Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun čerstvo dopozeraný a konečne som sa dostal k dabovanej verzii po kine. V poslednej dobe beriem vysoké hodnotenie filmov s rezervou, je dosť individuálne a takto som pristupoval aj k novému Maverickovi. Keď prehliadnem opakované prepojenie na jednotku, všadeprítomnú americkú propagandu (čo je vlastne v každom americkom veľkofilme) a Cruisa rádoby nestárnúceho génia cez stíhačky všeho druhu, film nemal hluché miesta a dve hodiny ubehli ako voda. Film sa sústreďuje klasicky najmä na vzťahy hlavných hrdinov, výcvik mlaďasov a na konci samozrejme vyvrcholí ukážkovou akciou. Aby som si trošku rypol, možno by som Connellyovú vymenil za nejakú blondýnečku, ale na druhej strane nebola hlavný ťahúň a nejak neprekážala. Za mňa určite jeden z naj filmov za posledné roky a váham medzi 4 a 5 hviezdičkami,,,

Predátor: Kořist (2022)

Oki dopozerané, takže za mňa dej v skratke: Predátor sa z dlhej chvíle presunie do 18. storočia, aby sa zahral s miestym kmeňom Apačov na schovávanou. Chudačisko ale netuší, že jeho plány úspešného lovu zvierat, indiánov, žabožrútov a vlastne všetkého živého čo ho stretne (asi bol len zvedavý biológ), zmarí odhadom 55 kilová na prvý pohľad slušne arogantná sestra náčelníka Apačov. Na úspešný protiútok a šťastný happy end jej stačí tomahawk (alebo skôr sekerka) na špagáte, dobre vycičený potkany loviaci pes a cez dobrý tucet chlapov, ktorých predátor len tak zo zvyku zlikviduje predtým, ako si všimne nenápadnú celú dobu utekajúcu slečnu. Dva mesiace mám nalepený papierik v práci na monitore aby som vedel, že výjde Prey ale úprimne za mňa sklamanie. Prvá polovica filmu je o nudných dialógoch kmeňa Apačov, do toho disneyovsky animované zvieratká, druhá polovica sa rozbehne ale stále to nie je ten kultový Predátor. Chýbajú mi tam detaily a napätie, ktoré v každom predošlom Predátorovi v nejakej miere sú. Za mňa skôr jednorázovka a s prižmúrením oka max. 3 hviezdičky,,,

Sestra (2018)

Mám rád sériu v Zajatí démonov a preto som si musel pozrieť Valaka v akcii. Atmosféra starého temného kláštora v Rumunsku bola celkom hororoidná, ale bubu efekt sa nekonal. Animovanej mníške sekundovala v hlavnej úlohe sestra duchologičky zo V zajatí démonov, a aj keď sa dievka snažila mňa nepresvedčila. Zlatý klinec bol český preklad mladíka menom Frantík. Za mňa dve hviezdičky,,,

Predátor: Evoluce (2018)

Od tohoto Predátora nečakajte nič nové, neporovnávajte ho s predošlými časťami a zabavíte sa. Za mňa 3apol hviezdičky, síce jednohubka ale môže byť,,,

Escobar (2017)

Kto pozná aspoň trochu sériu Narcos alebo má pozretých zopár dokumentov o Escobarovi, určite ocení na odľahčenie aj tento film. K deju sa vlastne ani nedá veľa písať, nie je to Narcos ktorý je na svoju dĺžku samozrejme obsiahlejší a ukáže Escobarovu kariéru drogového dílera už od začiatku. Príjemní herci, dej rýchlo ubieha a slučka okolo Pabla Escobara sa pomaly ale isto zaťahuje,,,

Děsivé dědictví (2018)

Film Prekliate dedičstvo určite nie je pre každého, mne ako fanúšikovi hororov vôbec nesadol. Nechce sa mi rozpisovať dej ale po odchode z kina som skonštatoval, že horor na ktorom sa zľaknem presne jeden krát a z ktorého diváci idú ukecaní, asi až taký vysoký faktor strachu mať nebude. Kamera ok, herci budiš ale dej sa ťahá ako sopeľ z nosa a nejaké to bubu rozuzlenie na záver to zabilo. Tri hviezdičky dávam kvôli nápadu a kamere, od začiatku filmu som márne dúfal že pred koncom zmením svoje hodnotenie,,,

Šestý smysl (1999)

Tak toto sa mi ešte nestalo, aby som za pár minút filmu zmenil svoje hodnotenie z troch hviezdičiek na plný počet. Hanbím sa že som tento film videl až teraz, koniec ma úplne odstavil od zmyslov :-)

Tomb Raider (2018)

Úlohy Lary Croft sa tentokrát zhostila Alicia Vikander, čo ako sa snažila nie je to Angelina. Jednoducho z nej nejde taká charizma a zdravé sebavedomie, asi aj preto som si tentokrát kino až tak neužil. Tento film nie je sklamanie ale ani prekvapenie, Alicia je sympaťáčka ale tým to aj končí, za mňa 3 hviezdičky,,,

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Na začiatku každého filmu je trailer, ten má za úlohu navnadiť diváka do kina a zabezpečiť tak tržby. Často sa stane že v traileri je samá akcia a vlastne všetko okolo toho je nuda. V tomto prípade som sa hlboko mýlil, myslel som si že Ready Player One je len zábavka pre mladšieho diváka vytvorená v grafickom štúdiu a nebyť Spielberga asi by som do kina nešiel. Po dlhšej dobe som sa pristihol že sa usmievam v kine, dej odsýpal naozaj rýchlo a na nedostatok akcie som sa nemohol sťažovať. Pánové a dámy a všetci zástanci sci-fi žánru toto si prosím nenechajte újsť. Čo ako som sa snažil nájsť väčšie nedostatky nenašiel som ich, moje hodnotenie 5 hviezdičiek,,,

Rudá volavka (2018)

Dej v skratke: Dominike zničí nešťastný doskok partnera kariéru primabaleríny. Jej strýko pohybujúci sa vo vyšších kruhoch dostane Dominiku do školy pre volavky po tom, ako si všimne jej schopnosti. Snažia sa tu vycvičiť kadetov tak, aby vedeli zmanipulovať nepriateľa, nájsť jeho slabiny a získať informácie. Po ukončení kurzu prichádza prvá úloha,,, K filmu, výber hercov dobrý, Jennifer ako vždy fantastická a dej sa dočká na konci zvratu takže sledovať pozorne. Tak ako správny thriller zahŕňa napätie a nejaké tie nechutnosti, to aby sa nepovedalo. V konečnom dôsledku spokojnosť, moje hodnotenie 8/10,,,