Nevědomí (2013)

Po pár letech a asi patnácti shlédnutích, se mi tento movie dostal do mozgu. Je to fantaskní kousek s parádní grafikou(a to jsem před 20ti lety tohodle malýho šuldu neměl rád). Děj, rejža, scénář a těch pár herců, ikdyž pro mě třešínka Morgan, ikdyž bez výkonu, ale je tam. Ujetý, ale asi fakt jen tou grafikou..."neřikej klasika"... pro mě je v tomhle Cruise skvělej. Za ty jeho bradavky mu sundávám...Pro mě 99%. Klasika!!! Stopnul jsem to, abych vám to napsal... Jdu to dojet!

Africká Královna (1951)

Jeden z mála klasiky co nám komouši pustili, viděl jsem ho jako malý, je to koncertní duo i něco historie a jak stárnu, musím uznat že ona byla na tu dobu dost sexy. "Pane Ólnate?". 99%

Wednesday (2022) (seriál)

Sice to není vymakaný do detailu jako  třeba Twin Peaks, ale má to parádní základ Adamsových a není to nuda; nejdřív jsem to sledoval poočku s mou drahou a asi u čtvrtýho dílu jsem musel na začátek, dát všechny a neodtrhnul oči, protože v ten moment jsem něco nepochopil a musel to vracet. Je to po dlouhý době pro mě super seriál(mini). 90%

Top Gun: Maverick (2022)

První TopGun mě moc nebral, ani Tom Cruise, mladej malej frajírek, ikdyž ty záběry už a hlavně tenkrát byly neuvěřitelný. S tím jsem šel i do kina; remake s šedesátníkem..., ale ty jeho Mission impossible 3+ celkem žeru ... Byl to po dlouhý době zážitek, trochu pohádka, ale velkolepý, vyvážený, retro, zvuk,... a ty záběry... 90%

Sbohem, baby (2007)

Skvělá akční kriminálka, režie mě taky překvapila je to natočený docela reálně, herci až tak nepřehrávaj,... Je to dobrý. Viděl jsem to podruhé, sledoval detaily, hudbu, ta realita je fakt nenucená, kdo byl v US a poznal kulturu mi dá za pravdu, že i s tím bordelem co mají doma, jejich chování, vazby na sousedy, dealery, kamarády, znamý ze školy,... a ten jeho brácha je přesvědčivej. Kamera, střih, herci, režie,... ten příběh... perfektní thriller, podle mě je málo lepších. Přidávám na pět hvězd. Super!!!

Obchod na korze (1965)

Koncert Josefa Kronera, pohled do lidských duší za okupace. Jak málo stačí lidem, aby ztratily hodnoty.. 90%

Muž jménem Ove (2015)

Příjemně přibarvený seversky komediální příběh. Líbil se mi výkon herce; připadalo mi že ikdyž se rozčiluje je v klidu a naopak, když byl v klidu, udržoval si jisté napětí. Celkově i příběhově i herecky byly ty role velmi pestré. Seděl mi ten humor, poetika, romantika. Myslím že až to uvidím podruhé, bude to mít pár much, ale snaha o samovraždu, boj saab vs. volvo, nádherná Sonja a bílé košile to rozpráší. 95%.

Vetřelec (1979)

Film na který se můžu dívat se zaujetím i každý rok. Nenáročný dějově, zato velkolepý atmosférou, hudba, kamera, herci... Nechybí ani sexy vsuvka v podání Sigourney, při převlékání v modulu. Když uvážím rok natočení je to naprosto geniální včetně dobrých efektů. 93%

Vesničko má středisková (1985)

Jedna z našich možná pěti nejlepších komedií. Z naší ČSSR se tam myslím našel úplně každý. Podle mě opravdu vtipně vystihla poměry na venkově té doby. Já sám jezdil k babičce na Vysočinu. Myslím že Menzel a Svěrák to trefili a minimálně tři herci zahráli fantasticky. A ty hlášky; to auto snad nemá brzdy,... to neděláš dobře Jaromíre,... leda by měli gumovej,... 95%.

Gran Torino (2008)

Geniálně zpracovaný příběh, kamera, režie,... Líbí se mi že podle záběrů se dá několik vteřin vytušit, co asi bude následovat. Až na ty skvělý překvápka. Napětí, vtip, drama a brutalita. A ten závěr. 95%