Dumaru

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 9.12.2018  17:09
    Sestra (2018)

Mám rád sériu v Zajatí démonov a preto som si musel pozrieť Valaka v akcii. Atmosféra starého temného kláštora v Rumunsku bola celkom hororoidná, ale bubu efekt sa nekonal. Animovanej mníške sekundovala v hlavnej úlohe sestra duchologičky zo V zajatí démonov, a aj keď sa dievka snažila mňa nepresvedčila. Zlatý klinec bol český preklad mladíka menom Frantík. Za mňa dve hviezdičky,,,

• 6.10.2018  21:27

Od tohoto Predátora nečakajte nič nové, neporovnávajte ho s predošlými časťami a zabavíte sa. Za mňa 3apol hviezdičky, síce jednohubka ale môže byť,,,

• 22.7.2018  21:30
    Escobar (2017)

Kto pozná aspoň trochu sériu Narcos alebo má pozretých zopár dokumentov o Escobarovi, určite ocení na odľahčenie aj tento film. K deju sa vlastne ani nedá veľa písať, nie je to Narcos ktorý je na svoju dĺžku samozrejme obsiahlejší a ukáže Escobarovu kariéru drogového dílera už od začiatku. Príjemní herci, dej rýchlo ubieha a slučka okolo Pabla Escobara sa pomaly ale isto zaťahuje,,,

• 22.7.2018  21:18

Film Prekliate dedičstvo určite nie je pre každého, mne ako fanúšikovi hororov vôbec nesadol. Nechce sa mi rozpisovať dej ale po odchode z kina som skonštatoval, že horor na ktorom sa zľaknem presne jeden krát a z ktorého diváci idú ukecaní, asi až taký vysoký faktor strachu mať nebude. Kamera ok, herci budiš ale dej sa ťahá ako sopeľ z nosa a nejaké to bubu rozuzlenie na záver to zabilo. Tri hviezdičky dávam kvôli nápadu a kamere, od začiatku filmu som márne dúfal že pred koncom zmením svoje hodnotenie,,,

• 14.5.2018  19:20

Tak toto sa mi ešte nestalo, aby som za pár minút filmu zmenil svoje hodnotenie z troch hviezdičiek na plný počet. Hanbím sa že som tento film videl až teraz, koniec ma úplne odstavil od zmyslov :-)

• 21.4.2018  22:11
    Tomb Raider (2018)

Úlohy Lary Croft sa tentokrát zhostila Alicia Vikander, čo ako sa snažila nie je to Angelina. Jednoducho z nej nejde taká charizma a zdravé sebavedomie, asi aj preto som si tentokrát kino až tak neužil. Tento film nie je sklamanie ale ani prekvapenie, Alicia je sympaťáčka ale tým to aj končí, za mňa 3 hviezdičky,,,

• 21.4.2018  21:39

Na začiatku každého filmu je trailer, ten má za úlohu navnadiť diváka do kina a zabezpečiť tak tržby. Často sa stane že v traileri je samá akcia a vlastne všetko okolo toho je nuda. V tomto prípade som sa hlboko mýlil, myslel som si že Ready Player One je len zábavka pre mladšieho diváka vytvorená v grafickom štúdiu a nebyť Spielberga asi by som do kina nešiel. Po dlhšej dobe som sa pristihol že sa usmievam v kine, dej odsýpal naozaj rýchlo a na nedostatok akcie som sa nemohol sťažovať. Pánové a dámy a všetci zástanci sci-fi žánru toto si prosím nenechajte újsť. Čo ako som sa snažil nájsť väčšie nedostatky nenašiel som ich, moje hodnotenie 5 hviezdičiek,,,

• 12.3.2018  08:31

Dej v skratke: Dominike zničí nešťastný doskok partnera kariéru primabaleríny. Jej strýko pohybujúci sa vo vyšších kruhoch dostane Dominiku do školy pre volavky po tom, ako si všimne jej schopnosti. Snažia sa tu vycvičiť kadetov tak, aby vedeli zmanipulovať nepriateľa, nájsť jeho slabiny a získať informácie. Po ukončení kurzu prichádza prvá úloha,,, K filmu, výber hercov dobrý, Jennifer ako vždy fantastická a dej sa dočká na konci zvratu takže sledovať pozorne. Tak ako správny thriller zahŕňa napätie a nejaké tie nechutnosti, to aby sa nepovedalo. V konečnom dôsledku spokojnosť, moje hodnotenie 8/10,,,

• 4.3.2018  19:18
    Tvář vody (2017)

Sally Hawkins je geniálna herečka a aj preto som si musel pozrieť Podobu vody, v ktorej stvárnila hlavnú úlohu. Dej v skratke (že sarkazmus): Upratovačka sa zaľúbi do obojživelníka vydaného napospas nemilosrdnému agentovi, ktrému už od začiatku lezie príšerka na nervy. A preto sa rozhodne teta upratovačka mokráska za pomoci svojich sympatizantov uniesť a urobiť si z neho mokrého slizom obaleného priateľa, a to po každej stránke. Atmosféra rokov minulých a herecké obsadenie je na výbornú, ale ten dej je taká kravina až sa to môže niekomu páčiť. Za mňa tri hviezdičky, keď už pre nič iné aspoň je to spestrenie vo filmovom svete,,,

• 14.2.2018  21:54
    Sněhulák (2017)

Ujo vrah chcel byť kreatívny za každú cenu a ako poznávacie znamenie jeho zločinov necháva na mieste činu snehuliaka s ústami z kávových zŕn. A tak si Harry povedal, že celému tomu príde na koreň a ani len netuší, ako blízko seba má vraha. Už dávno som nevidel film s tak ponurou a chladnou atmosférou. Film v ktorom si zahrali dobrí herci ponúka napätie a otázky, kto je vrah. Možno nápad ako taký nie je zlý, ale mňa to prevedenie až tak neoslovilo, moje hodnotenie 6/10,,,

• 3.2.2018  18:37
    Na doraz (2017)

Mám rád filmy s Halle Berry a preto som si nemohol nechať ujsť ani tento. Dej v skratke - starostlivej a prácou vyťaženej servírky Karly unesú pred jej očami kučeravého syna. Karla samozrejme nelení, sadne do auta a v zápätí prenasleduje únoscov. Trochu jej skomplikuje situáciu to že stratila telefón (v Tiesňovej linke by to bol väčší prúser), ale jej odhodlanie tak ako plechy jej auta je veľmi silné. Táto super mama so schopnosťami jazdca WRC dá samozrejme na frak každému, kto má s ňou do činenia. Film Na doraz jej celkom sadol, ale nič svetoborné sa nekoná, preto dávam tri hviezdičky,,,

• 23.1.2018  00:11
    matka! (2017)

Už dávno som nepozeral film pri ktorom som sa musel premáhať, aby som nestlačil ten štvorček na ovládači. Fakt nechápem ako sa toto mohlo niekomu páčiť, ale ako sa hovorí koľko ľudí toľko chutí. Tú úbohú jednu hviezdičku dávam za Jennifer, viac mi nedovolí dať svedomie :-)

• 24.12.2017  22:02

Teta v rokoch agentka Lorraine a jej protiklad Percival sa snažia získať v Berlíne tajný zoznam, ktorý by pomohol ukončiť studenú vojnu. Jeden by neveril koľko taká žena vydrží a ako dokáže sekundovať kvantu mužských protivníkov :) Z môjho pohľadu pridalo hodnoteniu najmä vykreslenie obdobia pred prevratom (1989), najmä nostalgicky známe autá a vynikajúca hudba na pozadí. U mňa s prižmúrením oka 4 hviezdičky, čakám na soundtrack,,,

• 2.12.2017  21:48
    Maudie (2016)

Tak som sa konečne dostal k Maudie, nemám rád drámy ale vaše kladné hodnotenie ma tentokrát usmernilo správne. Na začiatku tohoto filmu som bol smutný, osud sa nepekne zahral so zdravím večne usmiatej a trochu naivky Maud. Chladný Everett ma rozčuľoval kvôli tomu, ako sa k nej správal. Maud sa aj napriek svojmu hendikepu a večne ušomranému Everettovi snažila žiť až do konca šťastný život a svoju záľubu maľovanie posunula až na obchod. Spracovanie Maudie a najmä herecké výkony ma dostali, tento film je jednoducho skvelý. Po dlhšom čase dámam plné hodnotenie a film ide do archívu,,,

• 2.12.2017  18:31
    Trestanec (2017)

Pred pozretím Trestanca som si prečítal pár komentárov a po pravde myslel som si, že pôjde zase o jeden z tých väzenských filmov, ktoré úspešne odignorujem. No našťastie som sa mýlil a Trestanec ma bavil počas celých dvoch hodín a film rýchlo odsýpal. Dej v skratke: Po tom ako Jacob po večeri spojenou s degustáciou vína v kruhu známych spôsobí dopravnú nehodu a zaviní smrť spolujazdca - ocitne sa vo väzení, v ktorom sa bude musieť od základov zmeniť ak sa neche stať obeťou. Na začiatku filmu si bude musieť divák zvyknúť na prelínanie dejovej línie z prítomnosti a minulosti, aj preto moje hodnotenie s prižmúrením oka 8/10,,,

• 30.8.2017  12:18

Plunkettovci chcú zachrániť rodinné sídlo pred núteným predajom, preto sa rozhodnú svojpomocne z pokojného (aj keď pochmúrneho) sídla urobiť strašidelný zámok. Po tom ako sa prvý pokus so strašením nevydarí a podvedení hostia sú na odchode, strašenie prevezmú skutočné strašidlá alias mŕtvi nájomníci zámku a komédia sa môže začať. High Spirits som si obľúbil už dávnejšie z originálnej vhsky a aj v súčasnej dobe si rád pozriem túto oddychovku,,,

• 27.8.2017  22:28
    Ex Machina (2014)

Výherca lotérie a experiment na otestovanie umelej inteligencie, aké to asi je? Mladý programátor je na začiatku nadšený, že vďaka vedcovi (svojmu šéfovi) pracujúcom v horách v svojom výskumnom stredisku sa stane súčasťou experimentu s umelou inteligenciou. Postupne sa zamotáva do vzťahu s tetou robotom a snaží sa vykľučkovať z práce pre svojho šéfa, ktorý je čím ďalej nepríjemnejší. Začiatok filmu sľuboval zaujímavý film ale koniec ma odrovnal, nič originálne sa nekoná a určite sa dalo urobiť lepší koniec. U mňa s prižmúrením oka 3 hviezdičky len kvôli hercom, teda herečkám,,,

• 27.8.2017  22:14
    Frozen (2010)

Traja rádoby snowboardisti priatelia - lyžiar, snowboardista a jeho polovička učiaca sa na snowboarde, z dlhej chvíle dostanú nápad si užiť nočné lyžovanie a šup ho na lanovku. Ako na potvoru výmena obsluhy lanoviek zapríčiní, že táto trojka zostane visieť na lanovke v celkom slušnej výške vhodnej po skoku na otvorené zlomeniny. Zima, koža prilepujúca sa na kov, omrzliny a pár hladných vlkov a prúser je na svete. Z mojej strany sa žiadne prekvapenie nekonalo a dej je dosť priamočiary, až na tú úzkoprsú kameru je Frozen celkom vhodný na letné schladenie. U mňa hodnotenie 6/10,,,

• 27.8.2017  22:06

Dej v skratke: Chlapec žijúci na Marse si dopisuje so slečnou žijúcou na Zemi. Keďže mu mama umrela pri pôrode a on sťaby prvý marťan, rozhodne sa navštíviť svoju priateľku na Zemi a vypátrať, kto je jeho otec. Samozrejme žiť bez gravitácie prináša nášmu hrdinovi problémy. Film Vesmír medzi nami je nenáročná oddychovka, nič viac a nič menej, preto moje hodnotenie 3 hviezdičky,,,

• 8.7.2017  22:18

Ukradenú vzducholoď som pozeral v televízii ešte ako malý chlapec a už vtedy ma chytila Zemanova predstavivosť a prevedenie pri tvorbe svojich filmov. Ako v Ceste do pravěku aj tu som sledoval osudy a dobrodružstvá chlapcov a predstavoval som si, aké by to asi bolo letieť vzducholoďou a stretávať všetky tie fantastické lietajúce stroje :) Tento film ma vždy vráti do detstva a aj preto patrí k mojim najobľúbenejším, samozrejme že má u mňa plné hodnotenie,,,

• 8.7.2017  17:16
    Wonder Woman (2017)

Po prvom kontakte so zástupcom mužského pohlavia sa rozhodne princezná Diana opustiť svoju domovinu stráženú Amazonkami. Má v pláne zabiť boha vojny Áresa (samozrejme v jeho civilnej verzii) a ukončiť tak vojnu a nastoliť na Zemi mier. Herecké obsadenie na čele s bývalou miss Izrael Gal Gadot dopĺňa Chris Pine, ktorý jej slušne sekunduje a mne sa táto dvojica páči. Film postupne vtiahne komiksovú hrdinku zo svojho ostrova až na front a celkom to funguje. Čo mi ale chýbalo bolo viac akcie v priebehu filmu od hlavnej hrdinky a uvítal by som štipku humoru. Koniec na ktorý si divák počká cez dve hodiny sa mne nepáčil vôbec (najmä Áresova postava a jeho obkecávačky), preto dávam o hviezdičku menej,,,

• 1.5.2017  17:03

Trochu s nedôverou som šiel do kina, aby som si pozrel už xté pokračovanie série Rýchlo a zbesilo. Ale na moje prekvapenie, mňa to bavilo. Dobré herecké obsadenie, akcia ktorá samozrejme s reálom nemá nič spoločné a vtipné hlášky sprevádzajú celým dejom. Najlepším bavičom Jasonovi Stathamovi a Tyrese Gibsonovi dávam palec hore, naopak Charlize Theron som úspešne ignoroval. Klobúk dole že aj ôsmy diel môže diváka zaujať a baviť minimálne stále rovnako ako predošlé časti, moje hodnotenie 8/10,,,

• 12.3.2017  01:06

Po dlhšej dobe film, ktorý si zaslúži dobré hodnotenie. Logan znudený rutinou každenných starostí sa postupne dostáva do akcie a za pomoci malej Laury likviduje protivníkov, ktorí im nedajú pokoj. Popritom musí Xavierovi robiť óperku a snaží sa zamedziť ich odhaleniu, žiadna prechádzka ružovou záhradou. Tento diel je menej o efektných súbojoch Xmenov (samozrejme že sú vo filme obsiahnuté) a viac o konci hlavných predstaviteľov, tentokrát sa happyend nekoná. Veľmi kvalitná záležitosť, u mňa 5 hviezdičiek,,,

• 5.3.2017  19:58
    Z pekla (2001)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov s Johnnym Deppom a Heather Graham, vysoko pozerateľná záležitosť. V tmavých uličkách Londýna Jack Rozparovač vraždí prostitútky a vyšetrovateľ sa snaží prísť týmto tajomným rituálom na koreň, toť v skratke o filme. Moje hodnotenie 8/10, veľmi pekné spracovanie čias minulých,,,

• 5.3.2017  16:13

Indiana Jones je pre mňa ikonou vo svete filmu podobne ako Harrison Ford, spája sa v ňom dobrodružstvo, akcia, humor a funguje to. Jediný film ktorého všetkým častiam som dal plné hodnotenie (myslím prvé tri, štvorku neberiem ako súčasť série). Nechce sa mi rozpisovať jednotlivé diely ale Posledná krížová výprava je dôstojnou rozlúčkou s Indym a v ničom nezaostáva za jednotkou, dokonca sa mi z celej série páči najviac,,,

• 5.3.2017  15:14

Blair Witch a jeho tretie pokračovanie, už od začiatku mi bolo jasné že na nejakú originalitu v deji prípadne nových zvratov sa obávať nemusím. Dej v skratke, po rokoch sa vracia do Čierneho lesa brat zmiznutej Heather do čoho zainteresuje ďajších troch rovesníkov. Na výpomoc pri blúdení lesom si vezmú domáceho čudáka s priateľkou a všetko sa samozrejme snažia zdokumentovať pomocou kamier a po novom aj dronu. Myslím si že faktor strachu je v tomto filme celkom dobre zastúpený a mohlo to byť zaujímavé aj v kine, ale ako som písal na začiatku nič nové sa nekoná. Moje hodnotenie je 5/10, najviac som sa zľakol keď do bytu pred koncom filmu vpálili spolubývajúci a buchli dverami :)

• 4.3.2017  20:55

K filmu Bezva ženská na krku som sa dostal náhodou a musím sa priznať že po jeho pozretí som si povedal, že budem sledovať českú filmovú scénu viac. Známi herci si zahrali v nenáročnej letnej komédii a mne sa to páčilo. Vôna vidieka, súdržní občania a jeden mrzút, ktorému sa nasťahuje do domu nová ženská, toť v skratke. Jednoduchý dej, ktorý sa k takejto oddychovke hodí - film ubehol rýchlejšie ako by som si želal. Moje hodnotenie 8/10, poprosím viac takýchto filmov,,,

• 26.2.2017  23:16

Po dlhšom čase akčný film ktorý nepostráda akciu a má dej. V skratke, zlodeja Michaela svrbeli dlane a musel využiť nepozornosť potenciálnej atentátničky Zoe a ukoristiť tašku, v ktorej mala ukrytú bombu z nevydarenej akcie. Bomba vybuche a Michael sa stáva hlavným podozrivým. Musí dokázať agentovi Seanovi svoju nevinu a snažia sa zistiť spoločne, kto za hroziacimi teroristickými útokmi stojí. Už dlhšie som mal tento film odložený na disku, konečne som si ho pozrel a ja som spokojný. Za mňa 4 hniezdičky, dobrý akčák,,,

• 26.2.2017  20:11

Eddieho Redmaynea mám rád hlavne z filmu Teória všetkého (hral aj v Dánskom dievčati) a vyzerá to tak, že tento herec má nakopnuté na sľubnú kariéru. Čo sa týka filmu Fantastické zvery a ich výskyt je to rozprávočka, v ktorej sa ujo kúzelník spojí s ujom muklom a popri tom ako chytajú za pomoci čarovného kufríka fantastické zvieratká, riešia jedného narušiteľa New Yorku. Nevidím tu nejakú veľkú nadväznosť na Harryho Pottera, možno to bol Rowlingovej zámer. Dávam tomuto filmu 3 hviezdičky, ja som sa pri pozeraní zverí nejako zvlášť nebavil,,,

• 21.2.2017  22:18

Emily Blunt a niekoľko ďalších velice sympatických herečiek (najmä Haley Bennett zo 7 statočných) si zahralo vo filme Dievča vo vlaku. Nemám rád filmy v ktorých sa hlavná predstaviteľka hneď od začiatku prezentuje ako závisláčka na chlaste a mal som nutkanie film po pol hodine sledovania vypnúť, ale našťastie som sa vžil do role a nalial si z empatie pohárik :) Rachel sa vozí každý deň vo vlaku popri svojom predošlom dome a sleduje zo sedadla osudy bývalého manžela, jeho terajšej manželky a ich opatrovateľky. Po tom ako zmizne ich opatrovateľka príbeh sa začne zamotávať a divák sa samozrejme dočká pár dejových zvratov ako v správnom thrilleri, viac neprezradím. Po hereckom výkone Emily ako aj ďalších hercov sa prikloním k 4 hviezdičkám,,,

<< předchozí 1 2 3 4