• Thriller

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Technicky perfektni film. Vsechny slozky spolu funguji v absolutni souhre, herci, strih, kamera, scenar, zvuk. Bohuzel ackoliv nejsem pacifista , militarismus mi take blizky neni. A ta glorifikace ke konci filmu?

Mulholland Drive (2001)

Nadherny,tajemny,vtipny....atd..Diky tomuto filmu vim ,co je to strach.Zustavam stat uprostred ulice bez schopnosti se pohnout,mluvit a myslet.Pozor na hlavu za rohem!

Zběsilost v srdci (1990)

Lynch opet nezklamal.Uz jen malo zbyva, abych videl od Lynche vse a na tento film jsem cekal dlouho,prilis dlouho.Dockal jsem se Lynche ve vrcholne forme.Film je mozna mene mysteriozni a vice(podle me)pochopitelny nez ostatni mistrovy opusy.Zato opet bohate vyuziva hereckeho potencialu(postava Bobbyho Perua ztvarnena Willemem Jesusem Defoem se nas vsech dotkla svym hlubokym lidstvim),hudby a uzasne vizualni stranky.Nicolas Cage a Laura Dern jsou opravdu krasny zamilovany par!Takze,ja jsem nadsen a jeste ted se smeju!

Million Dollar Hotel (2000)

Dal bych odpad! Ale Peter Stormare,takze jedna hvezdicka,ne protoze tam jenom je,ale taky zaujme. Tak tenhle film me fakt rozcilil.Nevadi mi Bono,U2,Mel,Milla(jo,Jeremy Davies, ten je hroznej,ale v jinech filmech ho mam rad).Proc vsak musi byt nektery experimenty tak nudny,trapny... .Vsem, kterym se to libilo, se omlouvam.

Jules a Jim (1962)

Zena jako demon?Stylizovana pravda.

Muž a žena (1966)

Francouzsky filmovy existencionalismus ve sve vrcholne forme. Zivotni zazitek. Uzasna hudba a kamera o hercich nemluve.

Mužská záležitost (1981)

Tenhle film ma tu pravou pro me uhrancivou atmosferu prelomu 70.tych a 80.tych let.Herci v dvou hlavnich rolich jsou vynikajici stejne jako cele toto hlavne psychologicke drama.

Hračka (1976)

Komedie? Ano komedie. Ale jaka? Film v jehoz zaveru se opravdu nikdo nezasmeje. Ano Richardova komika opet dokonale zafungovala, ale lidi ten konec!

Kopyto (1981)

Moc pekna hudba od Vladimira Cosmy. A vubec dokonala komedie.

Soumrak samurajů (2003)

V japonsku se opet zacinaji tocit samurajske filmy! Tento je snad prilis, naivni a nostalgicky, ale presto podivana po ktere jsme uz dlouho prahli.