Jiná smečka (2021)

O originalite nápadu sa nedá hovoriť, ale spracovanie je veľmi prívetivé a atraktívne pre diváka. Herecky uveriteľné.

Žáby bez jazyka (2020)

Veľmi ťažko uchopiteľný film. A to som veľkorysý.

Thursday's Child (1943)

Hovorí sa, že dieťa narodené vo štvrtok to dotiahne ďaleko... Rodina s dvomi dcérami prežíva svoje sny a každodenné starosti, ale prelom nastane, keď úspešnú hereckú kariéru odštartuje mladšia dcéra a nie staršia, ktorá po nej túži. Nenápadný britský snímok je komornou záležitosťou postavenou na dialógoch, ktoré sú najsilnejšie vo finále. Piate hodnotenie, prvá recenzia.

Belle Starr (1941)

Na konci Občianskej vojny stále doznievajú nálady na "južanskú" samostatnosť a tento príbeh rozpráva práve o hodnotách, ktoré sa nemieni vzdať krásna Belle Starr. Osudy ju dovedú až k "partizánskemu" odboju... Nejde o tradičný western, skôr by som film charakterizoval ako dobrodružný zromantizovaný príbeh tých čias. Taktiež nejde o žiadnu výnimočnú prácu, ocenil by som však farebnú kameru a starosvetské exteriéry. Tretia recenzia.

Krást se musí umět (1975)

Francúzska komédia v plnej paráde. Je to zásluhou vtipného scenára a trojice hlavných protagonistov, ktorí dodali svoj šmrnc a šarm. Komédia plná groteskných situácií a úžasných prevlekov má rýchle tempo a dokáže pobaviť aj dnes.

Je to těžké pro každého (1975)

Francúzska komédia je u nás veľmi populárna a bolo tomu i v minulosti. Tento film neprešiel sitom ( možno aj pre politickú narážku ), ale úprimne treba poznamenať, žeby zrejme príliš veľký úspech nezaznamenala. Dej sa točí okolo konfliktu dvoch ambicióznych mužov dvoch generácií v prostredí reklamnej agentúry a humorné situácie sa striedajú s nudnými pasážami. Deviate hodnotenie a prvá recenzia.

Slabomyslný vrah (1982)

Azda prvá veľká úloha pre Stellana Skarsgårda a zhostil sa jej bravúrne. Jeho prostoduchý pomocník na statku žije síce s handicapom, ale jeho srdce je veľké a plné túžob. Pomaly prerozprávaný príbeh kladie dôraz na detaily a vykreslenie doby, v ktorej sa odohráva.

Promlčeno (2022)

Dusný, boľavý a netradičný thriller aký v našich pomeroch asi nenájde nikto. Dotýka sa pálčivej spoločenskej témy a rozvíja množstvo malých mikropríbehov, ktoré treba pozorne odsledovať a pochopiť. Výborná práca.

Poslední závod (2022)

Zaujímavý športový snímok z netradičného obdobia. Nejde však len o lyžovanie, film sa dotýka komplikovanej doby v dvoch rovinách a ponúka slušný pohľad na dané doby. Herecky je film veľmi dobre obsadený, Oldřich Kaiser je vynikajúci.

Třetí přání (1960) (divadelní záznam)

Rozprávka na socialistický realizmus. Už v roku 1958 vznikol film v réžii dvojice Kadár-Klos a spôsobilv danej dobe riadne osvieženie. Divadelná hra je upravená, základná myšlienka je zachovaná a herecky nadpriemerná.