Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Polemizovať o Snehulienke je neprístojné ! Najkrajšie spracovaná rozprávka všetkých čias si to nezaslúži. Kúzlo rozprávky je uveriť jej a keď je podčiarknutá nádhernou, poctivou kresbou, nie je čo riešiť.

Okamžik zlomu (2007)

4* Tunajšie strohé hodnotenie je do značnej miery ovplyvnené podobnými filmami v danom žánri v rovnakom období. Ja som videl film po 3 rokoch a mne sa páčil. Nielen pre hopkinovskú tajúplnosť démonického vraha, ktorú dobre poznáme, ale aj pre prvotnú bezradnosť mladého, nadutého prokurátora, ktorý je napriek nedostatkom v policajnom vyšetrovaní zahľadený sám do seba. Je to práve tento psychologický súboj medzi dvomi mužmi, ktorý robí tento film atraktívnym.

Mickey nás baví! (2009) (seriál)

Prehliadka skvelých animákov legendárnych postavičiek Walta Disneyho.

Touha (1958)

Filmová báseň.

Experiment (2010)

Už úvodné sekvencie zo sveta zvierat a ľudí naznačujú o čo pôjde a že sa jedná o myšlienku nanajvýš aktuálnu a dôležitú, o tom niet pochýb. Potom hodinu a pol sledujeme ako sa známa pravda potvrdzuje, kým nepríde k logickému koncu. Neskúsený režisér skĺzava po povrchu a vôbec sa nesnaží o niečo viac. Našťastie Forest Whitaker vzal opraty do rúk a je jediným, ktorý z tohto projektu vyčnieva.

Kuky se vrací (2010)

Lesný svet fantázie s bizarnými postavičkami funguje dokonale, ale... to nestačí.

Nezastavitelný (2010)

Tento film je ako vlak, po pár sekundách sa rozbehne a potom letí, čo mu para stačí.:) Tony Scott je zručný remeselník a dokazuje to i teraz. Škoda, že neponúkne nič nové z filmárčiny a len si tak pláva v zabehnutých koľajách, našťastie všetko vynahrádza napätím. Naposledy som sa takto pobavil, keď sa expres plný cestujúcich blížil k prejazdu Kassandra. Ale to je už dávno,

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Príbeh treba chápať ako očistu ľudskej duše a hľadanie rovnováhy. Komorná dráma odohrávajúca sa za múrmi kláštora s retrospektívami do minulosti je podporovaná nádhernou kamerou Štefana Bučka, majestátnou silnou hudbou Vladimíra Martinku a vydarenou réžiou Čengel - Solčanskej. Je na škodu veci, že zásadné zvraty v príbehu ( nájdený kameň, resp. kniha ) sú postavené na náhode, ktorá je bijúca do očí a znevažuje celý film. Tým sa dostávam k najväčšiemu problému a tým je scenár a stavba príbehu. Ak sa jedná o duchovný ráz, tam je všetko v poriadku, ale na posúvanie deja sa použilo príliš mnoho barličiek.

Priehrada (1950)

Budovateľský pátos príznačný pre danú dobu neobišiel ani film, práve naopak. V tomto prípade sa v duchu lepších zajtrajškov stavala priehrada, všetci budovatelia sú vykreslení ako pracovití ochotníci s humorom a kulaci ako cynické karikatúry. Po filmovej stránky je snímok dobre natočený, ale inak je to boľševický "kolektívny" blábol.