• Fantasy

Pot a krev (2013)

Klobouk dolů, že si dva borci typu Wahlberg a Johnson dokážou udělat srandu vlastně ze sebe sama. Dlouho mě film nechal na pochybách, jestli je to ironie nebo není, ale konec je vysloveně paráda aneb kdo má místo mozku ze steroidů kostku, ať si nehraje na mexický kartel únosců. 6/10.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Kdo chtěl příběh a kecy v kleci, má smůlu. Já chtěl hardcore jízdu s magorama přivázanýma na kamionu, spoustu smradu z benzinu, špínu, hlad, prostě obrázek post-apokalyptického světa jak má být, klidně jen vizuálně a s náznaky. A dostal jsem vše, včetně několika okamžiků, kdy jsem se v kině rozhlížel kolem sebe a říkal pološeptem: co to ku.va je? To je šílený! :-) Takže výborně utracené peníze a až budu chtít beletrii otevřu si Steinbecka. Viděno v CineStar. 9/10.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Je to milé a vypiplané, ale nijak neobjevné a nepřinášející nic jiného než skopičiny Shaun sestříhané ze seriálu. Přesto lepší než kdejaký mluvený animák, kam se hrabe na Británii americká produkce! 7/10.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Po první sérii musím říct, že mě Phil Miller (ten první) dokonale štve! Víc nesympatického, ulhanějšího, trapnějšího a ubožejšího hlavního hrdinu jsem v TV ještě neviděl. Skvělé téma mě udrželo před obrazovkou, ale nevím nevím co druhá série může předvést zajímavého. 5/10.

Jackie Brown (1997)

V "Jackie" Tarantino zapomněl, že jeho největší síla je v dialozích...Namísto nich sází na podivínské charaktery a paralelně promítané záběry jedné a týž scény. Určitým způsobem zajímavá metoda, jak dovyprávět děj. Přesto mi v Jackie chyběl nějaký ten drive a adrenalin. Casting ale tradičně parádní. 7/10.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Po dlouhé době jsem si opět vychutnal PF, tentokrát ne na VHS s dabingem, ale na BlueRay kvalitě v originále a musím říct, že paráda. Tarantino tady naplno rozjel svůj talent a cit pro dialogy, které na první pohled nic neříkající a o ničem, mají hloubku svou všedností i excentricitou. To, čím je ale pro mě PF perfektní, jsou herci, marně přemýšlím, čí výkon mě nadchnul nejvíc, jestli zfetovaný Travolta na parketu, nebo Ezechiela kázající Jackson v bistru, nebo přihlouplá ale roztomilá Maria de Medeiros, nebo snad skvěle šílená Amanda Plummer a její parťák Tim Roth...nebo snad Uma Thurman a její parádní twist? 8/10.