Sword Art Online - Kizuna (2012) (epizoda)

Tento diel je kvalitatívne veľmi vysoko, za čo môže najmä to, že akcia stále viac a viac stúpa. Celý čas sa niečo deje a ja som nemal čas vnímať ani klišé, ktoré je v tomto anime na každom kroku. Bez pochyby jeden z najlepších a najvýraznejších dielov celej série.

Sword Art Online - Grand Quest (2012) (epizoda)

Tento diel je dobrý, možno aj jeden z tých najlepších. Konečne Kirito v hre zomrel a po tých 22 dieloch sa ukázalo, že nie je tak úplne OP.. ale preboha, prečo sa to všetko tak naťahuje? Celý ALfheim Online je podľa mňa zbytočný a malo to už dávno skončiť (poprípade reštartovať).. Nehovoriac o tom, ako po dobu siedmich dielov nie je známa identita dvoch postáv a rozpletie sa z toho trojuholník.

Sword Art Online - Alfheim no šindžicu (2012) (epizoda)

Všetko spolu perfektne ladí, je to len o trochu slabšie ako predchádzajúca epizóda.. snáď to bude viesť takým tempom aj do zvyšných dielov..

Sword Art Online - Móen no šó (2012) (epizoda)

Jeden z najlepších dielov celej série, celý ten spor ma zaujal a súboj medzi Eugenom a Kiritom sa mi páčil. Nechýba ani trošku toho fanservisu. Ak to bude takto pokračovať do konca, budem spokojný.

Sword Art Online - Lugur kairó (2012) (epizoda)

OK. Čo sa týka hľadiska celej série, tento diel bol výborný. Dočkali sme sa akcie, do určitej miery je to aj zaujímavé a vcelku to dopadlo dobre. Lenže stále tu je fakt, že každým ďalším dielom je celé anime čoraz menej realistické, čoraz viac absurdné (naozaj nepoznám nikoho, kto by bral nejakú hru takto vážne čo vysvetľuje aj vec viz. nižšie) a celkovo to zo strany tvorcov vyzerá, ako by si srali do huby - najprv sme oboznámení, že v hre nie sú žiadne levely a XP, no v tejto epizóde je niekoľko krát spomínané postavenie rôznych hráčov.. V tejto epizóde môžeme počuť Kirita ako povie, že si vo virtuálnej hre môže každý hráč robiť čo chce (tj. kradnúť, zabíjať, atp), spomeňme si, že sa chce dostať k Asune a práve získal veľkú možnosť. No radšej sa zdrží svojho plánu (keď si to všetko rozložíme, veľkú rolu v tom hrá aj čas) a beží na výpomoc nejakým neznámym hráčom.

Sword Art Online - Sekaidžu e (2012) (epizoda)

Nie je to zlé a stále ma to svojim spôsobom baví, ale neviem sa zbaviť toho pocitu, že celé je to akési zbytočné. Na celej sérii už neostalo nič nerealistické, niektoré veci pôsobia až banálne, no zvykol som si to všetko ignorovať. Väčším sklamaním je aj to, že zatiaľ sme sa akcii nedočkali a ak už na ňu príde, vďaka rôznym absurditám je táto mienka zahodená (Ak chcem niekoho vo VR HRE zabiť a okolo toho sú ľudia, ktorí môžu niečo dosvedčiť, prečo ho jednoducho nezabijem? Stále je to VR HRA - môžem sa odhlásiť, môžem si založiť nový účet, môžem to jednoducho zmeniť). Záver vyzerá zaujímavo, dúfam, že sa tej akcii dočkám.

Sword Art Online - Toraware no džo'ó (2012) (epizoda)

Tento diel bol včetne záveru zaujímavý a som zvedavý, ako to vlastne dopadne, no stále to nemení fakt, že to preháňanie sa za Asunou je zbytočné a celá séria mohla byť dávno zakončená..

Sword Art Online - Jóseitači no kuni (2012) (epizoda)

Nová hra vyzerá celkom zaujímavo a vcelku to nie je vôbec zlé, ale.. stále mám pocit, že SAO je niečo čo zo začiatku vyzeralo nádejne, no celé anime sa vykašľalo na nejaké sprevádzanie po hernom svete a nechalo nám tu len nudnú romantickú zápletku, ktorá ma aj tak nezaujíma. Z Kirita sa opäť stane "Beater", dostane nové itemy a novú imidž, znovu sa stretávame so starými (aj novými) postavami. OK. Ale čo z toho, keď to celé je vlastne len hra na naháňačku, hľadanie dievčaťa a v podstate nič zaujímavé? Nuž, musí to byť nejak zakončené a ak nie dobre, tak najhoršie ako to len ide.

Sword Art Online - Kikan (2012) (epizoda)

Je to dobré, zápletka je zaujímavá a všetko pôsobí inak než sme boli zvyklí, no celkovo je to.. zbytočné?

Sword Art Online - Sekai no šúen (2012) (epizoda)

Je to už polrok od doby, čo som videl posledný diel (13.) a tak si na všetko spomeniem len matne, no aj tak som ostal celkom prekvapený. Myslím, že by toto kľudne mohlo byť záverečnou epizódou a dobrým zakončením, pretože snáď všetky dôležité prvky sa stali odhadnutými a konečný herný svet vyzeral zaujímavo a mal motív. Nechýba tomu akcia, nechýbajú tomu tie lepšie momenty, väčšina vecí dávala zmysel (mimo tej paralýze - ako je možné, že sa Asuna zvládla ešte postaviť a odbehnúť niekoľko metrov ďalej?) a nie je nutné to ešte viac presladiť a spraviť z toho romantickú rozprávku plnú klišé, tak prečo existuje ešte 11 ďalších dielov, špeciálnych epizód a druhá séria? Nuž, som zvedavý čo z toho nakoniec bude a nedopadne to tak zle, ako som počul. Slabších päť.