• Krátkometrážní

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ani ve snu by mě nenapadlo,že se stále ještě v této době může v Americe zrodit snímek,který mě dokáže potěšit.Když jsem asi před šesti měsíci četl článek,že se John McClane vrací už ve svém čvrtém pokračování,upřímně jsem mu moc šancí nedával a samotný film jsem už už zařazoval do škatulky "Pokračování,které radši ani nemělo vzniknout".Jenže to k mému úžasu dopadlo přesně naopak.Hlavním pilířem filmu je příběh,nepřeplácaný,přesto akcí nabušený a hlavně divácky snesitelný,co se týče patosu.Dalším pozitivním článkem jsou herci,ať už je to Bruce Willis(poprvé bez své pokrývky hlavy,přesto je to stále náš starý,dobrý John McClane),či Justin Long,jako hacker zelenáč a jediná Johnova pojistka vyhrát,či v poslední řadě záporáci,kteří sice nejsou tak tvrdí a chytří,přesto se na ně hezky kouká(Maggie Q).A konečně se dostáváme k humorné části filmu,která ani trochu nezaostává za předchozími díly,díky suchým přesto velmi vtipným hláškám,ať už na úkor teroristů,či mluvení si pro sebe.Smrtonosná past 4.0 není dokonalá,přesto se na ní jen těžko hledá jakákoli moucha a jestli jí odpustíte,že je to letní blocbuster,slupnete ji jako malinu.

Zvrácený (2002)

Je to zvláštní,ale ten film mě nadchl a přtom jsem měl po celou dobu jeho sledování nepříjemný pocit v žaludku a v jednu chvíli jsem myslel,že už to dál nevydržim(samozřejmě znásilnění).Hned ze začátku na nás velmi drsně zaútočí skvělá nicméně velmi nepříjemná kamera,působivá a výtečně zakomponovaná hudba a hlavně zajímavé postavy,brilantně zahrané.Upřímně,tenhle snímek neni pro každého,přesto by si ho ale nikdo neměl nechat nechat ujít,zvlášť ti se silným žaludkem.

Sezame, otevři se (1969) (pořad) odpad!

Tuhle rádoby show pro malé jsem z duše nenáviděl,teď se na to sice koukám s odstupem,ale přece,nechutně plyšové postavičky a stupidní až triviální hry na téma vzdělání dítěte mi prostě nepřipadá jako normální pořad.

Beastie Boys: Sabotage (1994) (hudební videoklip)

Opravdu nevím co je na tom tak skvělýho,geniálního,špičkovýho,nejlepšího a přehnaně vtipnýho,pro mě je to další normální průměrný klip od nenormální průměrný kapely.

Nový svět (2005)

Obrazy,lokaze,hudba,kamera skvělá,ale vykonstruovaný a prostoduchý příběh,který sází a vhrá celou svou oslnivou krásu na herecké výkony tento krásný,nicméně o ničem nevypovídající film prostě nezachrání.

Jackass 2 (2006)

Nejsem žádnej extra kritik a celkem toho i dost snesu(viděl jsem všechny tři díly Kameňáků),ale Jackass humor pro mě zůstavá jedním velkým tabu,aspoň z komediálního úhlu pohledu.Dávejte si pijavice do očí,jezte zvířecí výkaly,pobíhejte po ulici a ničte vše co vám příjde pod ruku,ale prosím,už o tom netočte film.

EastEnders (1985) (seriál)

Nekonečná dávka emocí,hloupých dialogů a zbytečných postav.V Anglii to žerou,k nám se to radši ani nedostalo.

Smrtonosná past (1988)

Je to paradox,ale poprvé jsem viděl třetí díl,potom druhý a teprve až poté první.Je známo a dáno,že první díl trilogie,nebo i "vícelogie" je nejoriginálnější a nejlepší a tak to taky je i u tohoto snímku.John McTierman natočil akční snímek,kde nezáleží na svalech ústředního hrdiny,ale kolik cigaret vykouří,kolikrát zakleje a kolikrát teroristy pošle do prd...Příběh je výtečný,promyšlený do posledního detailu.Ale je to Bruce Willis(John McClane) kdo utváří a rozjiždí tuto akční jízdu.Před Smrtonosnou pastí ho nikdo neznal,hrál pouze ve dvou propadácích,ale díky "pasti" nabil nálepky superakčního hrdiny a nejžádanějšího herce Holywoodu a právem.Bruce se zhostil role s takovou lehkostí a autentičností až si se svou postavou hraje a naplno si ji užívá,pro mě jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů a jeho určitě nejlepší filmová role.

Ostře sledované vlaky (1966)

Opravdu netušim co je na tomto snímku tak zvláštního.Dobře,je to milý,a hezky natočený,ale to je asi tak vše.Utahaný,nudný,nezajímavý,všechny tyto pojmy obsahuje film s dostatečnou kvantitou.Kvalita se tu objevuje pouze v podobě hereckých výkonů a realistické atmosféře 40.let.Jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob,a to nejen díky Oscarovi za nejlepší cizojazičný film(ne,že bych to Menzelovi a České republice nepřál),ale hlavně statusu "Kultovní film",kultovního jsem zde opravdu nic nenašel.

Krvavá svatba (1981)

Úžasné,perfektní,dokonalé.Carlos saura natočil aboslutně unikátní film se skvělými herci,bezchybnou choreografií a okořenil hudbou,kterou jsem jen velmi těžce dostával ven z mé hlavy,prostě film,který vás dostane do varu i když máte zrovna špatnou náladu.