Šmankote, babičko, čaruj! (1998)

Jediným problémem této pohádky je to, že byla natočena pro kina. Jako televizní pohádka pro nejmenší diváky je dostačující. Bohužel, pro dospělé je to asi podle hodnocení zde více jak nepovedená záležitost.

Trhala fialky dynamitem (1992)

Film to je sice ubohý a velice amatérsky natočený, ale těch pár herců to tošku zachraňuje a Skamene nádherně přehrává. A vtipy s mikrovlnkou, lákání turistů na Prodanou nevěstu v Paříži či kadibudka na busu mě vždy rozesmějí.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Dojení krávy, která je už dávno bez mléka, je v Hollwoodu hodně oblíbeným koníčkem zoufalých producentů. A toto je nádherným příkladem té činosti, která sama v závěru musela stát pár zničených kariér a milionů dolarů v prdeli. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, na svůj tisící komentář na čsfd jsem si měl asi nalézt lepší a hodnotnější film. Hold co na plat, život stojí v jistém smyslu za hovno, jako tato sračka, v jejímž stínu i ona sračka ztrácí svou sračkovitost:-)

Nekonečný příběh 3 (1994)

Jeden z důvodů proč nenávidět americkou mentalitu. Hrůza. Zatímco jednička byla o fantasyi a jejím boji s prázdnotou konzumního světa. Je třetí díl oslavou oné prázdnoty (princezna a její užívání si nákupů a VISA karty a mnoho jiného). Děsivá režie, příšrené triky co pokulhávají i oproti deset let stašímu prvnímu dílu. Scénář asi napsalo totálni hovado a herci-o nich raději nemluvit. Co taky chtít??

Metropolis (1927)

Film který nelze hodnotit jinak. Dílo, jenž překonalo svou dobu o pořádný kus a i dnes po 83 letech má divákovi co říci a hlavně ohromit svou monumentální formou i propracovaným obsahem. Fritz Lang byl šílenec a megaloman když se do něčeho takové pustil, ale dokázal to a divákovu prdel zarazil pořádně do sedadla.-)

Václav (2007)

Velmi rozporuplný film, který u mě vyvolal pocit smutku po té co skončil. Né sebou samým jako filmem. Ale tím jaká to byla promarněná šance na opravdu silný příběh. A tvůrci na to měli dobře zaděláno hereckým obsazením, příběhem, či hudbou. Největší chybu Epstein a Vejdělek udělali jak příběh uchopili. Soustředili se na Vaška, a to neměli vůbec dělat. Takhle je to furt na dokola: Vašek něco udělá, vesnice se nasere, starosta to vyžehlí a to furt dokolečka. Kdyby ale to vzali z pohledu matky (kterou bravůrně ztvárnila Emília Vašáryová), to by byl film. Její osudy vdovy, matky dvou synů ke kterým se nechová stejně (Františkovi se ani nelze divit, že tu petici nepodepíše), by vydaly na opravdové silné drama. Jaká to škoda, že to stejně jako já neviděl i Epstein coby scénarista. Takto tu máme dobrý film, který se nemůže dostat z průměrnosti.

Cizinci ve vlaku (1951)

Málo známý, přesto jeden z nejpodařenějších filmů génia napětí. Velice kvalitní scénář, přesné herecké obsazení-zvláště Robert Walker, dokonalá čb kamera (škoda, že se dnes tak málo používá, protože jen ona dokáže vykouzlit takovou atmosféru) a ona geniální režie. Prostě nesmrtelná klasika.

Poslední zůstává (1996)

Co tento film vyzdvihuje z průměru je absolutně podmanivá atmosféra. Bez ní to je zcela tuctová záležitost s krásně odporným samopalníkem Walkenem. Po dlouhé době a bohužel zatím i napsled natočil Walter Hill podařenej kousek.

Bratři jak se patří (2003)

Nudné, větčinou nevtipné (sice občas se trošku zadařilo, ale i tak to bylo málo), zbytečné dlouhé a hlavně předvídatelné. Námět je sice originální, ale celkové zpracování je dost průměrné. Jednou mě to stačilo a pokud i nadále budou točit fekální bratři tento typ komedií skončí brzo na dlažbě.

96 hodin (2008)

Další důkat toho, že Liam Neeson dokáže unést celý film na svých bedrech a nic (scénář) a nikdo (albánská chátra) mu to nemůže pokazit. Hodně mu pomáhá schopná (byť neoriginální) režie Pierra Morela, který si hodně pujčuje od svých talentovanějších kolegů-ale zas tak děsně nevykrádá. Bohužel nejméně podařenou částí filmu je opět scénář od Luca, neoriginální, průměrný, nudný, obyčejný scénář s jedniným obzvláštněním mučícího procesu a popravy dohromady (Albánec+2 kurva velký hřebíky+220voltů).Suma sumárům je 96hodin nadprůměrným akčním dramatem s hodně dobrým hercem v hlavní roli a se spoustou schopných nahrávačů (hlavně skvěle obsazení Albánci, bílí prodavači koček a arabáci).