Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Nedá se nic dělat, ale jako teenager jsem tenhle seriál prostě žral. Každou neděli jsem seděl před obrazovkou, abych potom v pondělí mohl být ve škole in. Dneska je mi z toho trapně, jenže tehdy mě zajímalo. Naštěstí jen asi první čtyři až pět sérií. Pak moje nadšení opadlo a ze seriálu se pro mě stal spíše škvár. Proto 3 hvězdičky.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Vynikající nápad na kreslený animovaný seriál, ale ne všechny díly mě dokázaly oslovit, takže dohromady mi z toho vzniká jen průměr.

Jsem do tebe blázen (1992) (seriál)

Tenhle seriál pro mě objevil Helen Hunt. Spíše komornější americký sit-com, ale přesto dokáže okouzlit a pobavit.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Mám rád britský humor a tohle je ukázková záležitost. Malé francouzské městečko za druhé světové války, obraz padlé madony s velkými balónky v salámu a Renné Artois atd. atd. Geniální seriál, který bude už navždy patřit mezi mé THE BEST. Propracované vtípky, dvojsmysly, zkrátka všechno, co mám rád. Takže přeji všem BODRÉ PODOLEDNE!

Ally McBealová (1997) (seriál)

Když u nás běžel seriál poprvé, každý týden jsme na kolejích seděli před obrazovkou a dobře se bavili. První tři série jsou fakt našlapané a bavili mě, i když se seriál znovu opakoval (jen škoda, že se pak přesunul někam do páteční noci). Od čtyřky, ve které se objevil Robert Downey Jr. už mě ale moc neoslovoval. Přesto ho považuji za jeden z těch lepších.

Star Trek: Film (1979)

První vstup série Star Trek na plátna kin se podle mě docela povedl. Samozřejmě nedosáhl kvalit Hvězdných válek, které vznikly o dva roky dříve, ale rozhodně neudělal ostudu tomu, co Star Trek začal už v seriálu. A tedy trochu jiný pohled na budoucnost lidstva. To, co mě na celé sérii baví ze všeho nejvíce, že na rozdíl od většiny zbytku filmů z budoucnosti, neřeší nějaké apokalyptické vize konce světa, totalní destrukce lidstva apod. Takovou budoucnost, kterou tady můžeme vidět, bych opravdu rád.

Star Trek (1966) (seriál)

Chápu, že tahle stará chuťovka může asi oslovit jen opravdové příznivce Star Treku. Spousta triků za ty roky zestárlo a dnes už seriál asi málokoho dokáže přesvědčit, že ve své době byl něčím výjimečným. Pokud ale svět, který se Gene Roddenberry pokus právě tímto seriálem vytvořit, milujete, musí tenhle seriál být pro vás základem, ze kterého všechno vzešlo. A ne všechny díly jsou trapné!!! :o)

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Tak tímhle jsem doslova odkojen. Ať si říká kdo chce co chce, tohle je pro mě prostě Star Trek. Vím, že nebyl první, vím, že po něm následují třeba mnohem lépe napsané i natočené díly a filmy, ale to na mém názoru nic nezmění. A když posádka kapitána Picarda poprvé vstoupila na plátna filmových kin, mé srdce zaplesalo radostí.

Dokonalý trik (2006)

V první řadě je tenhle film o tom, co je člověk schopen obětovat, aby dosáhl dokonalosti ve svém oboru (lépe řečeno dostal svého rivala na kolena). Zároveň má ale řadu dalších, pro mě neméně zajímavých, zákoutí. Například, že i malé tajemství dokáže dokonale zničit vztah. A je smutné sledovat, jak někoho touha po dokonalosti pomalu ale jistě ničí. Celou dobu jsem se skvěle bavil, pomalu ani nedýchal, a navíc zákulisí kouzelníků a iluzionistů, mě lákalo už dětství. Ačkoli je tento film dokonale provedenou podívanou, ať jde o kameru, atmosféru a nebo herecké výkony, přece jen mu něco málo k dokonalosti chybí (a proto jen 4 hvězdičky). Snad ona pověstná „prestige“, která by mě donutila vstát ze sedadla a začít tleskat. Každopádně ale nezůstanu jen u jednoho shlédnutí. A to i přesto, že konec je vlastně předvídatelný už od poloviny.

Správná věc (1989)

Moc příjemný filmeček, u které jsem se nasmál, uronil pár slz a uvědomil si, jak je ten náš život rozmanitý a jak je těžké najít toho pravého/tu pravou. A většinou to napoprvé nevyjde. Zvláště pokud jste nesmělý mladý muž. ---Úžasná věta z filmu: „Nesnaž se být milován, ale prostě jen miluj!“