Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jako fanoušek nejsem objektivní a už jen samotný fakt, že jsem mohla 3 hodiny trávit ve Středozemi mi stačil ke štěstí. Jako samostatný film tohle nemá naději na úspěch. Ona už sama knížka neobsahuje děj na 3 tříhodinové filmy a to je asi základní kámen úrazu celého projektu. Nicméně jsem se dobře bavila, moje 3 hodiny subjektivně působily jako 20 minut a určitě se na Hobitka vydám znovu a tentokrát na 3D. Velké plus za konečně první velkou roli pro Richarda. Martin Freeman se pro roli Bilba narodil. Glumík byl k sežrání! Jediné co mě opravdu štve je, že si na další díl budu muset počkat rok:( A chci více orlů a Elfů !!! :))

Nebezpečná metoda (2011)

Co tím chtěl autor říci? Zřejmě to byla snaha o pochopení, že i Freud a Jung byli jen lidé se svými slabostmi, které je ovlivňovaly jak v osobním, tak profesním životě. O tom, že psychologie je věda, kde člověk dokáže být málokdy objektivní. Každopádně se tématu jen tak lehce dotýkají, celkově je to dílko hodně ostříhané...více času by mu posloužilo určitě lépe.

Anna Karenina (2012)

Less is more....Joe Wright chtěl moc a zapomněl, že činoherci nejsou baleťáci. Přílišná stylizace zde byla na škodu a například v "plesové scéně" na mě působila až sterilním dojmem. Forma zvítězila nad obsahem, a je mi to velmi líto, protože stačilo trochu ubrat a nenašla bych co filmu vytknout. Divadelní pojetí je nápadité, scénář skvěle adaptován, hercům jsem neměla co vytknout. Je opravdu těžké shrnout do 20 minut proměnu Kareniny, která v knize zabere vice než sto stran, stejně tak jako podchytit všechny osoby a jejich osudy. Keira prostě není typ na Kareninu, na druhou stranu se mi líbil Juda Law jako Karenin a mile mě překvapil Vronský Aarona Taylor - Johnsona, kterému jsem dopředu nevěřila.

Mefisto (1981)

Tento film to je hlavně K.M. Brandauer, na něm to stojí a padá...sledujeme příběh narcistického herce, který touží jen a především po slávě a pro tu je ochoten podepsat i smlouvu s ďáblem v podobě kancléře. Filmu ublížila hlavně délka a pomalá gradace. K.M.Brandauerovi nelze nic vytknout...jeho "ale já jsem jen herec" vystihuje alibismus hlavního hrdiny více než výstižně. O jak mylný výrok se jedná Vám nemusím vysvětlovat...

Pár správných chlapů (1992)

Nakonec pouze 3 a to jen za posledních 5 minut filmu, kde mariňák zpytuje svědomí nad neporušením rozkazu a přijímá vyloučení z armády...holt muselo to být nakonec korektní co? Jinak podařené soudní drama, skvělí herci ...

Moje rodina (2000) (seriál)

Tahle rodinka mi prostě přirostla k srdci...prostě všichni se tam chovají jako děti:) Situační komika mého gusta!

Smrtonosná past 2 (1990)

Oproti jedničce je to jedna velká nuda:( sice sem tam John zavtipkuje, ale nic co by mě zvedlo ze židle...škoda, chybí tam Hans, no...

Cech panen kutnohorských (1938)

jedna z mých prvních filmových lásek... charismatický Zdeňek Štěpánek v roli pokrokového, spravedlivého a milovaného Mikuláše Dačického. Pěkné historické kostýmní "drama".

Skyfall (2012)

Bond's got a character, finally... Pro mne zatím určitě nejlepší Bondovka.....už dlouho jsem nešla z kina tak zářící, díky Same. Velmi potěšil Ralph Fiennes, Chavier Barden se řadí k nejlepším záporákům všech dob...a Judi, to je prostě nejlepší Bond Girl ever:)...v momentě kdy vyrazili Aston Martinem do Skotska za zvuků Bond Theme jsem chtěla zastavit čas...tohle bude první Bondovka, kterou budu chtít mít doma.

Ve stínu (2012)

Noir dle mého gusta...Enšpígl +1 a ještě dodatek - hudba se mi moc líbila, trošku nechápu kde vidí ostatní problém.