Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (2 577)

Nesmiřitelní (1992)

Westerny vyhledávám rád, třebaže ne úplně často a jak to tak vypadá, stejně jsem ty nejlákavější už vyčerpal. Do těch opravdu starých, které vznikly v éře expanze toho žánru, jsem se nikdy nehrnul, ty novodobé se mi ale vyhnout nemohly, byť ne se všemi jsem úplně spoko. A do tohohle pytle je třeba hodit i Nesmiřitelné, kteří sice disponují obrovskými čísly, mojí slinu po pořádném zážitku ale rozhodně neukojili. [viděno na HBO Max 13.5.2022]

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Největší dilema ohledně finálního hodnocení v celé škále prakticky již nekonečného Marvel světa. Na jednu stranu v mnoha ohledech svěží vítr, v jistých naplněná očekávání, v jiných ale spousta zbytečných klišé, kterých se Feige bude prostě zuby nehty držet a nedá volnou ruku ani mistrovi hororového žánru, který na nás během filmu několikrát tak skvěle pomrknul s touhou se pořádně odvázat. Zápletka samotná neslibuje nic převratného, hezky ale uceluje potřebu nakoukat WandaVision i WhatIf a dost možná dát šanci i dalšímu nadcházejícímu seriálu. Až v nějakém paralelním vesmíru dostane Strange Rkový rating a Raimiho opět k dispozici, budu pětkovat o sto šest. [viděno v Kino Šumava Klatovy 8.5.2022]

Infiltrátor (2016)

Cranstonovi se zastesklo po letech v drogové branži formou fenomenálního Breaking Bad a musel zkrátka do toho temného podsvětí zahučet ještě jednou, tentokrát do skutečného příběhu motajícího se kolem člověka, který se v tomto "oboru" stal kultem. Samotný Infiltrátor samosebou nesahá po kotníky ani výše zmíněnému seriálu, ani třeba Narcos, které je tomuto filmu nejblíž. Jako poněkud odsýpající krimidrama ale poslouží na pohodu. [viděno na Netflixu 7.5.2022]

Zlouni (2022)

Zábavná, energická, nápaditá a neutichající animovaná jízda, která si bere kousek z každého možného žánru (který je schopen korespondovat s přístupností pro celou rodinu) a okamžitě staví Zlouny na pozici nejpozoruhodnějšího animáku, co možná celý letošní rok nabídne. DreamWorks zase zkusil originální cestu a vydařilo se na jedničku.

Požáry (2010)

Blízký východ je sice tím nejkomplikovanějším regionem světa, mě ale jakýmsi nevysvětlitelným způsobem ohromně láká, ať už cestovatelsky, tak právě filmově. Sice se tady jedná o fiktivní zemi a je znatelně vidět, že režisér použil jediný filmařsky friendly stát této oblasti - Jordánsko - příběh ale dokáže diváka přesvědčit, že sleduje prachpustou zemi nikoho, v níž se nikdy nedělo nic dobrého. Snímek se ovšem soustředí úplně někam jinam a arabské prostředí používá jen jako pozadí. A já se musím přiznat, že mě ona silná story zase tolik nesmetla.

Anonym (2011)

Občas se zkrátka musí stát, že člověk nezvolí zrovna moudře a stráví dvě hodiny u něčeho, co ho nezaujme jediným aspektem. Emmerich je oprávněně jedním z nejzatracovanějších režisérů a ani odklon od ujetých katastrofických konců světa mu dvakrát nepřilepšil. Ty alternativní pohledy do historie asi nejsou nic pro mě. [viděno na HBO Max 3.5.2022]

plakát

Ozark - Season 4 (2022) (série)

Ozark si během svých první sérií vystavěl laťku do takových výšin, že jsem od poslední řady očekával neutichající jízdu, na jejímž konci budu sedět jako na trní nebo snad i ronit slzy. V prvním sedmeru epizod, kterého jsme se dočkali koncem ledna, jsem zarazil dech na začátku a vypustil ho až v midseason finale, ve várce, kterou doručil konec dubna už ale tolik pozitivního neshledávám. Koneckonců mi ale nejen Byrdeovi budou fakticky chybět a ta pětka náleží seriálu jako celku. [viděno na Netflixu]

plakát

Mr. Robot - Série 4 (2019) (série)

Seriál, který mi trval dokoukat ze všech asi nejdéle, se i u mě dohrabal zdárného konce a nutno uznat, že kdyby vypadal po celé předchozí série jako v posledních dílech této, považoval bych Mr. Robota za masterpiece televize posledních 10 let. Bohužel i jinak perfektní 4. série obsahuje na poli 13 částí matoucí chvíle, které mi nedovolí udělit 5kvalt. Ale! - epizody 11 a 12 bych nechal tesat do kamene! [viděno na Netflixu]

plakát

Elita - Série 5 (2022) (série)

Někdejší pecka Netflixu se už dodrápala do takových končin, že jsem ze začátku letošní osmice epizod myslel, že už nebudu schopný dokoukat. Linka s další vraždou už na diváka nedokáže ani trochu zapůsobit, dění z loňska se použije jen jako výplň hluchých míst a brzy se po něm slehne zem a to hlavní - nově příchozí - nejsou ničím jiným než otravným nástavcem. Až mi nejde do hlavy, že tohle furt patří k seriálu, který jsem předloni opěvoval jako nejlepší španělský výplod. [viděno na Netflixu]

plakát

Dáma a Král - Série 4 (2019) (série)

Čekali jsme úplně nesmyslně dlouhé roky, aby se nám nedovysvětlila rozehraná série, v níž se konečně sliboval návrat postavy, která tvoří polovinu názvu. Jsem ale většinou epizod tak znuděn, že mi už bylo ke konci naprosto jedno, jak se bude příběh i jednotlivé epizodní linky vyvíjet a na 5. řadu už kašlu.