• Krátkometrážní

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Je smutné, že projekt, na kterém doslova dře velké množství kvalitních a kreativních lidí je brak toho největšího kalibru. Další důkaz toho, že vizuální umění stojí a padá na střihu.

Fanoušci (2009)

Harold and Kumar meets Tenacious D.

Galimatyáš (2009)

Nechápu,odkud ty všechny nápady Jean-Pieree bere.Rozehrát tak krásnou pohádku umí už opravdu jen ve Francii a to ten národ vyloženě nechápu.Nejkrásnější,nejmilejší,nejoriginálnější a nejvtipnější anti-válečnej film všech dob.

Glee (2009) (seriál)

Nemůžu jinak. To geniální spojení středoškolských problému, šílených hudebních čísel a neuvěřitelných hereckých modelů mě naprosto učarovalo. Směju se hodně a směju se upřímně, směju se rád. 70%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nevadí, že se Harry Potter ubírá zcela jiným směrem než bylo plánováno. Nevadí, že je obsahově prázdný a vizuálně nevyrázný. Nevadí, že je film zaměřen na dopředu zmanipulovanou skupinu. Co vadí je fakt, že literární předobraz je strhující a bravurně napsaná k niha, která si zaslouží stejně kvalitní zpracování. Z šestého díla Harryho Pottera zmizelo vše co jsme na Harry Potteerovi měli rádi a zcela ignoruje natěšeného diváka plného imaginace a vnitřní fantazie. Je to smutné a ostudné.

Kanye West: Welcome to Heartbreak (2009) (hudební videoklip)

Hudebně jeden z těch nejlepších featů Kanyeho kariéry, nicméně videoklip je směšná banalita, která se tváří jako umění, ale po pár monotónních minutách se vám udělá akorát mdlo před očima. Atmo je nicméně silně přiznaná, takže v podstatě neurazí.

Kawasakiho růže (2009)

No a ono to jde ne že ne. Hřebejk všem ukázal, že když pan Jarchovský předloží kvalitní a silný scénář, tak z toho vytříská maximum.Výborná studieo hodnotách, o vyrovnávání dluhů a vypořádávání se s historií. Hřebejk skvělé ovládá obraz, některé scény jsou natočeny s takovou bravurou, že předčí i současné vizuálně honosnější filmy a zcela(a doufám že napořád) konvertuje do současného evropského filmu.Všechno tu je. Jen to čeká na zpracování.

Protektor (2009)

Mára Najbrt je kluk šikovná."Mistry" jsem neviděl,ale Protektor se mi už od první chvíle zalíbil,možná to bylo tím kolem(jak jednduchá může být zápletka filmu),možná podmanivou "midi lidi" hudbou,možná to bylo skvělým využitím Pražského exteriéru a možná to bylo i díky Márovi č.2.Protektor není český film,je to unikátní český film evropského měřítka,který dává divákovi jasný podnět,jak by to u nás asi mělo vypadat.Mám však dojem,že mě to stylizovaní,artovaní a vlastně dokonalé vše "aní" přivádí na zcela novou podstatu českého filmu a proto,nemůžu dát vyšší hodnocení.Možná si protiřečím,možná mluvim z cesty,ale ta "novota" mě nějak,jak to jen říct "nepohltila".Protektor je skvělý film,opravdu skvělý,ale cítím,že si k němu tu správnou cestu najdu až po dalších shlédnutích.Nesdílím většinové nadšení,ale mám radost z toho,že jsem navštívil český film a celou dobu jsem si tak nějak říkal,jak to vše hezky plyne a funguje.