Šigacu wa kimi no uso (2014) (seriál)

Seriál obsahuje niekoľko slabších momentov, ktoré veľmi neladia s tými silnejšími. Postavy nie sú psychologicky a charakterovo prepracované tak, akoby si to skutočne zaslúžili. Humor mi vôbec nesadol a taktiež som očakával, že animácia bude lepšia a intenzívnejšia. Všetko to, čo seriálu chýba, prípadne by malo byť obmedzené, v určitých častiach nahrádza istý moment, kedy sa hlavný hrdina dostáva za klavír a... nastáva absolútne geniálny okamžik, kedy sa hudba spolčí s obrazom, aby na divákovi zanechali jeden veľký intenzívny zážitok, kedy sa divákovi každá jedna nota dostane do uší a každá ďalšia ešte hlbšie pod kožu. Vtedy to všetko maximálne prežívam, nemôžem sa nadýchnuť a len spotený čakám na ďalšiu skladbu. Nastáva tak jedna veľká záležitosť plná emócií, šokujúcich výrazov v očiach a... snáď ani nemusím opisovať, ako geniálny tento inak jednoduchý seriál môže byť (a to hovorím ako človek, ktorý sa do klasickej hudby veľmi nerozumie). Aj napriek chybičkám vypísaným vyššie je pre mňa Your lie in April veľkým prekvapením a nechávam mu plný počet hviezd - s tým, že časom ešte porozmýšľam nad udelením menšieho počtu bodov.

Noční můry chorého mozku (1981)

Nebolo to zlé. Miestami je z toho cítiť fajn atmosféra a vraždy sú fajn, no z veľkej časti je film nezáživný a nudný. Herecké výkony nie sú zrovna presvedčivé, scenár má chyby a Scaloviniho réžia mi veľmi nesadla, no inak film nedopadol vôbec zle a do určitej miery je to aj zaujímavé.

Halloween II (1981)

Druhá časť začína tam, kde prvá skončila - Jamie Lee Curtis sa podarí utiecť zo spárov vraha a momentálne leží v nemocnici, no ako sa ukáže, Myersa nič len tak nerozhodí a pokračuje vo vraždení ďalej, pričom sa o ňom divák dozvie stále viac. Možno patrím k menšine, ale mne sa sequel páčil viac ako jednotka (a nechce sa mi zisťovať prečo). Isté je však to, že na oboch filmov je tou najviac jedinečnou vecou chladná atmosféra, ktorú majú na svedomí nie len režisér a producenti, ale aj herci v čele s Donaldom Pleasencom a Jamie Lee Curtis. Najslabšou stránkou filmu je zaručene scenár, ktorý dnes pôsobí klišéovito, no to je úplne jedno.

Zvrácená sestrička (2013)

Neviem ako ostatní, no ja som sa na film pozeral s ťažkosťou. Paz v hl. roli je odpudivá a jej prízvuk mi naozaj vadil, narozdiel od pôvabnej Katriny, ktorá niečo málo zahraje a film ako tak drží. Mám rád čierny humor, no tuna mi vôbec nesadol. Film je bez náznaku atmosféry a v niektorých častiach nudí, no zachraňuje to posledná polhodina, ktorá je dobre rozbehnutá a krvou sa nešetrí.

Větrný démon (1990)

Veterný démon je podpriemerný horor, na ktorom snáď ani nič zaujímavé nenájdete. Pár krát tam pleskne krv, sú tam rôzne kreatúry ktoré vyzerajú a zaujímavo a soundtrack je dobrý, ale to je asi tak všetko. Herecké výkony veľmi slabé, postavy nesympatické, scenár nič moc a akcii sa dočkáme až v poslednej polhodine. U mňa to je niečo medzi dvoma-troma hviezdami, no vzhľadom k tomu, že som sa takmer vôbec nebavil dám hodnotenie nižšie.

Vetřelec (1979)

Po niekoľkoročnom odkladaní kultového Votrelca som sa k nemu konečne dokopal, no aké sú moje výsledné pocity? Priznám sa, že napriek celkom dobrému hodnoteniu som ostal sklamaný a rozmýšľal som skôr nad troma hviezdami. Atmosféru ma Votrelec naozaj parádnu, je cítiť strach a nepokoj z pohľadu postáv a všetko, čo sa vo filme udeje, je nakrútené veľmi uveriteľne, za čo majú veľkú účasť aj výborní herci v čele s Sigourney Weaver. Efekty sú špičkové aj dnes, scenár je realistický, réžia výborná, a tak čo sa mi nemohlo páčiť? Nudilo ma to. V niektorých pasážiach naozaj veľmi, zväčša v tých momentoch, keď hlavný hrdinovia prechádzajú šachtou alebo sa prechádzajú po lodi a taktiež nevýrazný sa mi zdal aj soundtrack. Za tú atmosféru a nadčasovosť si film päťku naozaj zaslúži, no podobná Vec (r. 1982) sa mi páčila viac.

Contratiempo (2016)

Kvalitný španielsky thriller s dobrou hudbou, vo svete filmov už so všednou, no stále výbornou zápletkou a mrazivou atmosférou, ktorá si diváka drží od prvej minúty do poslednej. Čakajú nás prekvapivé zvraty, ktoré hoci si už divák vytipoval skôr, aj tak nás niečim oklamú a divák dosť pravdepodobne ostane zaskočený. Herecké výkony sú výborné, kamera je výborná, film ani trochu nenudí. Vlastne na tom nie je nič zlé (aj keď sa mi v niektorých častiach vybavilo minimálne 10 ďalších filmov).

Fakulta (1998)

Nadpriemerný teen horor, v ktorom sú tentokrát zápornými vrahmi mimozemskí tvorovia. Herecké obsadenie s tvárami ako Elijah Wood a Josh Hartnett je veľmi sympatické, soundtrack s rockovou hudbou je výborný a efekty nie sú márne. Nie je to horor, pri ktorom by sme si mali zaliezť pod deku, ba naopak, všetko je tu brané s humorom a bez problémov svojho diváka aj rozosmeje. Lepšie tri.

Like.Share.Follow (2017) odpad!

Ono, ja tak mám rád ten pocit, keď si v priebehu pár dní pozriem niekoľko dobrých filmov a následne príde na rad nejaký odpad, ktorý nie je ani len trochu zmyselný. Natáčanie videí na sociálnej video-stránke YouTube je dnes veľmi aktuálne, a tak je viac než zrejmé, že sa nájde nejaký imbecil ktorý natočí film o tzv. YouTuberoch (resp. ľuďoch, ktorí aktívne zdieľajú svoje videá na YouTube). A ono to, dámy a páni, dokonca nie je nejaký bezduchý dokument "Najsledovanejší", ale horor. O stalkingu (Disturbia, I am not a serial killer, Sorority row). Odborné filozofovanie ale nechajme bokom, ja idem hodnotiť. Hlavnou postavou príbehu je úspešný mladík Garrett, ktorý má na YouTube niečo cez 2 miliónov fanúšikov / odberateľov. Toho si nájde jeho veľká fanúšička pod prezývkou "fangirl", stretne sa s ním a zamiluje sa. Tá ale vidí, že Garrett naviazal očný kontakt s nejakým dievčaťom a tak ju... áno, v skratke psychicky narušená dievčina začne obťažovať nejakého arogantného, namysleného fagana a začne zabíjať každého, kto sa k nemu len priblíži. Vsadím sa, že scenár písal nejaký zaostalý dementný človek (pretože logické je kľaknúť si na kolená a začať sa modliť k Bohovi, keď je predo mnou šialený psychopat so sekerou), postavy odpornejšie snáď ani nemôžu byť, ich charakteristika a príbeh nula bodov. Herecké výkony sú strašné, Keiynan nesympatický, Ema vhodná do amatérskeho porno videa, zakončenie trápne a klišoidné. Z toho všetkého si ani neuvedomujem, či tam hrala nejaká hudba (a keď áno, tak bola úplne hrozná a nevýrazná) a povedzme si rovno: nebolo tam zaujímavé vôbec, ale vôbec nič. Aspoň sa ten film nebral tak sakramentsky vážne a Ema mala celkom fajn výstrih. odpad!

Dlouhá cesta (2002)

Ľahko nadpriemerný film, ktorý ocení mladšie publikum teenagerov. Príbeh tohto romantického filmu je všedný a v závere pôsobí ako klišé, no predsa len ma niečim zaujal. Hlavná dvojica je veľmi sympatická, medzi hercami je chémia a divák im drží palce, aby našli šťastie. Scenár nie je prehnane sladký (čo je len plus) a soundtrack je pekný. Všetky slabšie momenty striedajú tie lepšie, ja som sa bavil, čisté štyri.