O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

I když už mám dávno za sebou doby, kdy jsem žral všechno kolem Dády Patrosové, i když do mě v kině tlačí 3D, přesto si tuhle televizní pohádku pustím rád. Pořád mě pobaví hypochondrická královna, ráčkující princezna, vlezlý pan rádce. A komu se to nelíbí, tak to je mi u prrrrrdele...

Ztracená brána (2012) (seriál)

Světe div se! Ďáblova lest (předchůdce Ztracené brány, na kterou volně navazuje) se mi líbila. A proto jsem s nadšením zkouknul i tohle a ono to pořád funguje. Málokdy se povede navázat na něco dobrého něčím dobrým. Děj opět zajímavý, prvky tajemna pořád v pořádku bez trapností, daleko více vtipných hlášek ("Vy jste si myslel, ty vole?! Tak to jste si myslel za 100,-") a i herecky dobře obsazené vedlejší role. Pan Strach se pro mě stává zajímavou osobností české televizní scény a od teď už budu sledovat každý jeho počin. A jako správný hospodář si ten bodík nechávám ještě do zálohy, třeba mě do budoucna příjemně překvapí. Děkuji za to!

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Pro mě velké překvapení. Na sérii jsem narazil náhodou, díky televizní upoutávce na volné pokračování "Ztracená brána". Hned jsem si našel v archivu ČT (díky za to, že není placený jako na Nově) a ejhle! Tak dobrý televizní film, natočený u nás jsem už dlouho neviděl. Začínám mít pocit, že pan Strach dokázal to, co u nás svede málokdo. Takový příběh s prvky tajemna, většinou dopadnul dosti trapně. Ale tady je vtip, svižnost a hlavně perfektní osádka herců. Takže za mě 4/5, ale s velkou hvězdičkou.

Mlha (2007)

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, leží rybníček Brčálník.... Tedy pardon, za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, leží jeden supermarket. A v něm uvízne skupina lidiček, pro které začíná boj o holý život. Popravdě, bál jsem se a věřil tomu, že přesně takhle by se různé povahy lidí chovali. A proto nejde jen o zábavnou sci-fi, ale docela věrohodnou podívanou, ze které běhá mráz po zádech. A to se mi líbí!

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Pro mě velké překvapení. Čekal jsem nějakou rodinnou taškařici a místo toho se mi dostalo zajímavého dramatu a zamyšlení nad nesmrtelností. Sice začátek filmu je poněkud nedržící pohromadě a strašně těžko se v něm orientuje, ale až z druhou polovinou jsem pochopil, že to tak přesně má být. Protože jde právě o to, jak se cítí někdo, kolem koho všichni umírají a on zůstává pořád stejný a sám. A tenhle pocit to ve mně vyvolalo. A film by měl být především o pocitu. Aspoň podle mě.... Nový a zajímavý pohled na něco, co už tady několikrát bylo. Ale na dobrý film to bohatě stačí, když to někdo umí.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Není to špatný film, ale vzhledem k tomu, co jsme za ta léta mohli z Akt X vidět, jde o slabší až průměrný kousek. Je sice fakt, že 15 let čekám na polibek Muldera a Scullyové, ale úpřímně řečeno, čekal bych to za lepších okolností. Tomuhle bijáku by asi spíše seděla jen televizní obrazovka. Něco jako návrat úspěšného seriálu po několika letech. Za prvním celovečerním filmem pokulhává naprosto ve všem. A pro mě je to veliké zklamání. Myslel, že se budu dobře bavit, ale mé nadšení ochladlo po několika minutách filmu a až do závěru se to nezlepšilo. Bohužel!

Hairspray (2007)

Původní film jsem viděl kdysi dávno a v mé paměti zůstal jen jako matná vzpomínka na něco, u čeho jsem někdy asi bavil. Dlouho jsem se filmu vyhýbal, až jsem zahlédnul scénu, ve které „tlustý“ Travolta coby matka rodu, tancuje se svým mužem v podání Christophera Walkena a bylo rozhodnuto. Tohle musím vidět! Docela praštěný příběh jedné středoškolačky, kterých jsou v dnešní McDonaldové době plné lavice, by sám o sobě asi stačil na pětiminutový videoklip. Jenže, řekněme si upřímně, takovéto filmy dělají hlavně herci a jen na nich záleží, jestli to utáhnou skoro dvě hodiny a nebo vznikne nesnesitelný pelmel. A v tomto případě se dobrá věc podařila a vzniklo docela zábavné retro dílko, které zařazuji mezi své oblíbené muzikály, hned vedle Moulin Rouge. A navíc, šedesátky mají prostě své kouzlo.

Dům u jezera (2006)

O tomhle filmu jsem neměl dopředu valné mínění. O to větší bylo mé překvapení, že i z tak mála a se Sandrou Bullock v hlavní roli, lze vytvořit pěkné dílko. V klidném duchu, žádné velké scény a převratné záběry, s příjemnou hudbou a hereckými výkony. A všechny tyto ingredience vytvoří výsledný dojem, který v mém případě fungoval na výbornou. I když některé věci lze předpokládat dopředu a zase tak velkým překvapením, jak autoři asi zamýšleli, nejsou, jsem rád, že jedno odpoledne na tento příběh padlo. Jen víc takových uklidňujících filmů, které pohladí na duši.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Je velká radost sledovat tak malý "kouzelný" film v takové záplavě velkých. Další Allenova postavička uťáplého chlápka, kterému klidně uvěřím, že se do něj může zamilovat pěkná blondýna. Jednoduchý nápad, jednoduchý děj a přece to funguje. Smekám! A co říci závěrem? .........Konstantinopol? A nebo Madagaskar?