• Krátkometrážní

2046 (2004)

Perfektní ukázka toho, jak může být čínský film krásný, zajímavý a fascinující zároveň.

Ro(c)k podvraťáků (2006) odpad!

Absolutně zbytečná a narozdíl od Rafťáku opravdu trapná přehlídka vůlgarnóstí a drsných hlášek bez pointy,které se do téhle rádoby "drsné" a "vtipné" gangsterky nakonec i hodí.

Čtyři sluhové a kardinál (1974) odpad!

Příběh je otřesný a překvapivě jsem se ani jednou nazasmál.Tenhle film si mohli bažanti klidně odpustit.

Showtime (2002)

Film u jehož sledování mi bijí do očí dvě věci respektivě dva herci.Eddie Murphy a jeho výdrž a schopnost natáčet každým rokem větší kraviny."Je čas se zahrabat Eddie".A druhá věc je nepochopitelné vystoupení roberta De Nira,který to opravdu,ale opravdu nemá za potřebí

Ran (1985)

Skvělé kostýmy,herecké výkony,bojové scény a skvělá výprava,to se Ranovi musí nechat,ale tentokrát mě Kurosawa poprvé a doufám,že i naposledy obrovky nudil a nepochopil jsem co měl ten film vůbec znamenat.

Lovec jelenů (1978)

Kdo by řekl, že mě může nadchnout film ,který končí americkou hymnou.

Princezny (2005)

Osobité,sugestivní,autentické.Princezny nejsou baladou o životě v Madridě,kde princezny pracují,oni v něm žijí,prožívají svůj úděl,snáží se mu bránit.Princezny jsou působivým filmem,o to víc,že se téma může zdát trochu ohrané a vůbec obyčejné,ale film je prakticky od začátku dokonce nasazen na tak nízkou laťku,že spadnout ke klišé je nemožné.Fernando Léon de Aranoa si na nic nehraje,nehraje si na znalce světa prostituce,on jen vypráví svůj příběh,svůj vlastní originální příběh do něhož zamíchal dvě skvělé herečky,přidal lehce nostalgickou hudbu a okořenil skvělým nápadem udělat z ničeho drsnou a nezapomenutelnou sondu,která nás všechny ozbrojí právě svoji jednoduchostí.

Agent bez minulosti (2002)

Krásně propletené, zmateně chytré a bravurně natočené. Akční film, jak si ho já představuju. Viděl jsem sice dříve druhý díl, ale nevadilo, zvláště potom co je příběh a podstata totožná. Matt Damon v roli, kterou tak zoufale hledal a kde prokázal,že je všestraný herec.