Hořký měsíc (1992)

No nářez. Polanski servíruje sexualitu, napětí, city a vášeň v koňské dávce. Dokonalé vyprávění, atmosféra, vyvolalo to ve mě strach, nadrženost, smutek, radost, očekávání... Nekompromisních 5, tohle je umělecké dílo..

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Nemohu se rozhodnout, které slovo od písmene d zvolit. Demence či degradace. A je větší u účinkujících, nebo u těch, jež je nadšeně sledují?

Hotel Rwanda (2004)

Emocionálně silný film, Don Cheadle zvládl hlavní roli Paula Rusesabagina na výbornou. Na tohle by sem podívat každý, hodně to o nás vypovídá. Jen si vzpomeňte kolikrát jste o konfliktu ve Rwandě slyšeli v televizi. Zemřelo tam 1 000 000 lidí, ale je to Afrika, že?

Hra na schovávanou (2005)

Nic co bysme tu už sto krát neměli, navíc sem se ani jednou nelek ani nebál. Nevim prostě to na mě nezapůsobilo i když De Nira i Dakotu mam rád.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Úžasný způsob, jak zatáhnout diváka do hry.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Film, který má v sobě hodně pravdy a jeho snahu o nezaujatost oceňuji, i přes množství dialogů a minimum natáčecích lokací rozhodně nenudí.

Hrdost a sláva (2008)

Poctivá špinavá kriminálka s vynikajícími herci, možná sázka na jistotu, na druhou stranu skvělá kamera a atmosféra drží až do konce.

Hříšné noci (1997)

Vynikající dobová atmosféra, promyšlená až dokumentární sonda do pornobranže 70. let, skvělí herci.. Jenže ten přechod z euforie na dno a následný melancholický závěr jednoduše nekoresponduje se stylem, jakým byla odvyprávěna první polovina příběhu. Nevím jestli byl film špatně sestříhán, či něco podobného, ale mám pocit, že z tak dobrých záběrů a hereckých výkonů šlo vykřesat něco mimořádného. Bohužel se to úplně nepovedlo. Jako příklad bych uvedl scénu, kde se ústřední trojice rozhodne podvést magora s knírem a v županu do jeho drogového doupěte. Celá scéna je vypiplaná do posledního detailu, včetně geniální hudby, ale nemůžete se zbavit pocitu, že kdyby tenhle materiál dostal do ruky Scorsese či Tarantino, byly bychom v úplně jiné filmové dimenzi.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Velmi příjemná romantická komedie, Hugh Grant nezklamal a Drew Berrymore je neobyčejně křehká a okouzlující... Úžasně mi tento snímek zlepšil náladu a vlepil mi úsměv do tváře, ústřední duo vytváři jakousi symbiózu, která vás přilepí k obrazovce, některé vtípky jsou skutečně podařené a snímek po celou dobu baví a ani přeslazený konec mi nevadil. A ten fiktivní klip z 80. let nemá chybu!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Před zhlédnutím jsem o Hugovi věděl pouze to, že dostal 4 oskary a tím byl zařazen do "povinné četby". Netušil jsem, že se příběh bude točit okolo mýtu průkopníka filmových triků Mélièse, na kterého jsem kdysi narazil a byl jsem ohromen tím, jakým způsobem dokázal předvádět své fantazie na plátno na přelomu minulého století! Obrázek rakety zapíchnuté do měsíce z filmu Cesta na Měsíc mi tehdy utkvěl v paměti a když se objevil v Hugovi, začal jsem spoilerovat na celý obývák, jak se děj bude dále vyvíjet.. užil jsem si to o mnoho víc a byl jsem potěšen tím, jak Martin Scorsese dokázal skloubit fantazii o malém hodináři s Mélièsovými reáliemi. Je to hezký milý film v krásném hávu, jediné, co bych vytkl je jeho pomalý rozjezd a ještě pomalejší závěr, který až nudí. Při trošku odvážnějším prostříhání to mohlo být absolutní hodnocení, ale i tak jsem strávil s Hugem hezký večer a o to zřejmě režisérovi šlo.