• Krátkometrážní

To Dust - Nightmares (2018)

Pár sekvencí z tohoto krátkometrážního filmu lze vidět jako součást celovečerního filmu To Dust(2018). Jde o noční můru židovskýho chlapíka kterej je posedlej představou jak se tělo jeho předčasně zesnulé ženy rozkládá. 4hvězdy

V prach (2018)

...Neříkej, že prší když mi močíš na záda... TO DUST. Jde o tragikomickej příběh židovskýho chlapíka Šmuela(Géza Röhrig) kterej je posedlej otázkou jak rychle se rozkládá tělo jeho předčasně zesnulé ženy. Najít odpověď na tuhle otázku se mu bude snažit univerzitní profesor biologie Albert(Matthew Broderick). Celkem dokážu pochopit, že tohle asi nebude film pro každýho. Tohle prostě buď sedne a nebo ne. Já patřím k těm šťastnějším který si film získal. 4hvězdy

Noční koupání (2024)

To teda byla ale 3,14čovina. Nuda jako prase. Jít na to do kina jsem akorát zbytečně nasranej, že jsem vyhodil prachy. Z pohodlí domova můžu tak akorát nadávat, že jsem zbytečně promarnil 98minut života. 1hvězda a to ani popravdě nevím za co jí dávám

Hisss (2010)

Jak už napoví zdejší obsah příběh filmu se zakládá na legendě z dálného východu o hadích lidech. Konkrétně pak sledujeme příběh hadí ženy a její cestu za znovushledáním s jejím milencem kterýho chytil umírající muž s rakovinou. Ten má v úmyslu hadí ženu nalákat a posléze hadí ženu chytit aby ho učinila nesmrtelným. Hisss je za mě klasický Monster Béčko a tomu odpovídají i triky a efekty. Ikdyž ta transformace nebyla zase tak špatná. Film jako takovej mě až tak nebavil ale aspoň, že na Malliku Sherawat která si zahrála hadí ženu se dobře koukalo. Hisss to má u mě za 2hvězdy.

Aftertaste (2020)

Horor??? To ani náhodou. Muž a žena. Je jasný, že dojde na se. Jenže nejde o obyčejnou ženu. Ta si totiž raději před sexem vypije svoji dávku krve. Problém nastane když chlápkovi po sexu začne téct krev z nosu. Ano, zatím se to možná pořád tváří, že by z toho ještě mohl být horor. To by po něm ale žena musela skočit a rozsápat ho na kusy a nebo se alespoň zakousnout do jeho krční tepny aby se to dalo nazývat hororem. Nechci spoilerovat co bylo dál. Zkrátka a dobře z toho nakonec vyleze spíš taková trapná situace(faux pas). Předchozí krátkometrážní snímek Cubicle režisérky Chloë Wicks z roku 2019 byla celkem podařená(průměrná) hororová záležitost. O Aftertaste to v žádným případě napsat nemůžu. 1hvězda.

Kabinka (2019)

Ale jo celkem obstojnej(průměrnej) kraťas kterýmu se na ploše 4minut podařilo vytvořit i trochu toho napětí a atmosféry. 3hvězdy

Divocí andělé (1966)

Třeba taková Bezstarostná jízda/Easy Rider(1969) se mi asi líbila o něco víc. Ikdyž jsem o5 zjistil, že je to film kterej zde nemám ohodnocenej. O důvod víc si dát časem zase repete. No možná jsem začal blbě. Ono totiž tyhle filmy nemá asi cenu srovnávat, protože jsou totiž pojetím každej úplně jinde. Dá se celkem pochopit, že snímek The Wild Angels musel být ve svý době něco. I díky tématu. Troufnu si tvrdit, že motorkářskej gang Hells Angels museli znát i ti co motorkám zrovna neholdovali. Peter Fonda se rozhodně do hlavní role hodil. Měl ale z Hell štěstí, protože G. Charkis neuměl řídit motorku. Původně hlavní role měla patřit jemu. Lepší 3hvězdy

Převýchovný tábor (1972)

The Big Bird Cage je posledním filmem z trojice filipínskejch WIPek s Pam Grier. A a mě v určitým směru asi taky nejlepší. Pokusím se vysvětlit proč. Oproti The Big Doll House vyměnil režisér Jack Hill ženský herecký obsazení(samozřejmě až na Pam Grier). Taktéž už tu nejsou dozorkyně ale čistě jen dozorci. Zůstal Sid Haig. Dokonce tu tvoří s Pam Grier mileneckej pár. Je pravdou, že oproti dvěma předchozím WIP filmům Women in Cages(režisér Gerardo de Leon) a The Big Doll House(režisér Jack Hill jako zde) tenhle film jasně prohrává co se týče mučení. Až na věšení za vlasy už tady snad nic jinýho nebylo. Na druhou stranu oceňuju, že byl film pojatej komediální formou. Což jsem snad u jinýho WIPka neviděl. Najde se tu pár vtipných situací(záměrně) i vtipných hlášek. Povedená a dobře natočená byla i příprava a posléze samotná vzpoura. Hodnotit budu spíš v rámci téhle filipínské WIP trilogie s Pam Grier a tomuhle kousku ty 3slabší hvězdy dám...VIVA LA REVOLUCION...

Klec pro panenky (1971)

Další z trojice WIPek natočenejch na Filipínách s Pam Grier. Řekl bych, že je to v podstatě stejný jako předchozí Women in Cages ze stejného roku. Je tu spousta podobností. Za všechny jmenuju třeba. Lokaci-Filipíny. Je u pár stejných hereček. Jen Pam Grier oproti Women in Cages vyměnila roli dozorkyně za vězenkyni. I zde máme fetku(drogově závislou) která si musí píchat. Jen nahoty je tu o trochu míň a i na tom mučení se tu o proti výše zmiňovanému Women in Cages taky šeřilo. I zde samozřejmě dojde na útěk. Takže by se dalo říct, že je to skoro jako přes kopírák. Bonusem je tu snad jen Sid Haig kterej ve filmu Women in Cages nehrál. The Big Doll House taktéž na 2hvězdy.

Ženy v kleci (1971)

V rámci WIP subžánru patří film Women in Cages k těm slabším kouskům. Nezachrání to ani fakt, že film produkoval můj oblíbenec Roger Corman ani, že si zde hlavní dozorkyni zahrála Pam Grier. Mihne se tu sice pár kozyček a prdelek ale mučení je tu spíš jen v náznacích. Tohle dnes už asi ocení jen vyloženě milovníci a sběratelé WIP kousků. 2hvězdy.