• Krátkometrážní

Not Alone in Here (2020)

Říkal jsem si že už mě Sandberg ve svých krátkometrážních filmech asi jen těžko něčím překvapí, ale evidentně jsem se mýlil. Akorát popravdě nevím jestli je to změna k lepšímu. Každopádně jiného pojetí si cením. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že jde " jak už tu psal uživatel corpsy " o sebeparodii. Co naopak nepřekvapí je účast Sandberg(ovi) ženušky a očekávanej konec.

Timothy (2013) (studentský film)

Našlápnuto to mělo docela dobře, ale nakonec z toho vylezl stejně jenom průměrnej kraťas. Hudba i kamera OK, ale podle mě už to bylo ke konci zbytečně natahovaný. Beru v potaz že jde o studentskej film a v tomhle ohledu souhlasím s uživatelem SOLOM. Kdyby studentský práce byly aspoň této kvality, byl bych spokojenej. Jenže tohle je spíš jedna z těch světlých vyjímek.

Jedné zimní noci (2011)

Tohle můžou za horor považovat snad jen děti. A o tom ještě silně pochybuju, protože dnešní děti jsou daleko víc otrkanější. O nějaké atmosféře či napětí snad nemůže být ani řeč. Animace pro mě byla nelíbivá a vše ještě víc shazuje vypravěčka. Těsně nad odpadem.

Baskin (2013)

Na tenhle policejní zásah tihle fízlové jen tak nezapomenou.

My Grandmother (2009)

Can Evrenol mě celkem zaujal svým kraťasem Sandik a tak jsem si říkal, že by nebylo od věci kouknout na jeho další krátkometrážní kousek. My Grandmother mě už ale tolik nenadchlo. Kdyby toho Evrenol v krvavější pasáži víc ukázal a taky víc přitlačil na pilu dal bych tři hvězdy. Takhle ale musím zůstat jen u dvou hvězd.

Sandik (2007)

Sandik je turecká jednohubka, která má hned od úvodních vteřin takovou zvláštní až zlověstnou atmosféru, která dává tušit že se něco stane. S tím je spojeno i napětí nejen z toho co je schováno v truhle, ale taky jak to všechno dopadne. Krev a trochu toho gore je už jen bonusem. Ačkoliv je vidět, že rozpočet snímku nebyl vysokej , tak si s tím Evrenol poradil nadmíru dobře.

Sexual Activity (2009)

Fiktivní trailer parodující trapnou sérii Paranormal Activity. Což hovoří za vše.

Die Hard (1997)

Animovaný John McClane a jeho Die Hard shrnutá do jedné minuty. To je problém příliš krátkých krátkometrážních filmů. Na ploše 1-2 minut málokdy dokáže snímek zaujmout či pobavit. Tenhle kraťas je toho jasným důkazem.

M is for Marijuana (2013) odpad!

Je důležitý znát svýho dealera :D .....pokud hledáte kraťas v němž hraje prim kouzelná bylinka raději doporučuji snímek Marihuana z roku 2006. Sice to taky není žádný mistrovský dílo, ale rozhodně pobaví víc jak tenhle shit.

Hrůza z Brdských lesů (2010) odpad!

V podstatě je mi jedno je je to myšleno vážně nebo jako komedie či parodie, protože to selhává ve všech směrech. Tohle je amatérismus nejhrubšího zrna takže je jasný že tenhle krátkometrážní film je plnej chyb a kiksů. Nejvíc mě pobavila scéna cca v čase 14:34 - týpek s vuvuzelou v pozadí. Odpad tady není co řešit.