Ochránce (2021) (seriál)

V podstatě souhlas s recenzí Radek99. Na české poměry dva výjiměčné díly, sedm průměrných a jeden nepovedený. Obecně velmi dobrá práce s herci, mám pocit, že ženské výkony byly o dost lepší, než ty standardní mužské. Lukáš Vaculík hraje na co má, obávám se, že víc z něho nikdo nikdy nedostane.

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Bohužel velmi slabý díl, nejslabší ze všech. Herecky je to standard, ale ten scénář je prostě zpackaný ze všech stran. Já osobně z toho mám pocit, že si autoři s tím nevěděli rady a ta zkratka motivace, proč studentka začne nosit hidžáb, je prostě špatně. Jediné k čemu byl tenhle díl dobrý, že demaskuje zdejší autory nenávistných a blábolících komentářů, jejich autoři dávají odpad, který si určitě nezaslouží, dvě hvězdičky možná. Díl přeci rozhodně nebyl zamýšlen jako dramatické zpracování "skutečné" soudní pře s pražskou školou, jejíž ředitelka dostala od prezidenta medaili, za kterou se může leda tak stydět.

Úplně cizí lidé (2021) (seriál)

Po pravdě jsem seriál shlédl hlavně kvůli Nicole, ačkoliv po tom jejím kosmetickém upgradu není vůbec jednoduché se od jejího vzhledu oprostit a vnímat příběh. K tomu bych jen poznamenal, že jsem si chvilku i myslel, že její look má mít v seriálu nějaký význam, že to třeba bude nakonec nějaký duch nebo něco. Jde o to, že velká část detailních záběrů byla zjevně digitálně upravena, další část snímána, aby byla pro ní přívětivá, ale (zejména v posledních cca 3 epizodách) jakoby to bylo vše naopak a vše bylo nemilosrdně odhalováno. Nevím nedává mi to smysl. Taky absolutně nechápu v příběhu smysl jejího ruského původu, protože ona prostě tenhle těžký úkol ohledně přízvuku nezvládla, ale knihu jsem nečetl. V seriálu nevidím skoro žádné drama, tak si to plyne, což je asi smyslem, protože kdyby se to zkrátilo na 4 díly, jak tady někdo píše, tak by to určitě nefungovalo – což mi i nepřímo potvrzují recenze lidí co četli knihu https://www.databazeknih.cz/knihy/uplne-cizi-lide-413607. Co tedy ale musím pochválit jsou herecké výkony, které jsou opravdu ve všech případech přesné, a zajímalo by mě, zda je to práce režiséra, nebo se to tak prostě sešlo.

Vigil (2021) (seriál)

Standardní seriálová britská produkce napěchovaná známými tvářemi. Neurazí, není vám u toho trapně z hraní herců a dialogů, ale během pár dní už nevíte, že jste to viděli. Lidi prostě už se smiřte s tím, že vztah na pracovišti může vzniknou i mezi ženami, v roce 2021 řešíte a argumentujete nesmyly. Tohle bylo natočeno vkusně. Pokud jde o příběh jako takový, tak jistě to mohlo být na 4 díly, ale ten TV čas se prostě něčím naplnit musí. Ještě tady chybí rozebírat, že to v ponoce takhle nevypadá, protože tam není tolik místa atd. 70%

Kaštánek (2021) (seriál)

První a druhá epizoda jako něco co má diváka uvést do děje, seznámit s postavami je tenhle seriál naprosto zpackaná věc. Taky je zpackaný výběr hereckého představitele vraha, to už mu rovnou mohli na čelo vypáli Kainovo znamení. Knihu jsem nečetl, ale co mě zaujalo, že velká část čtenářů na https://www.databazeknih.cz/knihy/kastanek-406585?orderBy=new&str=3 si stěžovala na kostrbaté vyprávění a nebyla si jista, zda to není špatným překladem. Já měl stejný pocit u seriálu, takže to překladem asi není. Jednoznačně ten z horších dánských krimi seriálů. A geniální je pak věta, která padá i na filmové zpracování: "Tým profesionálních vyšetřovatelů je tak uhranutý pajduláky z kaštanů, že opomene jejich podrobnou analýzu..."

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Když zapomenu na poslední 8. sérii, tak těch 5 hvězdiček za celý seriál platí.

Brooklyn 99 - Série 8 (2021) (série)

Rozhodně nejslabší sezóna. Invence pomálu, reflexe covidu odbyta v první epizodě.

Ted Lasso (2020) (seriál)

99% souhlas s recenzí od uživatele "Dudek". Dodal bych přesný výběr herců a jejich výborné civilní herectví, radost se dívat. /Update 2023 po 3.sérii - dodal bych, že všechny tři sézóny si udržují plusmínus stejnou kvalitu a minimálně za to si plný počet zaslouží.

Zpráva (2020)

Obával jsem se, že to dopadne mnohem hůře, protože jsem knihu četl a ta je dle mého názoru v podstatě nezfilmovatelná, mnohem expresivnější, místy až lyrická, na rozdíl od v základu věcné knihy Vrby. Ano filmový styl tedy rozhodně originální není, ale v zásadě mě tan nic neuráželo. Myslím, že cílem filmu rozhodně není někoho vzdělávat, ale jako úvod do tématu pro mladé si to klidně představit umím. Chápu, že ten aktivistický závěr může někoho iritovat.

Časové pásmo bylo změněno