Pokušení (2009)

Chloe je pekná potvorka, ktorá zmení do základov život manželov stredného veku a ich syna.Otázkou zostáva, či bola mladá žena len epizódkou v ich aj tak narušenej harmónii, alebo sa z toho dokážu poučiť. Pomalým spôsobom rozprávaný príbeh sa nehraje na ťažkú psychologickú drámu, príbeh je logicky postavený, azda by som mal pripomienku k záveru, ktorý dokázal, že je ľahšie vymyslieť komplikovaný príbeh a ťažšie ho ukončiť.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Život prináša mnoho paradoxov. Po prežitom pokuse o samovraždu sa otvorí brána k šťastnejšiemu životu. Toto všetko som si myslel, pokým neprišla originálna pointa. Priznávam, že by som sa radšej obišiel bez nej a nechal sa unášať klišoidným príbehom.

Odpočítávání (2010)

Dobrá ukážka, že netreba mnoho peňazí, aby sa natočil zaujímavý snímok. Unthinkable je desivý film, ktorý nastoľuje mnoho otázok. Odpovede si už musí nájsť každý sám a tento fakt považujem za najväčší klad.

Podivné dědictví (1972)

Najlepší spaghetti western všetkých čias. Pochopiteľne komediálny.

Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Film som videl na MGM s českým dabingom, kde sa básnil aj preklad piesní. Už to nikdy neurobím !

Izrafel (1978) (TV film)

Ozdobou je strhujúci živočíšny výkon Ivana Mistríka v úlohe básnika a spisovateľa Edgara Poea, ktorý v opileckej bezútešnosti bojuje o uznanie.

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Už úvodné časti naznačili zásah do čierneho. Podobné obzretie sa za nedávnou minulosťou v kinematografii nie je na škodu.

Hra o láske a smrti (1994) (TV film)

Eroticky podfarbený zromantizovaný príbeh, kde sa v telesných cvičeniach stráca ťah na bránku.

Zemský ráj to napohled (2009)

Z čias normalizácie bolo natočených viacej filmov a ešte sa nestalo, žeby bol niektorý tak nezaujímavý a sterilný ako tento. Problém je už v scenári, ktorý si možno tyká s predstavami ženy s dvomi deťmi a jej ťažkým súkromným životom, ale ak príde na disidentskú rovinu, film má mnoho kotrmelcov, nejasných motivácií v konaní postáv a čo ma najviac štvalo, že pri stretoch s ŠTB mi bolo všetko jedno. Chýbal mi vnútorný strach a obavy zainteresovaných.