• Rodinný

Sláva králi Jelimánovi (2014) (seriál)

Na tento seriál som sa nechcela velmi pozerať. Julien sa mi v Madagaskaroch a v PoM nezdal velmi sympatický, vždy som ho videla ako sebeckého blázna. Ale kedže mám rada Madagascar, rozhodla som sa pozrieť si pár epizod. A prekvapivo... sa mi to celkom páčilo. Lepšie než som očakávala. Za prvé, Julienová osobnosť. Ano, stále je to, ako som povedala, sebecký blázon, ale trochu milší, v prvom dieli napríklad išiel zachrániť svojich poddaných tak trochu z vlastnej vole. Potom vtipy, ktoré ma možno pobavili viac ako tie z tučniakov. Ale to pre mňa nieje doležité. Potom fakt že sú tu občas morálky. Cliché morálky, ale celkom pravdivé a do života doležité. Oh, a nová ženská lemuria postava- Clover. Neviem prečo, ale zdá sa mi, ako keby mala nahradiť Skippera ( Obidvaja sú tajní agenti, ktorí sú príšerne paranodní ). Aj keď mám Marlene z PoM radšej, Clover sa mi zdá viac ako niekto, kto patrí k Madagaskaru. A aj Mort sa mi tu páči viac ako v PoM a trochu aj Maurice. Aj animácia. A má chytlavú úvodnú pesničku ;) ( Nemám rada rap, ale tá pesnička ma celkom chytila ). Stále uprednostňujem PoM, ale tento seriál má asi tak všetko čo má PoM, možno aj trošilinku viac.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Podla mňa skvelý animák, určite nesklamal. Páčil sa mi už od začiatku, kde tučniakov ukázali ako malých a videli sme, ako sa Pešiak narodil/vyliahol. Ako film pokračoval, tak som sa mala na čom smiať a aj dojímat. Film je hlavne o tučniakoch ( ... samozrejme ) ako sa snažia zastaviť chobotnicu Davea pred zmutovaním všetkých tučniakov na Zemi. Dave má prekvapivo smutnú minulosť, ale trochu mi pripomína Doktora Blowhola zo seriálu. Počas rôznych okolností sa stretnú s podobným zvieracím tímom- Severákom. Z tých mi ani jeden nepripadal veľmi sympatický, možno okrem medveďa Corporála. A teraz moja najoblúbenejšia časť filmu- vzťah medzi Skipperom a Pešiakom, ktorý bol veľmi roztomilý a dojímavý. Nechcem nič spoilovať, ale koniec ma dostal a to dobrým spôsobom. A aj napriek tomu, že môj najoblúbenejší tučniak je Kowalski, tu sa mi viac páčil Pešiak, už len kvôli jeho túžbe byť rešpektovaný člen tímu. Ak mám byť úprimná, tak Skipper sa mi na začiatku veľmi nepáčil, kvôli tomu ako sa choval k Pešiakovi, ale polepšil sa a dokonca mi ho začalo byť ľúto. Daveov plán zmutovať tučniaky ma zaujal, keďže som to chcela vidieť už v seriáli. Dlhý príbeh prečo. Tiež je tam veľa referenčného humoru na celebrity, napríklad na Drew Barrymore A teraz na negatívne veci- ako som už spomínala, okrem Corporála sa mi nikto zo Severáku nezdal sympatický. A ak ste nevideli seriál, film sa vám môže zdať trochu divný a hlúpy, čo chápem a je pravda, že tento film nič také zvláštne nieje. Ale ak sa cez to dokážete preniesť ( je to predsa len pre deti ) alebo máte radi seriál, tento film odporúčam. Pre milovníkov animovaných komédií akurát.

Velká oříšková loupež (2014)

Určite toto nieje PRÍŠERNÝ animák, existujú horšie, ale 2014 bol podla mňa úžasný rok pre animáky a toto je bohužial jeden z tých horších. Vtipy ma takmer vôbec nepobavili, príbeh sa mi zdal klišovitý a vätšina postáv mi bolo nesympatických, hlavne hlavná postava Surly, čo je fakt zlé, pretože mne sa musí hlavná postava páčiť, aby som si film užila. Ale nevidím na ňom nič príšerné, animácia je celkom pekná a za Buddyho a Andie, dve celkom sympatické postavy dám hviezdičku naviac.

Velká šestka (2014)

Podla mňa super film po každej stránke. :) Príbeh ma citovo dostal hneď na začiatku, ale nebudem nič spoilovať. V skutočnosti ma dojali všetky scény ktoré, mali byť presne to- dojímavé. Ale mimo toho sú tam aj vtipné scény, hlavne pochádzajúce od Baymaxa. Oh... my God... BAYMAX! Oni zobrali zdravotného robota. ukázali ako vníma svet, dali ho dokopy s pubertiakom a pomocou toho spravili úžasného "comic reliefa". Ale on nieje iba vtipný, on je aj roztomilý a dobrosrdečný. Teraz patrí medzi moje oblúbené postavy. Ale aj Hiro, Tadashi a tí ich kamaráti- všetci mi boli sympatickí. Oh, a sú tam aj akčné scény, ktoré sú proste úžasné. A skvelá animácia. Určite odporúčam. :)

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Ja som všeobecne celkom velká fanynka Cililing filmov, ale tento film ma asi okúzlil najviac zo všetkých dielov. Roztomilý netvor, akčný a prekvapivý príbeh a smutný, ale dojemný koniec. Cililing sice mala skôr vedlajšiu rolu, ale to mi vôbec nevadilo. Podla mňa je toto nádherný film.

Já, padouch 2 (2013)

Trochu sklamanie oproti jednotke. Nieže by sa mi dvojka nepáčila, ale je trochu nudná. :/ A nemám velmi rada keď sequel existuje na to, aby dal protagonistovi lásku, aj keď je ten protagonista v poriadku bez nej. Stále je to roztomilý a vtipný film s dojímavými momentami, ale musím dať aspoň o jednu hviezdičku menej, ako v jednotke

Steven Universe (2013) (seriál)

Po zhliadnutí viacerých epizódach som sa rozhodla zvýšiť hodnotenie. Síce stále niesom fanynka, ale seriál sa mi strašne zapáčil a určite si ho rada pozriem ak dostanem šancu. Čo sa mi na seriáli najviac páči sú štyri hlavné postavy, hoci moja naj je zatial Garnet. Všetky sú zaujímavé, milé a je fakt sranda ich sledovať. Potom sa mi páči všeobecne kludná, privítavá atmosféra - hudba, animácia, postavy... tento seriál sa vážne neponáhla a to je na ňom skvelé. A napriek tomu dokáže spraviť velmi silné a emocionálne momenty pri ktorých som neudržala slzy. A podla mňa je super že konečne existuje detský seriál, kde existujú otvorene homosexuálne postavy. Ale sú tu chyby - seriál má velmi pomalé začiatky ( čo je dôvod prečo som mu pôvodne dala iba 4* ) a to že každá epizóda má len 11 minút občas znamená, že niektoré epizódy sú podla mňa trochu poponáhlané. Ale inak skvelý seriál, odporúčam pre tých, čo majú radi kludnejšie, pomalšie seriály.

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Gravity Falls je určite jeden z lepších seriálov na Disney Channel. Záhady a paranormálne javy ma bavia, takže tento seriál ma baví tiež. Páči sa mi ako obidve hlavne postavy- inteligentný Dipper a veselá Mabel- sú úplne rozdielní, ale obidvaja sympatickí a majú realistický súrodenecký vzťah ( ano- súrodenci sa možu škádliť, ale stále sa možu mať radi a baviť sa spolu ). Seriál velmi vtipný nieje, ale keď už je vtipný, tak je to super. :D Prekvapivo, tento seriál má aj morálky- jedna epizoda bola o vysporiadavaní sa s nevšímavými rodičmi. Oh, ano, sú tu aj dospelé témy ( aj humorným sposobom, aj vážnym sposobom ), takže toto nieje iba pre deti. Určite tento seriál odporúčam.

Norman a duchové (2012)

Rovnako ako s Coraline, nechcela som tento film velmi pozerať kedže nemám rada horory. Ale zo zvedavosti som si pozrela a bolo to celkom dobré. Sympatický Norman, strašidelné scénky, pár vtipov čo zabodovalo a nádherný koniec. Nechcem nič spoilerovať, ale to, ako sa konflikt vyriešil, bolo proste niečo úžasné a dojímavé, úplne sa mi chcelo plakať. Animácia je tiež skvelá. Sice je tam pár trochu škaredších and nesympatických dizajnov na postavách, ale tie akčnejšie scény čo používajú fantasy elementy, napríklad záverečná bitka, výzerajú úplne skvele. A morálka je tiež krásna ale aj velmi dospelá, smutná a realistická- ak ubližuješ luďom, ktorí ťa šikanovali v minulosti, môže sa z teba stať šikanár. Niektoré časti sú nudné a horory stále nemám rada, takže 5 hviezdičiek tomuto filmu nedám, ale aj tak odporúčam.

Raubíř Ralf (2012)

Najprv som tento film nechcela veľmi pozerať kedže sa mi nezdal zaujímavý. Veľká chyba, teraz je to jeden z mojich najoblúbenejších filmov. Ten nápad že záporáci z video hier sú v skutočnosti len herci a vlastne sú dobrí sa mi páčil ( Asi pretože som si to myslela aj ja, keď som bola malá a nevedela som, ako video hry fungujú. Ale to nieje dôležíté... ). Príbeh vlastne začína až vtedy, keď sa Ralph dostane do závodnej hry pre dievčatá menom "Sugar Rush" a stretne malú Vanellope, ktorá je nazývaná "chybou", kedže stále bliká a to jej zakazuje jazdiť. Ako môžete predvídať, stanú sa kamarátmi, kvôli tomu, že ludia z ich hier ich berú podobne ( Ralpha nemajú radi pretože je záporák a Vanellope pretože je chyba ) a teda si rozumejú. Podľa mňa majú veľmi roztomilý a dojímavý vzťah. Mimo toho je tam veľa kreativity ( Páčilo sa mi, ako využili fakt, že postavy sú zo starých video hier. Okrem Calghounovej, ale to je jedno ) a vtipov. Ak chcete nejakú animovanú oddychovku, skúste tento film.