Like.Share.Follow (2017) odpad!

Ono, ja tak mám rád ten pocit, keď si v priebehu pár dní pozriem niekoľko dobrých filmov a následne príde na rad nejaký odpad, ktorý nie je ani len trochu zmyselný. Natáčanie videí na sociálnej video-stránke YouTube je dnes veľmi aktuálne, a tak je viac než zrejmé, že sa nájde nejaký imbecil ktorý natočí film o tzv. YouTuberoch (resp. ľuďoch, ktorí aktívne zdieľajú svoje videá na YouTube). A ono to, dámy a páni, dokonca nie je nejaký bezduchý dokument "Najsledovanejší", ale horor. O stalkingu (Disturbia, I am not a serial killer, Sorority row). Odborné filozofovanie ale nechajme bokom, ja idem hodnotiť. Hlavnou postavou príbehu je úspešný mladík Garrett, ktorý má na YouTube niečo cez 2 miliónov fanúšikov / odberateľov. Toho si nájde jeho veľká fanúšička pod prezývkou "fangirl", stretne sa s ním a zamiluje sa. Tá ale vidí, že Garrett naviazal očný kontakt s nejakým dievčaťom a tak ju... áno, v skratke psychicky narušená dievčina začne obťažovať nejakého arogantného, namysleného fagana a začne zabíjať každého, kto sa k nemu len priblíži. Vsadím sa, že scenár písal nejaký zaostalý dementný človek (pretože logické je kľaknúť si na kolená a začať sa modliť k Bohovi, keď je predo mnou šialený psychopat so sekerou), postavy odpornejšie snáď ani nemôžu byť, ich charakteristika a príbeh nula bodov. Herecké výkony sú strašné, Keiynan nesympatický, Ema vhodná do amatérskeho porno videa, zakončenie trápne a klišoidné. Z toho všetkého si ani neuvedomujem, či tam hrala nejaká hudba (a keď áno, tak bola úplne hrozná a nevýrazná) a povedzme si rovno: nebolo tam zaujímavé vôbec, ale vôbec nič. Aspoň sa ten film nebral tak sakramentsky vážne a Ema mala celkom fajn výstrih. odpad!

Dlouhá cesta (2002)

Ľahko nadpriemerný film, ktorý ocení mladšie publikum teenagerov. Príbeh tohto romantického filmu je všedný a v závere pôsobí ako klišé, no predsa len ma niečim zaujal. Hlavná dvojica je veľmi sympatická, medzi hercami je chémia a divák im drží palce, aby našli šťastie. Scenár nie je prehnane sladký (čo je len plus) a soundtrack je pekný. Všetky slabšie momenty striedajú tie lepšie, ja som sa bavil, čisté štyri.

Kult hákového kříže (1998)

"Viděl jsem ty naše hochy jak jdou kupředu, my koupali se v krvi negrů a všech zprzněnců, do jednoho zlikvidujem žida po židu a bílí půjdou dál!" ~ MUST SEE!

Ať vejde ten pravý (2008)

Ďalší dobrý škandinávsky snímok. Všetko tu funguje ako má - atmosféra, mysterióznosť, romantika, dráma a horor, dej je trochu chladný a dobrú prácu predviedli aj herci. Ak film vidím ako horor s upírmi, je z toho kvalitná záležitosť, no ak som sa prišiel pozrieť na mrazivú drámu o šikane, radšej by som siahol po Klass. Aj napriek tomu, že miestami film nudí sa mi film páčil a možno by si zaslúžil aj plný počet.

Romeo × Juliet (2007) (seriál)

"Svet po ktorom túžiš, Rómeo, nájdeš až na konci veľmi dlhej cesty.." A našli ho.. Dej tohto príbehu sa odohráva v meste Verona, ktorej vládne temný a nenávistný kráľ Montek - a zatiaľ čo si on aj s jeho šľachtou žije zo žita, vo Verone je medzi obyvateľmi nepokoj a svet sa pomaly blíži k záhube. Žije tam ale rebel zvaný Rudý Vietor, ktorý sa snaží ubrániť Veronu pred zločineckým Montekom. Rudý Vietor je kto iný než Júlia, jediný žijúci človek z rodu Kapuletov. V deň jej šestnástich narodenín zisťuje, čo je vlastne zač a čo pre Veronu znamená jej meno - pred štrnástimi rokmi totiž diabolský Montek vyvraždil celý klan Kapuletov, čím sa stál kráľom. Júlii je do rúk darovaný legendárny meč, ktorým má zasiahnuť Montekove srdce - v tom je ale jeden problém: Júlia sa stretáva s Romeom, Montekovým synom a okamžite sa do seba zamilujú. Podarí sa im obom spoločne prežiť život aj napriek sporu medzi ich rodinami? .. Síce je toto anime založené podľa základného dejového kameňa zo Shakespearovej predlohy, tieto diela spolu nemajú spoločné takmer nič. Ponúka nám skvelý príbeh, ktorý sa odohráva v skvelom svete a so skvelými postavami. Ten je každou ďalšou minútou o to dojemnejší a o to napínavejší. Klišé príbeh o zakázanej láske vykompenzovaný do strategického a akčného sveta. Obsahuje veľa filozofických a prozaických vsuviek, množstvo veľkolepých dialógov a monológov a prekvapivých zvratov. Mimo to zaujme pekná animácia, výborná hudba v čele s peknou skladbou "You Raise Me Up" a niekoľko dojemných momentov. Záver sa dal samozrejme čakať, no aj tak dokázal vyvolať veľa emócií a je to jeden z mala záverov, kedy ľutujem ako sa to vlastne skončilo. Asi po ôsmych rokoch som dal re-watch, sériu som si pozrel za 3 noci a som v úžase...za čo môže aj pocit nostalgie.. Priemer prezretých epizód: 100%

Nebezpečná známost (2005)

Trochu divnejší škandinávsky thriller, v ktorom je viacero chytľavých momentov. Nálepka "horor" síce s týmto filmom veľa spoločného nemá, no je pravdou, že miestami to dokáže aj znepokojiť. Na Kristoffera Jonera ako duševne chorého tyrana sa pozerá dobre a dokonca filmu prispieva aj trochu mrazivá atmosféra. Filmov o týraní žien je veľa a Next Door je jedným z tých lepších, číže za mňa spokojnosť.

Brimstone (2016)

Výborný koprodukčný western s množstvom nečakaných zvratov. Dakota Fanning ako žena s nemilou minulosťou sa mi páčila a Guy Pearce bol úžasný. Kresťanstvo vo filme hraje dôležitú rolu a tak isto aj krehkosť cenných bytostí - žien. Film ma zaujal svojim príbehom, ktorý bol spracovaný veľmi dobre, no aj atmosférou, ktorú si film drží od začiatku do konca.

Záhada Hory mrtvých (2013) odpad!

Rád by som išiel s hodnotením vyššie, no nič konkrétne ma o tom presvedčilo. Príbeh o Djatlovej výprave je dosť zaujímavý a znepokojivý, no čo z toho keď sa naň filmári skoro vôbec nesústredili? Vyše hodiny sa tam len mele, mele a mele (len nezmyselné dialógy, ktoré nemajú žiadnu súvislosť s prípadom), a preto som ako každý rozumný človek film vypol. Nikdy viac! A to hádam, že z toho rozpočtu to nemuselo dopadnúť takto.

Shuffle! (2005) (seriál)

Nadpriemerná show. Dej sa točí okolo chlapca Rina, ktorý žije so svojou kamarátkou z detstva Kaede. Žije celkom usporiadaný život (navštevovanie strednej školy, štúdium a odpočinok) - až do dňa kedy do jeho triedy vstúpia 2 bytosti. Sú to dievčatá Sia a Nerine, ktoré na Zem prišli zo sveta bohov a démonov. Rin sa s nimi pozná od detstva. Na tom by nebolo nič divné až do doby, keď spolu s rodičmi obydlia dom v blízkosti Rina a on si musí vybrať s ktorou z dievčat sa zasnúbi. V prvom rade to je typický harem so svojským humorom. Okolo Rina sa začne motať stále viac a viac dievčat a vždy sa nájde nejaká tá neškodná chvíľka, no k môjmu prekvapeniu v tom ecchi nie je skoro žiadne. Prvé epizódy sú síce milé a neškodné, no neskôr sa dej začne poriadne zamotávať. Scenáristi si pre nás pripravili niekoľko zvratov. Niektoré sú dôležité viac a iné menej, no anime sa zlepší hlavne v dieloch, kedy príde na povrch čo sú vlastne postavy zač a aké sú ich úmysly. Vtedy sa zápletka dostane do trochu depresívnejšieho štádia, no v závere to nakoniec nedopadne zle. Niektoré diely sú milé a pekné, iné zas trochu menej zaujímavé a ani celkom nápaditý scenár nedopadol geniálne. Animácia je horšia a vždy sa nájde nejaká chybička a záver mohol byť lepší, no aj tak sa mi séria veľmi páčila a bavil som sa (začo mimo iné môže aj hudba). Stále to však považujem len ako obyčajný harem.

Golden Time (2013) (seriál)

Dej sa točí okolo Tada Banriho, ktorý má amnéziu. Tá trvá od doby čo spadol z mostu keď čakal dievča, ku ktorej niečo cíti. Prichádza na univerzitu v Tokiu, kde sa zoznámi s chlapcom menom Mitsuo. Ten sa práve rozišiel so svojou ex-priateľkou Koko, ktorá sa neskôr s Banrim zblíži. Okrem nich tu máme bláznivú dvojicu študentov a dievča... ktorú Banri veľmi dobre poznal. Ten dej sa zdá až príliš zamotaný, no prekvapivo z toho vznikla celkom jednoduchá a rozumná vec. Scenár je teda dobrý. Anime nám ponúka niekoľko sympatických postáv a zameriava sa skôr na ich vzťahy než hlavnú zápletku. Spomeniem, že je tu niekoľko rozuzlení, ktoré dávajú hlavu a pätu. No dôležitejšie sú postavy a ich vyrovnanie sa so situáciou. Celé je to teda o tom, čo znamená priateľstvo a ako také priateľstvo má fungovať. V posledných dieloch sa anime zvrtne a dej sa tak bude znovu točiť okolo hlavnej dejovej linky. Páčila sa mi aj celkom pekná animácia a menej výrazná, za to však až príjemne obyčajná hudba. Nedostatky tam síce sú (veľa klišé, opakujúce sa skutočnosti a menej zaujímavé stredné štádium seriálu), ale napriek tomu sa jedná o nadpriemerný zážitok.