která je geniální, ale je vůbec pro děj smyslná? Jinak bohužel snímek (děj) nikam nemíří. Je to snaha šokovat nějakými odhaleními, kdy to postavy prokládají dlouhými prázdnými větami. Ve výsledku vlastně i Kidman nedostala tolik prostoru, aby snímek mohla zachránit...Tady mě Kubrick zklamal, když to navíc rozplácl na bezmála 150 minut! 65%

• 31.3.2021  18:02
    Blok 99 (2017)

Velké překvapení.. Vaughn je pro mě hlavně komediální herec, ale celkem mu sedl i tenhle styl. Extrémně se povedlo obsazení - Carpenter, Blucas, či ne tolik oblíbený Kier. Příběh působil trošku odbitě, respektive dovedu si představit dát téhle lince třeba seriál o 8-12 epizodách, kdy věřím, že bych si z toho sedl na p*del! Trošku se mi nelíbily závěrečné scény s lámáním vazu, či rostřelením hlavy, kdy to nepůsobilo moc věrohodně... Velký potenciál, s relativně uspěchaným koncem. Ale i tak na 125 minut kvalitní počin! 80%

• 30.3.2021  09:11

Jedna z mých oblíbených epizoda 3. série. Kdy pátráme po Goauldovi, který je na Zemi?! A k tomu nám Teal'c řekne vtip..

• 29.3.2021  23:31

Sežral jsem to i s navijákem! Hodně zajímavá epizoda, s ještě překvapivějším rozuzlením. Ale tohle jako závěr série?

• 29.3.2021  09:40

Druhá série pokračuje v kvalitě té předchozí, kdy pokračuje v mnoha ohledech tam, kde předchozí skončila. Ale navíc se setkáváme s Tokry a Thorem, kdy tyhle epizody jsou jedny z nejlepších vůbec. K tomu řada ikonických epizod, které budou později nějak rozvinuty. I tentokrát jsme se, ale nevyhnuli slabším místům, kdy prostě nepochopím poslední epizodu, která mi tam vůbec nesedí, i přestože "recap" epizody mi nevadí. 85%

• 28.3.2021  23:29

Vánoce u otce Brada - 70%. Vánoce u matky Kate - 40%. Vánoce u matky Brada - 50%. Vánoce u otce Kate - 70%. Co se povedlo jsou postavy- ať už mají zajímavý náznak charakteru, či hvězdné obsazení. Na druhou stranu dát toho tolik do jednoho svátku prostě nefunguje a působí to stroze a přehuštěně. Jeden z těch slabších Vánočních filmů, na které tak rád koukám...55%

• 28.3.2021  14:18

Nádherné, co "Lars" udělal..

• 28.3.2021  13:55

Přestaň jí už dohazovat Mušáka!

• 28.3.2021  11:50
    Futurama (TV seriál) (1999)

1. série - 100%. 2. série - 90%. 3. série - 85%. 4. série - 90%.

• 28.3.2021  11:40

Velmi dobře obsazená akční komedie z budoucnosti.. Ačkoli pohled tvůrců na budoucnost je hodně úsměvný (nebo hodně znepokujující), jakože troufám si tvrdit, že nás tohle za necelých 12 let nečeká. Wesley Snipes mi potvrzuje, že role šílence mu jde skvěle, kdy nebyla nouze ani o vymazlené hlášky. Naproti němu stojí ztělesnění akčního hrdiny Sly, kterému tenhle film sedl a pronesl do něj všechny svoje stránky.. Hodně se mi líbilo, že naproti pronásledování zločinců jsme nakoukli do života "běžných obyvatel LA", ať už jste se u scény, kdy Sly očekává sex zasmáli nebo ne, tak se jim to hodně povedlo... 75%

• 27.3.2021  18:09

A ještě pistáciovou.. To nejlepší, co Carlo Pedersoli a Mario Girotti, filmovému světu dali! A hned je z toho takový skvost, u kterého se bavím vždy, když to vidím... Poker, zábava a pořádná mlátička.. 100%.

• 27.3.2021  10:58

Co do obsazení, tak už dlouho jsem neviděl nic podobného.. Řada vynikajících výkonů (DiCaprio, Nicholson) navíc spousta velkých herců v menších rolích, kde prostě zvládli odvést vážený výkon (Sheen, Baldwin).. Ať už úvod snímku, tak hlavně konec působí poněkud zmateně, kdy si troufnu tvrdit, že závěrečná půlhodinka už je zbytečně překombinovaná, že divák už věří, že je tohle konec, ale neustále se něco zamotává (rozmotává). Zklamáním je navíc postava napsaná pro Matt Damona, která měla pro mě hodně nejednotnou linku, kdy vůbec není problém střídat strany, jako ponožky a to úplně bez citů (na rozdíl od DiCapria, kde jsem cítil, že je to pro něj hodně vypětí naráz). 80%

• 26.3.2021  15:07
    Blade (1998)

Upírská kinematografie má nastavený nějaký lore, který tomuhle tématu dává nějaký řád, pravidla. Nejdůležitějším zdrojem je pro mě o rok starší kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů. Bohužel Blade tenhle nastolený trend porušuje! Nedrží se pravidel a v některých případech ho zadupává do země - upírský krém proti slunci :(. K tomu zde jsou efekty, jak na PS1, což hrozně kazí dojem. Nicméně nelze nevypíchnout zajímavý a hodně chladný výkon Wesleyho Snipese, který dává Bladeovi alespoň nějakou kvalitu. Jsem trošku zklamaný, že Wolfman nečte Whedona. 65%

• 25.3.2021  11:55

První fakt opravdové setkání s Asgardy, no a hned je z toho nejlepší epizoda 2. série.

• 24.3.2021  20:22

Paráda... Konečně zase po delší době nějaká kvalitní česká pohádka! Já vždy říkám, že když je ve filmu časová smyčka, tak už je polovina cesty k úspěchu odbytá. Princezna zakletá v čase je výsledkem zajímavého castingu, kdy se upustilo od nových mladých divných českých herců, jak tomu novější pohádky dělají (když teda nepočítam Lamboru s Germani). Celkem zajímavý "zvrat" v původu smyčky, respektive takhle jsem to nečekal :). Co se povedlo, tak je zatraceně silný závěr, který mi i připomněl styl jaký razí Avengers a vůbec to nepůsobí lacině.. Zatraceně dobré efekty kouzel, kdy se omlouvám za přirovnání, ale zase mi to připomnělo Doctora Strange, což je zase extrémní pocta! Jsem nadšený z toho, co od nás vzešlo do filmového světa! Snad se úroveň českých pohádek zase vrací na výsluní. 80%

• 23.3.2021  22:06
    Vrána (1994)

Já když si vybavím Vránu, tak jako první si vybavím ten pro mě hrozně depresivní začátek filmu, kdy se jednoduše všechno pokazí a zhroutí se celý svět. Následně zbytek filmu jede ve stylu revenge road, který se mi fakt hodně líbil! Brandon je výborný, kdy fakt miluji ty chvíle jeho nezranitelnost, když vím, že ve skutečnosti bylo právě tohle následkem jeho největšího zranění. Rodina Lee je prostě prokletá, ale i tak nám toho oba nabídli tolik, že několik dalších generací na ně ještě bude odkazovat... 90%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9