Knight Rider (1982) (seriál)

Jako malý jsem se na KR rád díval, teď ho v telce reinkarnovali, takže sem si řekl, že pokud to půjde budu se dívat. Ale do konce jsem zkoukl asi jen dva díly a je to strašná nuda... Zápletky na jedno brdo a inteligence toho auta mě nepřestávala udivovat (ale budiž). Nicméně uvodní znělka je povedená.

Telefonní budka (2002)

Ale jo bylo to napinave, ale neco mi tam schazelo - 4*. A kdyz nad tim uvazuju, tak to bylo porad do kola, porad stejne dialogy - nakonec teda 3*.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Celé Aliení kvadrilogii jsem dal 5*, přičemž u 3 a 4 ze setrvačnosti. U jedničky a dvojky to je jasné. U třetího dílu podle mě pěkně nakročili, hlavně tedy ponurou atmosférou skoro opuštěné kolonie trestanců, ale ke konci nějak docházely grády a to jak vetřelec přežil v lázni tekutého olova už se mi zdálo přehnané. V posledním dějství mi vadil přiblblý vzhled toho zkříženého napolo lidského vetřelce, ale scény u/pod vodou, laboratoř s akvárky s nepovedenými kousky plus jeden žijící a královna ke konci mi to vynahradily.

Kill Bill 2 (2004)

Pěkná akční řež, která ale není typickým akčním filmem, má spád a rychlost takže se nenudíte. Ke konci překvapivé a smutné, navíc tam hraje krásná Uma. :)

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zoufalé manželky nejsou jednoduchovou stupidní telenovelou pro ženy v domácnosti. Rychle plynoucí děj, každá z postav má svoje problémy, přičemž nad nimi je jedna ústřední záhada, která jako stín stojí nad luxusním americkým předměstím. Každá postava má svůj (bizardní) ráz, z toho se odvíjí množství vtipů/vtipných scén,u kterých se fakt zasmějete a vůbec nepůsobí kýčovitě. Víceméně oddychový seriál, ale NE nekvalitní, a když už nic, aspoň tam hrajou pěkné herečky.

Velká ryba (2003)

Big Fish sice není typický Burton, ale má skvělý děj, který nestojí na místě, a je plný strašidelně-pohádkových odboček. Hodně silný závěr je ještě umocněn tím, že doopravdy nevíte zda se to stalo nebo to byly jen historky vymyšlené pro pobavení. A opět mě nezklamal Steve Buscemi.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tento film, měl být podle mě natočen dřív, já ho chápu jako odkaz na Burtonův kraťas Vincent. Perfektní loutky, temná atmosféra staroanglického maloměsta (jelikož jde o Burtona, tak mohl být svět mrtvých temnější) a k dobru pár vtipných scén, které film vhodně okořenilo. Ale čekal jsem nějaký smutnější nebo kontroverznější konec.

Solaris (1972)

Zprvu vás začne nahlodávat jednoduchá otázka, co je vlastně ten oceán, jaké má kouzelné schopnosti. Ale potom začne běh událostí a myšlenek, každou novou scénu mě napadaly nové teorie a otázky. Oceán může být vaše nitro, vaše vzpomínky, přání, ale taky ne. Vidím tam podobnost se Stalkerem - existence něčeho neuchopitelného, relativního, co existuje třeba jenom v myslích zúčastnéných osob. Solaris je hodně složitý film, a je třeba ho vidět víc než jednou, a je třeba se soustředit. Ale vše se vám vrátí v zážitku z tohoto filmu.