• Thriller

Krev a kosti (2004)

Milujete Takeshiho?Co by starnouciho korejce v japonsku ho budete nenavidet jako Darth Vadera .Film ma hodne slabin a dost me stval,ale je to zazitek.Je to japonsky film a presto lici prostredi korejske mensiny beze snahy o zakryti katastrofalni zivotni urovne a podminek jakomu byli korejci v minulosti ze strany Japoncu vystavovani.Zaroven vsak toto prostredi rozhodne neidealizuje a nepribarvuje.V ramci Kitanovi herecke filmografie vice klasicky snimek.

Nikdo to neví (2004)

Film o detech,ale radeji ne pro deti. Ty deti hrajou opravdu nadherne, jako by to ani nehraly ... . Nelehka zalezitost tenhle film, ale velice podmaniva. Neni to zrovna vzdy svizne, ale komu pomale filmy nevadi. Tygr! To napasal vse, co vic dodat.

Sedm nevinných (2005)

Velmi originalni napad. Zvlastni japonsky humor (no me uz po tech vsech filmech co jsem videl zas tak zvlastni neprijde, nevim jestli to je dobre nebo spatne :-). Kdyz jsem do kina prisel vubec jsem nevedel co si o tomhle filmu mam myslet,j ako bych prvich 20 minut nechtel verit,ze tohle mysli reziser vazne. Myslel. A to si tam jezte zahral nerekl bych hlavni ulohu,ale jako temny soudce! Je to sila.

Café Lumière (2003)

Film je poctou steho vyroci narozeni Yasujira Ozua. A ze snimku je jasne citit mistruv odkaz.Takze,jestli mate radi jenom filmy typu Matrix, Hard-Boild nebo Battle Royale (ja je taky mam rad) tak se neobtezujte,jak uz bylo receno pro vas bude sledovani tohoto meditatyvniho opusu licici obycejny pribeh, obycejnych lidi ve velmi pomalem tempu-fyzicke utrpeni. Tadanobu Asano je fakt cool jak se brouzda po meste se sluchatkama a mikrofonem. Neni pravda, ze film nema dej. Film dej ma, jenom prostredky kterymy je pribeh vypraven jsou uplne jine nez jak jsme u vetsiny snimku zvykli. Chapu uplne, ze to neni pro kazdeho,ale pro me ano. Sorry

Mura no shashinshû (2005)

Krasny film.Pribeh ma svuj vyvoj.Vaznost i velmi jemny humor. Hlavne zde jde o vztah otce a syna a neni to jak uz to tak byva vztah jednoduchy. Patos celeho filmu je velice zcivilneny, jenom v scene kdyz nad udolim zni pisen Amaizing grace to pan reziser trochu prehnal a za to hvezdu dolu, protoze to byla fakt soda.

Mise (1986)

Uzasny film. Duchovni zazitek. Priroda a jeji krasa jako by vystoupila z platna. A Hudba Ennioa Morriconeho.... . Silny pribeh a skvele herecke vykony.

Ichi the Killer (2001)

Jasnych 5 hvezdicek. Za nesmirnou laskovost a humanost tohoto snimku. Rozhodne na to do kina nechodte sami a doma na dvd si to nejlepe vychutnate za pritomnosti vasich deti(ano vzdyt jednu z hlavnich roli ztvarnuje detsky hrdina... je to Jindra Hojer jenomze je to japonec)nebo babicky ci dedecka i starsi generace ma ve filmu sve zastoupeni. Film nabydne oddech a takove to pohlazeni po dusi ktere zname i z domacich snimku. Tenhle film se proste muze libit kazdemu.

Poslední samuraj (1999)

No film si zaslouzi tak 3 hvezdicky,ale kdyz ja mam ty samuraje tak rad. Takesi Kitano a Tadanobu Asano podavaji civilni, profesionalni vykon hodny jejich povesti.

Scény u moře (1991)

Krasny, poeticky, pomaly film. Sugestivni smyslovy zazitek. Humanismus v japonskem baleni.

Ve spárech yakuzy (2000)

Yakuza versus Cosa Nostra a do toho jeste hispansky a cernossky gangy? Super. Vazna gangsterka s velkym humorem.