• Krátkometrážní

P.S. Miluji Tě (2007)

Krásný film o nalezení životního klidu,lásky a hormonie po úmrtí někoho blézkého.Skvělí herci,skvělá hudba,vlastně je tu skvělé úplně všechno.Všem to sluší,všem to hodně,ale hezky mluví a já jsem se ohromně bavil,tak proč nedat za plnej počet,vždyt jsou ty vánoce...

Rozpolcená dívka (2007)

Film jse viděl v rámci přehlídky Francouzského filmu a zapůsobil na mě dost neškodně.Děj je vystavený,tak aby se člověk trochu pobavil a pomalinku se sunul ke konci.Postavy nemají dost dobře vystavěnou vnitřní strukturu a scénář postrádá váraznější nápad,i když momentky to má perfektní.Benoit Magimel je v tom snímku výtečný,přeadvádí skvělě vyrovnaný výkon nevyrovnaného mladíka,ale zase postrádá výraznější gradaci své postavy.Konec jež symbolizuje samotný název(Dívka rozřezaná na dva kusy) mi na lepším dojmu nepřidal,naopak na mě působil příšerně banálně a zdálo se mi,že si dost nešikovně hraje na umělecký film.50%

Sbohem, baby (2007)

Silné téma, hluboká myšlenka, prvotřidní zpracování, chladně brilantní Casey Affleck. Vše, co od filmu čekáte, ale jen málokdy dostanete. Přízrak filmové kultury.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ani ve snu by mě nenapadlo,že se stále ještě v této době může v Americe zrodit snímek,který mě dokáže potěšit.Když jsem asi před šesti měsíci četl článek,že se John McClane vrací už ve svém čvrtém pokračování,upřímně jsem mu moc šancí nedával a samotný film jsem už už zařazoval do škatulky "Pokračování,které radši ani nemělo vzniknout".Jenže to k mému úžasu dopadlo přesně naopak.Hlavním pilířem filmu je příběh,nepřeplácaný,přesto akcí nabušený a hlavně divácky snesitelný,co se týče patosu.Dalším pozitivním článkem jsou herci,ať už je to Bruce Willis(poprvé bez své pokrývky hlavy,přesto je to stále náš starý,dobrý John McClane),či Justin Long,jako hacker zelenáč a jediná Johnova pojistka vyhrát,či v poslední řadě záporáci,kteří sice nejsou tak tvrdí a chytří,přesto se na ně hezky kouká(Maggie Q).A konečně se dostáváme k humorné části filmu,která ani trochu nezaostává za předchozími díly,díky suchým přesto velmi vtipným hláškám,ať už na úkor teroristů,či mluvení si pro sebe.Smrtonosná past 4.0 není dokonalá,přesto se na ní jen těžko hledá jakákoli moucha a jestli jí odpustíte,že je to letní blocbuster,slupnete ji jako malinu.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Sweeney je film plný chybiček.Pár pasivních rozhovorů a trochu nedostačujících muzikalových kvalit,ale co naplat,ten film má tak podmanivou vizuální stránku a tak skvělého vypravěče,že vás to sejme takovou silou,že budete ještě dlouho přemýšlet co je na příběhu o holiči,který chce povraždit celej svět tak poutavého a vyjímečného.Nedokážu odpovědět,možná,že nic a to je na tom to krásné Burtonovské.Tim Burton přijde s nápadamem,učiní ho reálným,diváky pobaví,rozesměje,upoutá,uchvátí a za pár minut se vrítí zpět s další fantastickou podívanou.Mám tě rád Time,jsi jeden z nejpozoruhodnějších současných režisérů a vždy na nás s něčím vyrukuješ a my ti to velmi rádi zbaštíme.90%

Škola Na Výsluní (2007) (seriál)

Hodnotit to zatím nebudu,leč jsem viděl pouze pilotní díl,ale i tak mi to stačlilo.Naivně hloupý,hrůzostrašně nudný a pořád dokola opakované téma "škola základ života" aneb "škola frustrace života" plus nějaké ty dramatické výjevy z manželských etud už mě opravdu nebaví..

Transformers (2007)

U prvního shlédnutí se u mě projevila výrazná nevole,a ani nevim proč,možná kvůli té dokonalosti.Ano závidím Transformers,závidím Bayovi,že je tak skvělý režisér,závidim Shiaovi kvůli Megam Fox,závidim hercům kvůli těm autům,ale hlavně závidim lidem,který se podíleli na výrobě Transformers,neb stvořili Nadupanou a neskutečnou akční,ale i obsahově pestrou podívanou.Asi až tak po deseti shlédnutí si uvědomíte co je to za projekt a jak se ho Bay mistrovsky zhostil.A neříkejte mi,že je Transformers film pro děti,sami máte určitě svého oblíbeného Autorobota a jeho jméno si dáváte jako Nick na netu......

Všichni do jednoho (2007)

Neuvěřitelný filmový počin,na který ještě dlouho nezapomenu.Obdivuju Karla Žaluda,natočit celovečerní film s neherci a na takovém místě je prostě obdivuhodné.Režisér také stylizuje tíživou atmosféru s vynikající hudbou a s kamerou,která je opravdu realistická.Konec byl sice podivný,ale objasňující titulky vše doladily.

Zlatý kompas (2007)

Jako fantasy pro malé děti je to hezké.Medvědi pobaví,hlavní hrdinka neurazí,hudba a výprava potěší.ALE vezmu-li v potaz,že je to film prakticky o ničem a ve srovnání s knížkou je to v podstatě naprostý blábol tak si to více než dvě hvězdy nezaslouží, a když už mluvíme o těch hvězdách,proboha proč tam hrají Daniel Craig a Nicole Kidman,když se v celém filmu objeví na cca 20 minut?Promrhraný potencionál.

Zlověstné ticho (2007)

Absolutně zbytečný snímek,který nepoveděně napodobuje Saw a trochu trapně si hraje na ultradrsný horor.Škoda práce pane Wane.