Nauka o snech (2006)

Skvělý nápad, skvělé zpracování snových představ! V jednom okamžiku jsem se ztratil, co je sen a co realita :)

Mechanik (2004)

Místa "s mrazením v zádech" občas krátce vystřídá alespoň trochu hřejivé teplo postele a spřízněné duše.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Unikátní kousek, který vás hned od začátku přikove k sedačce a ještě dlouho po skončení budete omámení tím úžasným kouzlem, které film vyzařuje.

Horší už to nebude (2006)

Není to tragédie, a přeci najdeme smutná místa, není to komedie, a přeci se párkrát skvěle zasmějem...

Forrest Gump (1994)

Jeden z mála filmů, který si udržuje tu nejvyšší úroveň po celou dobu od začátku do konce...nemá dle mého názoru žádná "slabší" místa!

Auta (2006)

Se vší chválou naprosto souhlasím, z vlastního pohledu mě nejvíce oslovily dokonale ztvárněné "charaktery aut". Někeré okamžiky byly díky tomu snad ještě dojemnější a silnější, než kdyby tam hráli lidé. P.S. Porsche je fakt kočka!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pět šťavnatě rudých hvězd je na místě. S trochou nadsázky bych řekl, že dialogy mimo válečnou vřavu to "zpomalovaly" a nemohl jsem se opravdu dočkat, až zase budem u třístovky vypracovaných a po krvi lačnících hrdinů. Jejich hlavní představitel disponuje jak výtečnými válečnickými a vůdcovskými schopnostmi, tak i štiplavým humorem, kterým se zálibou častuje nepřítele a Xerxese obzváště. Oreginální pojetí antického tématu, které se mimořádně vydařilo, staví laťku pro další "starověké" filmy vysoko.

Já, robot (2004)

Pěkná zepletka, která se však místy může ztrácet v bojových scénách. Samotný "robot" působí až dojemně a trochu mi připomíná E.T.ho...v případě E.T.ho bych však hovořil o silnějším zážitku..každopádně sci-fi se vším všudy a snad i něčím navíc

Extrémní svahy (2005)

Ve filmu se prolíná vyprávění zakladatelů snowboardingu a samotná akce na Aljašce. V průběhu se rovněž seznámíme se všemi hlavními hrdiny - jejichž tríčky a dovednosti na prkně nejsou žádný filmový trik...voni sou totiž faaakt dobrý!!Nic hlubokého v nich ale nehledejte a buďte rádi, že to dokázali! Because they are so great, so awsome, so skilled, you know?

Den poté (2004)

Lidi tak dlouho odkládali radikální řešení globálního oteplování, až se jim to vymstilo…Místy z filmu vyloženě čiší všem známá „americkost“ aneb „Ty to zvlááádněěš!“, naopak některé dialogy – třeba na meteorologické stanici – mi přišly dost povedené. Pokud nejste zrovna superhrdinové anebo nemáte tátu „záchranáře“, doporučuji začít třídit odpad a netopit gumou…