The Sadist (1963)

Ak zostanete stáť s autom kdesi na vrakovisku v prdelkove na konci sveta a natrafíte tam na dvojicu vyšinutých psychopatov, nudiť sa nebudete. Jednoduchý príbeh s pár hercami a malým rozpočtom neznie príliš vábne, ale rozohraná hra vtiahne každého do deja a to je dôkaz, že i malý neznámy film sa môže stať veľkým.

Vzpoura na lodi Caine (1954)

Od počiatku je jasné, že Bounty alebo Caine sú si veľmi podobné lode. Rozdielne je len prostredie, v ktorom sa jednotlivé príbehy odohrávajú. Premisa príbehu je teda jasná, treba sa sústrediť na herecké výkony - a tie sú výborné. Okrem Bogarta by som vyzdvihol aj Freda MacMurraya.

Životy těch druhých (2006)

Z času na čas sa objaví snímok, ktorý dokáže rozleptať dušu. Už od prvých minút je divákovi jasné, že tento patrí k nim, nielen témou ale aj spracovaním. Metaforicky povedané, žiť život druhých sa dá jedine v totalitnom systéme, ktorý je ukázaný v plnej nahote. Praktiky štátnej bezpečnosti Stasi v NDR, arogantnosť a vyvolávanie strachu ako pracovný nástroj a pocit moci, ale aj strachu možnosti prísť o ňu, sú prostredím, v ktorom sa odohráva zvláštny príbeh sledovaného umelca a jeho "lovca". Výnimočný film.

Pohřben zaživa (2010)

One-Man-Show Ryana Reynoldsa a je to riadna šupa ! Klaustrofobický thriller, v ktorom je jedinou učinkujúcou postavou ležiaci chlap v rakve s mobilom a zapalovačom je neuveriteľne napínavý nielen pre samotný fakt byť zaživa pochovaný, ale debilným prístupom všetkých na druhej strane telefónnej linky. Samotný nápad možno nie je najoriginálnejší, ale v kombinácii s mobilom a Irakom ako miestom deja, je nanajvýš zaujímavý. Veľmi dobrá bola aj hudba pri úvodných titulkoch.

V temnotě (2008)

Španielsky horror sa v poslednom období ukazuje v dobrom svetle. Aj Eskalofrío má svoju atmosféru, škoda, že je réžijne trochu rozhádzaný a žánrovo nečistý. Možno sa malo viacej popracovať na dialógoch, ale v tomto prípade môže byť na vine i český dabing.

Saw 3D (2010)

Videl som prvé tri časti a úrovňou to šlo dolu vodou, tak som predpokladal, že sa príde s novými nápadmi, ale som sklamaný. Neustále sledovať psychopatické nápady tvorcov ako prepíliť, rozštvrtiť, roztrhnúť, prepichnúť človeka je už únavné a nudné. Ak sa k tomu priráta absencia príbehu, nelogickosti a prihlúple moralizovanie Jingsawa, tak mi napadá, že je načase túto sériu ukončiť.

Růžový panter (2006)

Sellersov Clouseau je neprekonateľný a každý kto uvidí túto taškaricu si to hneď uvedomí. Lebo Martinov Clouseau je smutne sparodizovaná postavička, ktorá stráca všetok svoj šarm a status policajného nemehla, ktoré má viac šťastia ako rozumu.

Frozen (2010)

Mráz lezie za nechty, ale aj po chrbte divákom. Má to slušné napätie, vykreslené postavy a dobre sa na to díva.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Zac Efron sa vraj preslávil muzikálmi zo strednej. Ak beriem jeho kariéru, tak toto je o niečo vyšší level, dve tretiny filmu má čo hrať a vcelku sa mu darí. Určite si prídu na svoje jeho fanynky, inak sa nejedná o nič, čo by sme už nevideli. Vyzdvihol by som peknú kameru, ktorá vystihuje romantickosť scén.

TOP STAR Extra (2010) (pořad)

Bol som prekvapený, keď som náhodne zakopol o tento seriál, že sa nejedná o priblblú bulvárnu záležitosť. Podobný formát býva v komerčných televíziach venovaný informáciam o súčasných celeb-ritkách, ale v tomto prípade sa jedná o serióznu reláciu.