Barbie (2023)

Tři hvězdy dávám velice nerada, ale čtyři fakt nedám. Začátek byl zábavný - všechny holčičky pod 10 byly v kině po právu okouzlené,  ale jakmile se Barbie přesunula do skutečného světa, potenciál scénáristu začal povážlivě ztrácet dech a v závěru dech došel už úplně (mohlo to opravdu být o hodně lepší - to vážně nemohly za ty prachy najmout zručnejší scénáristy?). Bez pointy, bez čehokoliv chytrého, vyznění prostě nula. Zůstala jen obří reklamní masáž na hračky od Mattela. Ale Margot Robbie je pořád pěkná a Ryan Gosling je zatím stále nezajímavý.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Jsem příjemně překvapená - nečekala jsem, že se to až tak povede. A ani mě vlastně moc nelákalo to vidět, už jen kvůli tomu, že mi křehká brunetka Eva Josefíková přišla na roli carevny totálně mimo mísu. Ale mýlila jsem se, zahrála to skvěle. Výhrady mi zůstaly k postavě novináře Krčky - to byla fakt karikaturka (vycucanec z prstu a ještě jak několikrát v každém díle musel na kameru zahromovat, že je fakt svině - to bolelo!), ale jinak to svištělo parádně. Obávám se ale, že z toho hodně lidí bude vyvozovat chybné závěry, ze to přesně takhle v politice a jejím zakulisí vypadá. Tak to ani náhodou. Nějaké motivy si sice půjčili - ty, o kterých se psalo a byly dostatečně bizarní, ale jinak to bylo přifouklé a opulentní pro potřeby dramatického seriálu (čímž zároveň neříkám, že mnohdy nemůže být realita ješte horší, ale probíhá to prostě jinak). Nejvíce ale oceňuji, jak se scénáristům podařilo vybudovat uvěřitelnost a dynamiku vztahu mezi mazanou asistentkou a politikem - jak dokázali názorně a psychologicky propracovaně ilustrovat nepostradatelnost. A konec tedy ufikli, chtělo to ještě aspoň jeden dva díly.

To the Bone (2017)

Čtu a koukám teď na vše, co se týká této zoufalé nemoci, abych mohla neteři nějak pomoct.  A i když se mi Lilly Collins líbila a ten film vlastně taky, nevím stejně pořád nic. Je to naprosto debilní a zákeřná nemoc, která nemá žádnou logiku.

Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Synek mě k tomu přitáhl a musím říct, že se mi to dost líbilo. Hlavně úvodní díl, kdy  všechny ty skvělé borce představovali, byl pojat přímo velkolepě (navíc velice chytře).  Nebavil mě akorát třetí úkol, ten můžete klidně přeskočit; o nic nepřijdete a ještě ušetříte dvě hodiny času. Jinak povedená podívaná, daleko zajímavější než třeba Hra na olihen, protože tady soutěžili skuteční a zajímaví lidé, kteří toho už hodně dokázali, nikoliv lidi z ulice nebo najatí herci.

Arnold (2023) (seriál)

Na jeho filmy jsem se sice nikdy moc nedívala, nebo jen na kousky, ale každopádně uznávám tu jeho neuvěřitelnou vůli za něčím jít a dřít na sobě. A on ještě navíc měl štěstí a opravdu chytře se oženil.

Pánský klub (2022)

Mám chuť dát odpad. Možná by se dalo pochválit alespoň to, že se Matěj Balcar  rozhodl dát práci všem svým příbuzným, ale to by to nesměl být takový scénáristický břídil. Neumí dobře napsat jedinou scénu. Natož ftipně. Zasmát se nedalo absolutně ničemu. Tolik dobrých herců a tolik marnosti...

Spící pes (2023) (seriál)

Hodnocení trochu přepaluji, ale špatné to rozhodně nebylo. A zřejmě se mi to líbilo i proto, že mám k padlým hrdinům, kteří se povalují po maringotkách sentimentální vztah a líbí se mi, když se z toho marastu hrabou a vyhrabou.

Moje slunce Mad (2021)

Dávám 4 hvězdy za animaci, protože je to strašná dřina. A dávám 4 hvězdy sobě, že jsem to dokoukala, ačkoliv mám k animákum takovou zvláštní averzi (prostě mě nebaví se na ně dívat). Jinak v příběhu nebylo vůbec nic nového, nic co by se nevědělo. Závěr mě  překvapil, to letadlo si rozhodně neměla nechat uletet.

Pravdivý příběh (2015)

Moc nechápu, proč to vlastně točili. Nedělo se tam prakticky nic víc, než že reportérská hvězda byla daleko hloupější a míň sexy než odporný vrah.

Řekni to psem (2022)

Strašidelný scénář. Tohle by matka dceři fakt dělat neměla - napsat pro ni hlavní roli v něčem tak ubohém. Celou dobu jsem se za ty lidi styděla (psi byli v pohodě). Hlavně výkon Žilkové byl víc než iritující, Medvecká jí ovšem v trapnosti zdatně šlapala na paty. A od Sedláčka jsem tedy zvyklá na sakra jinou ligu...