Drž hubu! (2003)

Překvapivě vtipná a svižná komedie. Ačkoliv se drží milionkrát natočeného schématu i námětu, humor i vtipnost dokonale fungují. Hodně šarmu dodává i ústřední dvojice (Reno x Depardieu). Příjemná oddechovka na sobotní odpoledne.

Román pro ženy (2004)

Tenhle film by se možná vyjímal v sobotním odpoledním vysílání romantických kousků od Steelové, kde bych o něj jistojistě nezavadil. Prachbídný děj, zmrzlé postavy, reklamní záběry a dohromady jeden velký blábol, který nezachrání ani Simona Stašová. Takže adaptace podle Viewegha upadají a upadají.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tady už nevím, co napsat: Společentsvo prstenu - výborné; Dvě věže - exceletní; Návrat krále - dokonalé.... Škoda, že Pán prstenů nemá aspoň 15 dílů, protože na takovou podívanou z rukou Petera Jaksona bych se mohl dívat pořád.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Jelikož jsem dal Společenstvu prstenu 5 hvězdiček a více tady již nejde, aspoň takto slovně uděluji 5,5. Zatímco si první díl zakládá na pořádnou podívanou a příběh se spíše rozvíjí, tady už je velice pěkná akcička. Přitom film neztrácí kouzlo a pro mě vystihuje slovo "fantasy" a to, co si pod ním já představuji.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Už když se mi v pubertě dostala knižní předloha do rukou, nedokázal jsem se od ní odtrhnout. Peter Jackson dokázal na plátno přenést přesně to, co se mi v té době honilo mou myslí. Ty neskutečné obrazy, které ve mně knížka vyvolala. A já mu za to mockrát děkuji...

Simpsonovi ve filmu (2007)

Bál jsem se bál, jak dopadne vstup mé oblíbené rodinky na filmové plátno. A přestože jsem na ten den musel čekat hodně dlouho, a seriál už pro mě „bohužel“ není tolik atraktivní, čekání se vyplatilo. Biják, který mě okouzlil. Ačkoliv jde svým způsobem jen o další díl, který má pravda delků tří až čtyř, ustáli to autoři se vší úctou. Ale stále to je jen další pokračování a proto čtyři hvězdičky. (Navíc takový vstup South Parku na plátna byl daleko úspěšnější, tak uvidíme, jestli to třeba překoná Futurama :o) )

Medvídek (2007)

zajímavéxnudné; dobře natočenéxnudné; herci božíxnudné; Tenhle film je pro mě neuvěřitelně rozporuplný, líbí se mi a přesto se na něj asi podruhé nepodívám. Bavil jsem se i nudil zároveň, takže nezbývá než zlatý průměr.

Ratatouille (2007)

Skvělá zábava pro celou rodinu. Nádherné obrazově, zvukově i dějově. To je to, co si od animovaného filmu představuji.... můj první film, který jsem viděl v multikině a jsem rád, že má premiéra proběhla zrovna s tímto filmem.

Kukačka (2002)

Moc krásný film... od začátku až do konce jsem se skvěle bavil. Ačkoli se děj odehrává v místech, která jsem nikdy nenavštívil ani nenavštívím, všechny postavy jsou naprosto uvěřitelné. Humor a nadhled, který v hollywoodských filmech nenajdete.

Vratné lahve (2007)

Film, který částečně pokulhává za dřívější tvorbou tandemu otce a syna Svěrákových. To jak v síle příběhu, tak ve zpracování. Detailní záběry na předměty, které mě třeba v Akumulátorovi nebo Koljovi dokonale bavili, mě ve Vratných lahvích ruší, i když chápu, že je to rukopis Jana. Pokud film vezmu jako samostatnou jednotku, funguje. Nenapodobitelný humor Zdeňka Svěráka, báječné herecké výkony (zvláště bych chtěl vyzdvihnout Danielu Kolářovou) a celá spousta hlášek, u kterých se musíte smát. Ale k pěti hvězdičkám pořád něco chybí.