• Krátkometrážní

Spalovač mrtvol (1968)

"Dáš si rakvičku,nebo věneček?" Asi nejsugestivnější český film všech dob.Ten kdo tento film neviděl,tak přišel snad o vše dobré a zajímavé co se jen ve filmu může objevit.Kamera EXCELENTNÍ(obrovská škoda,že si tento kameraman už své umění nezdokonalil,neb ho zavřeli,ale to jen tak pro zajímavost),střih PERFEKTNÍ(neuvěřitelný cit pro tvorbu filmu),režie VÝTEČNÁ(samozřejmě díky skvělému scénáři,ale už jen stvořit tento snímek do finalní podoby za tvrdého bolševismu,to chce opravdu kuráž),a nakonec herecké výkony NEPŘEKONATELNÉ(Hrušínský tak uhrančivý a tak skvěle nechutný,že jste buď uchváceni,nebo znechuceni).Já osobně ci tohoto snímku cením o to víc že není populární,na to aby byl doceněn jsou tu hlavně milovníci a obdivovatelé kvalitního filmu.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Přeplácané,příliš mnoho postav,příliš mnoho příběhů,ze začátku zdlouhavé,okopírovaná hudba z jedničky,vtipné scénky z prvního dílu vystřídaly scénky trapné,snad jen to obsazení nezklamalo(naopak Bill Nighy je výtečný,ten jako by se těma chapadlama narodil).Škoda,že se potenciál "Černé perly" nepovedlo přenést do "Truhly".Hold si Verbinski nasadil příliš velké sousto a doplatil na to celý film.

Kmotr III (1990)

Coppola nejenže dokázal navázat na první díl prvotřídný mafiánskou freskou, ale dokázal ji i více než jen důstojně zakončit. Velký respekt a neskonalé uznání.

Pokémon 2: Síla jednotlivce (1999)

Pokémony jsem měl rád hodně krátkou dobu,seriál jsem žral asi tak v 10 letech a šmitec.První film jsem viděl v patnácti letech,tak to si každý umí představit,děs a hrůza(příšerná animace a příběh stojí za starou belu).Jenže s druhým dílem přišla revoluce,která přivedla lepší postavy,lepší pokémony,promyšlenější příběh,ale hlavně jsem od toho neutíkal,jak např.u prvního a třetího filmu.

Nehýbej se (2004)

Rozhodně překvapení.Říkal jsem si,že film v němž Penélope mluví italsky nemůže být dobrý,ale spletl jsem se.Příběh se může zdát prostý a okoukaný,ale zpoza vybroušené zápletky na nás vykukuje sugestivní drama,kde se "rozhodnost" státá podstatou příběhu.Není to úplně skvělý film,každý film,každé drama má svoji zbytečnou pasáž,ale tady jsem ji opravdu nenašel,snad jen zbytečné protahování a lehce odpudivá i když výtečně hrající Penélope Cruz.Na italský film vemi dobré a celkem i originální.

Tyranosaurus Rex - návrat do období křídy 3D (1998) odpad!

Bylo hodně spekulací o tom,že je Imax nedokonalá technologie a u tohoto snímku se to potvrdilo.Tento 3D projekt mě neslovil ani svoji výpravou,příběhem a dokonce ani můj prožitek nebyl stoprocentní ba ani poloviční.Prý hranice mezi realitou a fantaziií.Pche!Pro mně to znamenalo spíše hranice mezi nekonečnou nudou a utrpením,neboť mě příšerně iritovala hluchá místa typu záběrama na hlavní postavu a rádoby moudra a spekulace.Ještě,že mě lístek stál jen polovinu,to už bych byl potom opravdu naštavý a pomstil bych se ponecháním si Imax brýlí.

Chuť melounů (2005)

Zajímavé skloubení muzikálu,komedie a erotického obsahu.Námět brilantní,scénář ještě lepší,jen bylo vidět,že režie nebyla stoprocentní.Nevím jistě jestli je normální u Asijských filmech nemluvit,ale pro mě to bylo utrpení v podobě hluchých míst,zvláště potom ke konci.Dávám 75%,neboť mě oslovila Asijská kontroverze,ujetost a vůbec v poslední době právě Asijský film.

Mise na Měsíc 3D (2005)

Můj první vyděný 3D film a hned naprosto úžasný.Spojením geniálních záběrů,krásných prostřihů a vhodných komentářů se tento projekt mění na naprosto ozbrojující pocit lehlosti a volnosti,jako bych byl v tom vesmíru také.