Prometheus (2012)

Jestli se na film jdete dívat jenom kvůli tomu, abyste viděli vetřelce s dnešními efekty, tak marně. Vetřelec se ve filmu objeví jen jednou a to v minutové scéně těsně před závěrečnými titulky. Já jsem se na snímek díval s tímto cílem, ale vůbec mě nezklamalo, že to o vetřelcích vůbec nebylo. Snímek je spíše o jejich předchůdcích. Prometheus mě vůbec nezklamal. Film je dokonalý a Ridley Scott svůj supertalent na filmařinu má stále. Překvapivý děj, zvraty, supr triky a konec. Opravdu znovu klobouk dolů před filmovým štábem!

Záplava (2007)

Hollywood to nenatáčel. Angličané neumí točit filmy. Triky jsou možná dobré, ale špatně prodaný děj a hrozné výkony herců film hodně sráží. Při promítání jsem i usnul, tudíž se mi to vůbec nelíbilo.

Diktátor (2012)

Nic, co by vás překvapilo. Viděl jsem Borata a od té doby ho vůbec nemám rád, proto jsem Bruna ani neshlédnul. Tohle je stejná pakárna. Trapné, nudné, nic co by vás překvapilo. Proč Kingsley vezme roli do takového béčka. Scény jsou velmi krátké, kecy protáhle, opět trapné, prostě jedna a ta samá písnička. Co jiného může také Larry Charles natočit... Ztráta času.

Glimmer Man (1996)

Pěkný film se Stevenem Seagalem v hlavní roli. Herecký mistr na bojová umění si v tomhle snímku vyhrál. Parádní děj, herci a triky. Dnes to bylo poprvé, co jsem film viděl celý. Jako malý jsem vždycky viděl jenom konec. Od této chvíle si budu snímek vybavovat v paměti, jako zhlédnutý film.

Chobotnice (1998)

Režisér jako Stephen Sommers by si neměl dovolovat taočit takovéto kraviny. Dějová zápletka bych řek, že je dobrá, ale né moc sympatický herec v hlavní roli mě moc nevtáh do děje. Překvapily mě menší role Djimona Hounsoua a Cliffa Curtise. Jinak mi přišlo celkem nelogické, když ta chobotnice vyvraždí všechny pasažéry lodi jako nic a na lodi vůbec nejsou žádné známky toho, že by se tam pohybovala chapadla, ani žádná krev, rodrcenná paluba, zkrátka nic, rkomě vody. Film je hotové béčko už i kvůli efektům. Od té části příběhu, jak se přeživší snaží dostat se z lodi mi film připomínal spíše potápějící se Poseidon, takže to také to, za co srážím body. To je asi tak vše, co k tomu mohu říci, snad je ještě to, že to bylo naposled, co jsem od Sommerse něco takového viděl, tohle už nikdy nesmí natočit, nikdy!

Cesta za titulem: MS Vídeň 1996 (1996) (TV film)

Turnaj, který odstartoval zlatou éru našeho hokeje. Zlatí hoši.ˇOd rozdělení československa má Česko ve sbírce 6 zlatých medajlí, což svěčí o tom, že my jsme jedni z nejlepších na světě. Dokument opět super. Hoši, děkujeme!

Jaromír Jágr (1997)

Jaromír Jágr je můj neoblíbenejší hokejista. To co v životě dokázal se nevidí u každého. 68 nikdy nebude zapomenuta. Moc pěkný dokument a samotný Jágr, který v životě dokázal spoustu!

Strážci vesmíru (1997)

Film jsem opět viděl už odmala. Dnes už ho doma nemám a nějak po něm ani netoužím. Vím jen, že jsem si s ním užil jako malý kluk krásné časy a tak to zůstane v mých vzpomínkách, ale stránka triků a příběhu je přeci jenom o dost slabší, ale díky mé nostalgii dávám 7/10. Držím se, dal bych aspoň 8, ale tento snímek si to asi nezaslouží. budu ale na něj vzpomínat v moc dobrém světle.

Lví srdce (1990)

Už kvůli Van Dammovi jsem si myslel, že v tomto případě nepůjde o příběh, ani herce, ale jenom o bojové umění. Filmy o bojovém umění mám velice rád, proto jsem se na tento snímek těšil a musím říct, že mě příjemně překvapil. Mýlil jsem se v něm, protože jsem myslel, že příběh bude nulový. Omyl! Pořádný děj, triky a herci. Na tu dobu opravdu velice dobře udělaný snímek. Velice se mi líbil.

Tah jezdcem (1992)

Film má nápad, děj, herce, pointu a musím říct, že toto patří k těm lepším kriminálkám. Začátek mě hned zaujal, jak se ti dva kluci poprali, pak se příběh více a více rozjížděl. Velice se mi líbil scénář, který zatáhl šachy dfo tak skvělé kriminálky. Překvapil mě Tom Skerrit v roli policejního kapitána a děj filmu, který mě neuvěřitelně připoutal do křesla. Vadil mi náš dabing, který vlastně svým způsobem už od začátku ukázal na vraha, ale i přesto se mi to nechtělo věřit a film je tak dobře natočený, že si furt říkáte "Tak kdo je teda vrah?" Konec mi ale přišel hodně protažený a těch zvratů tam bylo zbytečně moc, takže by zkrácený konec nevadil. Nicméně ze snímku mám obrovskou radost a takhle propracovanou kriminálku jsem v životě mockrát neviděl. Moc se mi film líbil, opravdu moc. Doufám, že takovýchto pěkných filmů uvidím ještě víc!