Crash (2004)

Mozaika silně lidských příběhů v pravděpodobně nejkosmopolitnějším městě světa za přítomnosti precizního castu a opravdu důrazné vypovídající hodnoty o tom, jak imigrace minimálně posledních 60 let formuje naši společnost. Tu americkou, kde se střetávají civilizace z celého světa, především. Ani nevím, zda bych tuhle podívanou doporučil komukoli, kdo stále trpí rasovými předsudky. Asi by si je po zdejších událostech spíše prohloubil, než aby dokázal prozřít jako alespoň některá ze zdejších postav. Wow zážitek, Oscar naprosto na místě! [viděno na Netflixu 12.6.2023]

Půlnoční expres (1978)

Tématikou mě Midnight Express lákal už jen proto, že jsem nedávno viděl Dárek do cely č. 7, co mě naprosto roznesl na kopytech a čekal jsem od tohoto staršího a stále dobře hodnoceného kousku podobný zážitek. Bohužel tady se absolutně zapomnělo na prokreslování postav, a to nejen hlavního hrdiny, ale i jakéhokoli z tureckých "záporáků". Z vězeňských filmových děl, co jsem viděl v posledních letech (a že je mám rád opravdu hodně), nejslabší kus. Škoda. [viděno na Netflixu 11.6.2023]

Neutečeš (2014)

Kolega, kterého sleduju tady na databázi, házel špínu na nedávný Smile a srovnával jej s tímhle kouskem se slovy, že It Follows by člověk měl upřednostnit. Když už i já mám zažité oba filmy, můžu jedině konstatovat pravý opak. Tady se z hororového hlediska kromě intenzivního hudebního pozadí neděje vůbec nic, ani jedna sekvence snímku nepůsobí vůbec strašidelně. O hodně nesympatických postavách ani nemluvě. [viděno v KVIFF.TV 9.6.2023]

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Tak jsme se dočkali. A bez delšího vylívání srdíčka můžu opět souhlasit s obecným přijetím - je to neuvěřitelně vyšperkovaná neutichající nálož obrovského fanservisu pro všechny milovníky Spider-Mana, a to napříč všemi věkovými kategoriemi. Těch pomrknutí je tu taková darda, že pozornost musí jet na 200 %. Ale pokud to zvládnete, budete chrochtat blahem. Tak snad Za paralelními světy přijde dřív než za dalších 5 let! [viděno v Cinestar Plzeň 8.6.2023]

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Silně detailní vhled do problematiky, která se mi hodí ke státnicím (tudíž jsem teďko hodinu a půl vůbec neprokrastinoval) a která mi zase a jednou dokazuje, jak je v mnoha ohledech špatně, že člověk je na vrcholu potravního řetězce. Konzumaci masa (a hlavně ryb především) po tomhle drsném zážitku neomezím, ale zejména vůči asijským rybářským velmocem mi narostla averze o dalších několik úrovní výš. [viděno na Netflixu 1.6.2023]

Zlé sestry (2022) (seriál)

Tady vůbec nebudu chodit kolem horké kaše. Kdo miluje detektivky, kdo miluje černý humor a kdo miluje britskou angličtinu, lepší minisérii v nitru jablečné služby nenajdete. Škoda jen, že opravdu musíte hledat až na samotném dně, o tomhle seroši se nikdy nikde vůbec nemluvilo a je to enormní škoda. Sice doufám, že tu zůstane štítek minisérie a nebude se jakkoli šroubovitě navazovat, ale už teď mi to nepoctivé sesterstvo pořádně chybí. [viděno na Apple TV+]

Ve jménu nebes (2022) (seriál)

Než mi po roce vypršela služba, na níž jsem čerpal především filmové kousky, jsem si chtěl dopřát ještě jednu z mála na první pohled poutavých minisérií, kterými Disney+ disponuje a hned po prvním díle jsem byl přesvědčený, že jsem narazil sakra dobře. Nejen kvůli vždy naprosto přesnému Andrewu Garfieldovi, ani ne tak kvůli krásné Daisy Edgar-Jones, ale hlavně kvůli ožehavému tématu, kolem něhož se točí celý seriál a které bohužel hýbe i současným světem. V průběhu epizod se bohužel ale kupí mnoho hluchých míst, které mi nakonec srazily prvotní velmi nadšený dojem. Stále jde ovšem o povedenou sérii, kterou bych bez pochyb mile rád doporučil. [viděno na Disney+]

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Občas se prostě musí stát, že osobní vkus se nesejde s tím obecným a ačkoli mě Escape at Dannemora lákal zdejšími obstojnými čísly, já na ně nedosáhl skoro v jediné epizodě a ke konci mi vadil už i jinak velmi trefný Paul Dano. Celou tuhle vězeňským úprkem šmrnclou minisérii jsem si představoval úplně jinak a třebaže Patricia Arquette tu hraje znamenitě, její role většinu času tvoří spíše facky na rukou než jakoukoli známku soucitu a na úkor toho jdou všichni ostatní bezbranně do pozadí. A ani ten konec na mě už poté příliš nezafungoval. [viděno na SkyShowtime]

Sex O'Clock (2023) (seriál)

Asi jsme s tím nikdo moc nepočítal, že Voyo v záplavě rychlokvašek, co sype z rukávu, doručí i něco takhle povedeného, obsazením trefného, emočně vybalancovaného a vtipem uhlazeného. Když byly loni oznamovány tituly služby pro letošní rok, tohle mě svým prvotním námětem samozřejmě okamžitě nalákalo, ale obavy, že půjde ve finále o lítostný brak, byly na místě. Naštěstí se hned snad ve 2. epizodě rozplynuly a já se nebojím říct, že z tohohle chci fakt klidně české Sex Education.

Opráski s historje (2020) (seriál)

Geniální minimalistický pořad s absolutně poutavým přesahem do milníků světové i národní historie, co vzešel z pouhopouhých memíků na sociálních sítích. A i když jsou díly ultra krátké, to lámání češtiny je v nich naprosto bezkonkurenční. [viděno v MALL.TV]

Časové pásmo bylo změněno