Pippi dlouhá punčocha (1969)

Pippi hodnotit nelze. Jako malej kluk bych jí dal bez rozmýšlení 5*, teď, když jsem jí viděl tak bych jí dal okamžitě odpad.

Jezero smrti (2008)

Za trapným názvem a trapným DVD obalem (na mě to tak působí) se skrývá skutečně dobrý film. Z počátku působící jako většina hororů až na to, ža parta mladých lidí je vystřídána pouze mladým zamilovaným párem. Zlem v tomto filmu je tentokrát partička vejrostků. Solidní zpracování doplňují příjemné herecké výkony. Film je hodne naturalistický a nebere si za vzor americké filmy (asi tím že je britský:-)) Příjemné zakončení vyzdvihuje kvalitu filmu. Trochu mi vadí občas tupé chování všech zůčastněných ( ikdyž kdo může vědět, jak by se v takový situaci, kdo zachoval...) a dvě chyby, které jsem odhalil, ale zmiňovat se o nich nebudu abych nekazil i tak skvělý dojem.

Jiná perspektiva (2007)

Jako fanoušek žánru jsem zklamán. Film postrádá děj a vyšetřovací postupy. Nic není vysvětleno. 30% filmu je zbytečných (viz pohledy do minulosti). A konec je nepřekvapivý. Nicméně scény z místa činů jsou působivé a herci dobří. dávám 2,5*.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Tento film se mnou zamával, stejně tak zamával i s žebříčkem mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Něco tak krásnýho sem už dlouho neviděl. A opět jsem utvrzen v tom, že všechny války a boje jsou absolutně nesmyslné. Nezbývá mi než nadčeně tleskat.

Královna prokletých (2002)

Až na několik scén je to velká nuda. Nějak tomu filmu tu upířinu nemůžu uvěřit a celé to na mě působí moc uměle a celé je to jakési přihlouplé o ničem. Plusem však zůstávají solidní herecké výkony a fajnovej soundtrack.

Odsouzeni zemřít (2006)

Spíš než na vysokoškoláky to vypadá na mentálně slabší pacienty z nějakého sanatoria. Já vím, ti herci za to nemůžou, ale takových možností co mohli zkusit, aby se dostali zpět na palubu.... Až jsem se chytal za hlavu, že tam nejsem a nemůžu jim poradit. Film má mnoho technických a logických chyb, ale námět stojí za to. Věřím, že něco takového se mohlo stát. Je to škoda, tenhle typ filmů mám moc rád, připomíná mi to trochu filmy Kostka, Pád do tmy, i když jsou uplně o něčem jinym...

Rozsudek smrti (2007)

Z psychologického dramatu plného emocí se ke konci stane pěknej masakr. A co je na tom? Jsem rád, že se těm sráčům, Kavin Bacon snažil pomstít a svůj hněv dal pěkně najevo. Po režijní stránce myslím skvěle odvedená práce.

Top Gun (1986)

Už brzy se tomu budu smát víc než žhavým výstřelům.

Oko bere (2008)

V Evropě jsou také kasina, ne jenom v Las Vegas:-) Ale jinak vcelku příjemná oddychovka, na kterou se dá narozdíl od jiných kasino filmů koukat i s vyplým mozkem. Za ty dvě hodiny se tam toho zase, tak moc nestalo... trochu film zkrátit by nebylo na škodu.

Infekce (2004)

Slabší horor, s celkem slušnou atmosférou odehrávající se v nemocnici. Myšlenka filmu je moc pěkná, bohužel hloupé dialogy a jednání personálu, velice sráží celý film k zemi. Taky mě trochu zklamal zmatený a zdlouhavý závěr.